بولیوی


خانه بولیوی


راهنمای سفر بولیوی

بولیوی کشوری در مرکز آمریکای جنوبی است که دارای زمین های متنوعی از قبیل کوه های آند، صحرای آتاکاما و جنگل های بارانی حوضه آمازون را در بر می گیرد. در نزدیکی آن دریاچه صاف شیشه ای تیتیکاکا، بزرگترین دریاچه قاره، در مرز پرو قرار دارد. بولیوی از شمال و شرق با برزیل، از جنوب شرقی با پاراگوئه، از جنوب با آرژانتین، از جنوب غربی و غرب با شیلی و از شمال غربی با پرو همسایه است. بولیوی دریاچه تیتیکاکا، دومین دریاچه بزرگ آمریکای جنوبی (پس از دریاچه ماراکایبو) را با پرو به اشتراک می گذارد. 

بولیوی دارای تاریخ غنی است. زمانی مرکز امپراتوری تیواناکو (Tiahuanaco) باستانی بود و از قرن پانزدهم تا اوایل قرن شانزدهم بخشی از امپراتوری اینکاها بود. پس از ورود فاتح‌ها، بولیوی در زمره نایب السلطنه پرو قرار گرفت و ثروت عظیمی از نقره به اسپانیا داد.

پایتخت: لاپاز

زبان: اسپانیایی

واحد پول: بولیویانو

جمعیت: 11.67 میلیون

دین غالب: کاتولیک

 

جاذبه های گردشگری تور بولیوی

دریاچه نمک سالار د اویونی (بزرگترین آینه طبیعی دنیا): Salar de Uyuni، در میان رشته کوه های آند در جنوب غربی بولیوی، بزرگترین نمکزار جهان است. این منطقه یک دریاچه ماقبل تاریخ است که خشک شد و به یک بیابان با وسعت نزدیک به 11000 کیلومتر مربع تبدیل شد. منظره ای از نمک سفید روشن، صخره ها و جزایر پر از کاکتوس. وسعت ماورایی آن را می توان از جزیره مرکزی اینکاهواسی مشاهده کرد. اگرچه حیات وحش در این اکوسیستم منحصر به فرد نادر است، اما تعداد زیادی فلامینگوهای صورتی را در خود جای داده است. دریاچه نمک سالار د اویونی از زیباترین جاذبه های گردشگری تور بولیوی می باشد.

 

جزیره کاکتوس ها (اینکاهواتسی) از دیگر جاذبه های تور بولیوی می باشد که در دریاچه نمک سالار د اویونی قرار دارد.

 

قبرستان قطارها: گردشگران تور بولیوی می‌توانند خرابه‌های ده‌ها واگن قطار قدیمی را در این جاذبه بی‌نظیر بیابانی بازدید کنند.

 

دریاچه تیتیکاکا که در مرز بین پرو و ​​بولیوی در رشته کوه های آند قرار دارد، یکی از بزرگترین دریاچه های آمریکای جنوبی و مرتفع ترین آب قابل کشتیرانی جهان است. گفته می شود زادگاه اینکاها است، ویرانه های متعددی را در خود جای داده است. آب های آن به طور مشهوری ساکن و درخشان هستند. در اطراف آن منطقه حفاظت شده ملی تیتیکاکا است که از حیات وحش آبزی کمیاب مانند قورباغه های غول پیکر پناه می برد. این دریاچه از جاذبه های تور بولیوی می باشد.

 

بازار جادوگران ٌWitches Market که با نام‌های El Mercado de las Brujas و La Hechiceria نیز شناخته می‌شود، یکی از جاذبه های توریستی محبوب تور بولیوی است که در Cerro Cumbre، کوهستانی در لاپاز، بولیوی واقع شده است.

 

دره ماه: Valle de la Luna، همچنین Killa Qhichwa نامیده می شود، در حدود 10 کیلومتری مرکز شهر لاپاز، در استان پدرو دومینگو موریلو، بخش لاپاز، بولیوی واقع شده است. این منطقه شامل منطقه ای است که فرسایش قسمت اعظم یک کوه را فرسوده کرده است که عمدتاً از خاک رس تشکیل شده است و سنگ و مناره های بلندی بر جای گذاشته است. تله کابین سواری بر فراز دره ماه از جاذبه های توریستی تور بولیوی می باشد.

 

میدان موریو (نمای خارجی کاخ ریاست جمهوری)

 

 

شهرهای مهم تور بولیوی

لاپاز: مرتفع ترین پایتخت اداری جهان است که در فلات آلتیپلانو آند در ارتفاع بیش از 3500 متر از سطح دریا قرار دارد. این کوه تا شهر ال آلتو در ارتفاعات امتداد دارد و کوه ایلیمانی به ارتفاع 6438 متر پوشیده از برف به عنوان پس زمینه آن امتداد دارد. در سیستم تله‌کابین هوایی که از جاذبه های تور بولیوی می باشد، می‌توان از محیط دراماتیک شهر دیدن کرد.

کوپاکابانا شهری در بولیوی در کنار دریاچه تیتیکاکا است که به‌خاطر جشن‌های مذهبی و خانه‌های با سقف قرمز شهرت دارد. همچنین پایگاهی برای کاوش جزیره‌های دل سول و ایسلا د لا لونا، جزایری با مکان‌های باستان‌شناسی مقدس اینکاها است. در نزدیکی میدان اصلی کوپاکابانا، Plaza de Febrero، کلیسای جامع د لا ویرگن د لا کاندلاریا، یک مکان زیارتی مهم با گنبدها و مجسمه ویرجن د لا کاندلاریا قرار دارد.

اویونی Uyuni شهری در جنوب غربی بولیوی است. اویونی در درجه اول به عنوان دروازه ای برای گردشگران تور بولیوی است که از بزرگترین نمکزارهای جهان، دریاچه نمک سالار دی یونی در همان نزدیکی بازدید می کنند. این شهر هر ساله پذیرای حدود 60000 بازدید کننده از سراسر جهان است.

 


از نقطه نظر کاربران درباره بولیوی

نام شما