هرمز

تور هرمز | مهر 99 | قیمت تور هرمز از تهران


راهنمای سفر هرمز

تور هرمز یا تور جزیره هرمز یکی از جذاب ترین سفر ها به جنوب ایران است چرا که این جزیره خاص و زیبا و متفاوت مقصدی خاص برای کسانی ست که می خواهند سفری متفاوت در جنوب کشور را تجربه کنند. تور جزیره هرمز از اصفهان ، تهران ، شیراز و سایر شهر های بزرگ ایران اجرا می شود. حال با ماهبان تور باشید تا کمی بیشتر از این جزیره سرخ رنگ بدانیم.

جزیره هرمز

این جزیره حدود 40 کیلومتر مساحت دارد و برای رسیدن به آن باید از بندر عباس گذر کرده تا به ورودی جزیره رسید. هرمز به طور مساوی یا بندر عباس و قشم ، البته با قایق های موتوری حدو 30 دقیقه فاصله دارد. خاک خاص و رنگی این جزیره در وهله اول توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند چرا ک این جذابیت را هیچ جای دیگر نمی توان دید.

بهتر است درباره هرمز بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به هرمز به شما کمک می کند

دیدنی های جزیره هرمز

 

الهه‌ی نمک

الهه‌ی نمک از جمله دیدنی های این جزیره است که ناشی از تشکیل بلور های نمک فراوان  که با فرسایش های طبیعی در طی زمان تراش خورده و این شکل زیبا را خلق کرده است. این کوه نمکی در دل آب قرار دارد و در زیر آن محیطی برگ از آب نارنجی رنگ قرار دارد که زیبایی آن را دوچندان می کند.

قلعه‌ی پرتغالی‌ها

این قلعه ناشی از استعمار پرتغالی ها و حمله وحشیانه ای است که در سال های 900 میلادی در این منطقه انجام داده اند. هرمز در نهایت به رهبری اما قلی خان توسط شورش های مردمی در دوره صفویه آزاد شد. این قلعه هنوز هم بخش های سالمی دارد که قابل بازدید هستند از بخش های مختلف آن می توان به زندان و سیاهچال‌های آن، کلیسا، سربازخانه، آب‌انبار و ... اشاره کرد.

توجه داشته باید که با رفتن به این جزیره یبا به هیچ عنوان از خاک رنگی آن برداشت نکنید و با خود به حمل نکنید چرا که این خاک بخشی از منابع طبیعی این دیار است و حمل و جابه جایی آن به نوعی نامهربانی به مردمان مهربانی ست که در این جزیره بی امکانات زندگی می کنند. 

بهترین دیدنی های هرمز