سوباتان

تور سوباتان | تور نئور به سوباتان بهار 99


تور سوباتان

امتیاز 4.95 از 5 | از بین 38 امتیاز دهنده به سوباتان
راهنمای سفر سوباتان

تور سوباتان یکی از بی نظیر ترین تجربه سفری است که می توانید در زمینه طبیعت گردی داشته باشید. در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که چگونه به سوباتان برویم و بهترین زمان سفر به سوباتان چه زمانی است! با ماهبان تور همراه شوید تا کمی بیشتر از این طبیعت زیبای تالش بدانیم.

ییلاق سوباتان

سوباتان در غرب لیسار بین استان گیلان و اردبیل قر ار گرفته است. این ییلاق زیبا حدود 18 کیلومتر از شهر اردبیل فاصله دارد. این ییلاق زیبا به خاطر آن که این منطقه  در مرتفع ترین بخش های تلش قرار دارد از تابستان های بسیار خنک و زمستان های بسیار سردی برخوردار است. از زیبا ترین منطقه های سوباتان می توان به جاده لیسار به سوباتان که به سمت تالش میرود اشاره کرد.

سوباتان را بهتر است در فصل بهار آن هم در فروردین ببینید چرا که در این ماه منطقه گل هایر سرخ رنگ شقایق وحشی می روید که زیبایی این منطقه کوهستانی را دوچندان می کنند. طبیعت گردی در این منطقه بسیار لذت بخش است البته توجه داشته باشید که حتما از وسایل مناسب برای پیمایش در طبیعت زبای منطقه بهره ببرید تا تجربه سفر خوبی داشته باشید.

بهتر است درباره سوباتان بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به سوباتان به شما کمک می کند

دریاچه نئور

دریاچه نئور بزرگترین دریاچه آب شیرین استان اردبیل است در این دریاچه ماهی های قزل آلا زندگی می کنند و اطراف این دریاچه گل های وحشی بسیار زیبایی وجود دارد.

رودخانه ورزان و آبشار ورزان

این دو جاذبه زیبا در روستای ورزان قرار دارد. آب رودخانه ورزان از شاخه های اصلی رودخانه لیسار است که از چشمه های ییلاق ها سرچشمه گرفته و در مسیرش هنگام ریزش از صخره های عظیم ورزان، آبشاری حدود 30 متر ایجاد می کند.

روستای هونی یش

یکی از روستاهای ییلاقی منطقه است که زیبایی بسیاری دارد.

قلعه سلاسل (لیسار)

این قلعه تاریخی در پایین دست منطقه سوباتان واقع شده و یک اثر تاریخی این منطقه طبیعی و سرسبز محسوب می شود.