خوزستان

تور خوزستان | نوروز 1402 | قیمت تور خوزستان از تهران


راهنمای سفر خوزستان

تور خوزستان این استان زیبای جنوبی کشور در نیمه دوم سال بسیار توجه ها را به خود جلب می کند. تور خوزستان سرشار از جاذبه های تاریخی ایران باستان بوده و البته همه فکر میکنند سفر به خوزستان با هواپیما راحت تر است اما تور خوزستان با قطار و اتوبوس نیز بسیار راحت تر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. تور خوزستان شش ماه دوم سال جزو بهترین زمان های برگزاری تو این استان گرم است. علاوه بر آب و هوای بهاری در نیمه دوم سال جاذبه های با ارزش تاریخی استان را نمیتوان نادیده گرفت. با ماهبان تور همراه شوید تا بیشتر از جاذبه های تور خوزستان بدانیم.

شکم گردی در خوزستان

غذاهای خوزستان اغلب به تندی معروف اند، زیرا ذائقه مردم استان خوزستان غذاهای تند و پر ادویه است، همچنین به دلیل نزدیکی به دریا غذاهای دریایی مثل ماهی و میگو زیاد در وعده های غذایی دیده میشود، یکی از معروف ترین و محبوب ترین غذا ها ماهی صبور است که داخل شکم ماهی را با انواع مختلف سبزی مثل گشنیز و شنبلیله، آب تمر و سیر پر میکنند که به آن حشو میگویند و در کنار سبزی پلو سرو میشود که پیشنهاد میکنم حتما در تور خوزستان آن را امتحان کنید.غذای معروف دیگری که با ماهی درست میشود و بسیار خوشمزه است قلیه ماهی است.

از دیگر غذاهای خوزستان میتوان فلافل، سمبوسه، توله، که به خاطر نوع سبزی که دارد فقط در زمستان امکان درست کردنش است ، قل قل که غذای محلی شوشتر است، رنگینک که یک نوع دسر محلی محسوب میشود و با رطب یا خرما همراه با آرد سرخ شده است و بیشتر در ماه رمضان درست میشود را نام برد.

از شیرینی های خوزستان میتوان کلوچه شکری و خرمایی شوشتر را نام برد که میتوانید در تور خوزستان آن را تهیه کنید و برای دوستان خود به سوغات بیاورید.