مکزیک


سرزمین رنگارنگ اهرام و مایاها

خانه مکزیک


راهنمای سفر مکزیک

مکزیک کشوری است واقع در آمریکای شمالی که بزرگ ترین کشور اسپانیایی زبان در جهان (با دارا بودن حدود یک سوم از اسپانیایی زبانان جهان) می باشد.مکزیک به سبب حیات وحش متنوع، سواحل جذاب و دیدنی و آداب و رسوم جالب و متنوع، یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا محسوب می شود.

این کشور مهد یکی از تمدن های باستانی بزرگ جهان، یعنی تمدن آزتک می باشد. انقلاب فرهنگی مکزیک متعلق به 40 هزار سال پیش است که مربوط به کاشت ذرت سرخ پوستان عهد باستان می شود. مشهورترین قبایل بومی مکزیک، قوم مایا بودند که در جنگل های بارانی ساکن بودند. این قوم در هنر، معماری، ستاره شناسی و ریاضیات به دستاوردهای بسیاری رسیده اند.

موقعیت: قاره آمریکای شمالی

زبان: اسپانیایی (حدود 62 زبان سرخ پوستی دیگر نیز از سال 2003 به بعد به عنوان زبان ملی مکزیک ثبت شده اند)

وسعت: 1.972.550 کیلومتر مربع

جمعیت: 126.577.691 میلیون نفر

پایتخت: دودوما

ساعت محلی: 9.5 ساعت عقب تر از ایران

مکزیک از غرب و جنوب، با اقیانوس آرام، از شرق با خلیج مکزیک، از جنوب شرق با دریای کارائیب،از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز و از شمال با آمریکا هم جوار است.


آب و هوای مکزیک

آب و هوای غالب: معتدل کوهستانی و گرم و مرطوب

به طور کلی مکزیک در ارتفاعات آب و هوایی معتدل کوهستانی دارد و در نواحی دیگر گرم و مرطوب یا خشک می باشد.

آب و هوای کشور مکزیک بسیار متنوع می باشد. قسمت اعظم این کشور در نواحی مرتفع واقع شده و تنها در شبه جزیره یوکاتان مسطح می باشد. نواحی مرتفع از آب و هوای کوهستانی برخوردار بوده و در سایر نقاط هوا گرم می باشد. قسمت های شمالی کشور مکزیک دارای آب و هوای گرم و خشک و قسمت های جنوبی دارای آب و هوای گرم و مرطوب است.

بهترین زمان سفر به کشور مکزیک بین ماه های دسامبر تا آوریل می باشد.


بهتر است درباره مکزیک بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به مکزیک به شما کمک میکند

* مردم مکزیک خونگرم، مهربان و بافرهنگ هستند. آن ها به ظاهر و لباس خود اهمیت زیادی می دهند. مردم مکزیک چندان خوش قول نبوده و معمولاً در قرار ها به موقع حاضر نمی شوند. در فاصله نزدیک به هم صحبت می کنند و گذاشتن دست در جیب هنگام صحبت را نوعی بی احترامی تلقی می کنند.

* مکزیک کشوری است با 6 زبان ملی ثبت شده.

* باورها بر این است که بزرگ ترین اهرام جهان در مصر قرار دارند. اما برخلاف باور عموم بزرگ ترین اهرام جهان در مکزیک قرار گرفته اند.

* در دوران سرخ پوستان آزتک، پول رایج مکزیکی ها، دانه های کاکائو بوده است.

* قبیله‌ی «ازتک» هر ساله حدود 250 نفر از مردم قبیله خود را قربانی می کنند.

* کشور مکزیک از فستیوال های جالب و هیجان انگیزی مانند روز مردگان برخوردار است.

* حدود 900 سال پیش، برای اولین بار ذرت بو داده در مکزیک درست شد.

* سانفرانسیسکو، قبل از جنگ میان آمریکا و مکزیک، متعلق به کشور مکزیک بود.

* بزرگ ترین ناوگان تاکسیرانی جهان متعلق به مکزیک می باشد. در این ناوگان روزانه حدود 100 هزار تاکسی در شهر تردد می کنند.

* پر ترافیک ترین شهر جهان، مکزیکو سیتی می باشد.

جاذبه های گردشگری:

صحرای باخا، سوسوکوتلن، لاس پوزاس، شیلیتلا، موزه زیر آب کانکون، آتشفشان پوپوکاتپتل، اِل کاستیلو، چیچن ایتزا، سینوتی، اِل آرکو دِ کابو سن لوکاس، خط ساحلی پورتو بالاندرا و ... .دیدنی های مکزیک


شکم گردی در مکزیک

غذاهای مکزیکی در سراسر دنیا از محبوبیت خوبی برخوردار بوده و بسیار لذیذ و خوش طعم می باشند.

معروف ترین و پرطرفدارترین غذای مکزیکی، تاکو می باشد. این محبوبیت تا حدی می باشد که یک روز را به روز ملی تاکو اختصاص داده اند. تاکو در واقع نان تورتیلا پخته شده ای است که محتویات داخلی آن را چیزهای مختلفی مانند مرغ، گوشت، سبزیجات و پنیر در بر می گیرد.

یکی دیگر از معروف ترین غذاهای مکزیک، چیلاکیله است. این غذا از سرخ کردن چیپس های تورتیلا بدست آمده و در آخر با سس سالسا سرو می شود.

از دیگر غذاهای معروف مکزیکی می توان به بوریتو، خوراک مکزیکی، کسادیا، تاماله و سالسا اشاره کرد.از نقطه نظر کاربران درباره مکزیک

نام شما