طبس

تور طبس | نوروز 1402 | قیمت تور طبس از تهران


تور طبس

امتیاز 4.89 از 5 | از بین 79 امتیاز دهنده به طبس
راهنمای سفر طبس

تور طبس بهشتی در کویر، یکی از تورهایی که در سال های اخیر آن هم در فصل سرما طرفدار پیدا کرده تور طبس است. برنامه تور طبس معمولا به یک شکل اجرا می شود و از جاذبه های مشخصی بازدید می کند. تور طبس از تهران و بیرجند و سایر شهر های دیگر اجرا می شود. اگر میخواهید کمی بیشتر از تور طبس بدانید با ما همراه شوید.

طبس شهری تاریخی است كه از قدیم الایام دارای ارگ حكومتی و حكمران بوده و حتی در سفرنامه های جهانگردی در تاریخ اشارات زیادی به این شهر شده است. تاریخ نویسان و جهانگردی مثل ناصر خسرو، بیهقی، سون هیدن سوئدی و … طبس قدیم را شهری آباد و دارای امنیت توصیف كرده اند.

یکی از نکات جالب درباره این شهر آن است که در گذشته برای خنک کردن کوچه های شهر از آب پاشی دستی استفاده می کرده اند. شهر طبس یک بار در دوران رژیم پهلوی توسط یک زلزله بسیار شدید به طور کامل ویران شد و تنها بخش هایی از آن باقی ماند. جاذبه های زیبایی مانند روستای اصفهک نمادی از بازماندگان زلزله طبس هستند که یک روستای بسیار زیبا و دیدنی است و حتما در سفر به طبس باید از آن دیدن کنید.

بهتر است درباره طبس بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به طبس به شما کمک می کند

روستای خرو و چشمه مرتضی علی

روستای خرو که یکی از روستاهای گردشگری در خراسان جنوبی بوده و  قدمتی 700 ساله دارد. از جاذبه های دیدنی این روستا می توان به چشمه مرتضی علی طبس اشاره کرد که وجود چشمه های گرم و سرد در آن این چشمه را بسیار خاص و متفاوت می کند. اگر چشمه مرتضی علی را تا انتها ادامه دهید به بند عباسی، قدیمی ترین آب بند قوس شاید بتوان گفت جهان خواهید رسید که در دوره صفویه ساخته شده است.

کال جنی

کال جنی یا دره جن ها دره ای است در شمال شهر طبس و نزدیک روستای زیبای ازمیغان.

این دره زیبا  بافت بسیار خاص و متفاوتی دارد. وجود سنگ های صاف و صیغل خورده حوضچه های آب کوچک و بزرگ و حفره های عجیبی که در دل کوه کنده شده آن را بسیار خاص و متفاوت می کند. گفته می شود که این حفره ها خانه گبری هستند. خانه هایی که مربوط به زرتشتیان ایران هستند

روستای اصفهک

این روستای زیبا و خشتی یکی از بازماندان زلزله مرگبار طبس است که بافت خشتی آن در کنار درختان نخل زیبایی دو چندانی به آن بخشیده است.