روسیه

سرزمین تزارها


راهنمای سفر روسیه

روسیه کشوری است واقع در آسیای شمالی و اروپای خاوری که وسیع ترین کشور جهان می باشد. اختلاف زمانی زیاد مناطق روسیه نشانگر وسعت این کشور می باشد. به طور مثال غربی ترین نقطه کشور با شرقی ترین نقطه آن حدود 9 ساعت اختلاف زمانی دارد. بیشتر این مساحت که حدود نیمی از قاره آفریقا می باشد، خالی از سکنه می باشد. روسیه به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می شود و مسکو، پایتخت روسیه، در بخش اروپایی آن قرار گرفته است.

موقعیت: آسیای شمالی و اروپای شرقی

زبان: روسی

وسعت: 17.075.400 کیلومتر مربع

جمعیت: 146.793.744 میلیون نفر

پایتخت: مسکو

ساعت محلی: 1.5 ساعت عقب تر از ایران

روسیه از جنوب شرقی با کره شمالی، چین، مغولستان و قزاقستان، از جنوب غربی با جمهوری آذربایجان و گرجستان و از غرب با اوکراین، بلاروس، لتونی، استونی، فنلاند و نروژ هم جوار است. همچنین این کشور دارای مرزهای آبی با اقیانوس آرام شمالی، اقیانوس منجمد شمالی و نیز دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک می باشد.

آب و هوای روسیه

آب و هوای غالب: آب و هوای قاره ای

به طور کلی روسیه از تابستان هایی گرم و زمستان هایی بسیار سر برخوردار می باشد. منطقه سیبری روسیه نیز سردترین منطقه در جهان می باشد و دما در این منطقه به زیر -35 درجه می رسد. مناطق ساحلی این کشور نیز از آب و هوایی اقیانوسی و سرد برخوردار می باشند و دما در این مناطق حداکثر 10 درجه می باشد.

بهتر است درباره روسیه بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به روسیه به شما کمک می کند

* سیبری بیش از 77 درصد مساحت کشور روسیه را اشغال کرده است.

* آلوده ترین دریاچه جهان که با اشعه های رادیواکتیو آلوده شده است، دریاچه قره چای می باشد.

* جالب است بدانید که پیمان نامه صلح پایان جنگ جهانی دوم، هنوز هم توسط روسیه و ژاپن، به دلیل اختلاف بر سر جزایر کوریل، امضا نشده است.

* در زمان پادشاهی پیتر، مردان می بایست به ازای داشتن ریش، مالیات پرداخت می کردند.

* روس ها به دلیل مصرف بیش از حد مشروبات الکلی، از آمار مرگ و میر بسیار بالایی برخوردارند و حدود 25 درصد آن ها قبل از رسیدن به 55 سالگی می میرند.

* تمیز نکردن ماشین و رانندگی کردن با آن در خیابان های روسیه، جرم می باشد.

* دریاچه بایکال روسیه، حدود 20 درصد از آب شیرین غیرمنجمد جهان را در خود جای داده است.

* بیشترین سلاح هسته ای جهان به روسیه تعلق دارد.

* «بعد از ما، سکوت و خاموشی است»، این جمله شعار موشک های اتمی روسیه است.

مقاصد گردشگری:

دانشگاه ایالتی مسکو، بنای فتح آسمان، کلیسای جامع سنت باسیل، کلیسای مسیح ناجی، کاخ کرملین، میدان سرخ، آسمان خراش هفت خواهر، مترو مسکو، گالری ترتیاکوف، نقطه صفر، تئاتر بلشوی، میدان مانژ، خیابان آربات، آسمان نمای مسکو، شاه زنگ مسکو، شاه توپ مسکو، مقبره لنین، صومعه ناوادویچی، پارک گورکی، کلیسای جامع دورمیشن، اقامتگاه کولومنسکو، باغ وحش مسکو، برج مخابراتی اوستانکینو و ... .

بهترین دیدنی های روسیه

مشاهده کامل