چابهار

تور چابهار | پاییز 1400 | قیمت تور چابهار


راهنمای سفر چابهار

تور چابهار از آن دسته مقصد هایی است که در سال های اخیر بسیار محبوب شده است. تور چابهار از تهران با هواپیما بسیار محبوب است چرا که مقصد دوری پیش رویتان است. در چابهار بیشتر به دیدن جاذبه های طبیعی خاصی می روید که هر جایی نمی توانید نظیر آن ها را ببینید که از آن جمله می توان به چشمه های گل افشان، روستای دیک (تنها نقطه تلاقی کویر و دریا در ایران). حال ما را همراهی کنید تا بیشتر از این جاذبه ها ی عروس سیستان و بلوچستان بدانیم.

بهتر است درباره چابهار بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به چابهار به شما کمک می کند

دیدنی های شهر چابهار استان سیستان و بلوچستان

1- خلیج چابهار

این خلیج زیبا دنباله ای از آب های دریای عمان است و زیبایی آب های نیلگونش شهره است.

2- اسکله های شهید کلانتری و شهید بهشتی

3- تالاب لیپار

این تالاب در مسیر جاده ساحلی گواتر قرار گرفته و پرندگان خاص ویژه ای همچون چنگر، فلامینگو، کشیم، انواع حواصیل، طاووسک، باقرقره، تیهو، عقاب دشتی، و خوتکا در محدوده آن زندگی می کنند.

4- چشمه های گل فشان

بین جاده تنگ گالک و دشت کهیر و تنگ سه عدد تپه کوچک گل فشان وجود دارد که گل را از دل زمین می جوشانند و پدیده ای خاص در حیطه علم زمین شناسی هستند. از این نوع چشمه تنها در سه نقطه از جهان وجود دارد.

5- کوه های مینیاتوری یا مریخی

این کوه های زیبار بر اثر فرسایش های بادی به این شکل در آمده اند و ماده اصلی تشکیل دهنده آن ها خاک رس، ماسه، بقایا و فسیل جانوران  و ... است.

6- اسکله بریس

این اسلکه حدود 10 متر از سطح دریا فاصله دارد و منبع مهم ماهیگیران و صیادان این منطقه محسوب می شود و قایق های لنگر انداخته در آن تصویر زیبایی به آن بخشیده اند.

7- روستای درک

این روستا یکی از خاص ترین مکان های ایران است و برای اثبات آن همین بس که در این روستا کویر به دریا می رسد و شب ها در ساحل آن می توان فیتوپلنکتون هایی که دریا را با نور آبی تزیین می کنند دید.

شکم گردی در چابهار

غذاهای سنتی چابهار

از معروف ترین غذاهای این شهر می توان به بریانی که از فرهنگ هند وارد سیستان و بلوچستان شده و همچنین و تباهگ اشاره کرد که با گوشت نمک سود شده درست می شود و از رایج ترین خوراک های مردم سیستان و بلوچستان است.

صنایع دستی چابهار

سوزن دوزی بلوچ بی شک یکی از با ارزش ترین و زیباترین هنر های دستی است که زیبایی و ظرافت آن که کار دست بانوان سرزمین مان است درآن جلوه دارد.