کرمان

تور کرمان | تور کرمان و کلوت های شهداد پاییز و زمستان 98


تور کرمان

امتیاز 5 از 5 | از بین 23 امتیاز دهنده به کرمان
راهنمای سفر کرمان

با نزدیک شدن فصل پاییز  تور کرمان  و یزد بسیار پرطرفدار میشود به ویژه خاص ترین و زیبا ترین کویر! تور کویر شهداد از تهران و سایر شهر های ایران اجرا می شود که در غالب تور گروهی کرمان گردی نیز اجرا می شوند حال ما قصد داریم از دیدین ها و ویژگی های این تور بیشتر برای تان بگوییم ما را همراهی کنید.

برای دیدن تور های مشابه تور کرمان روی لینک های زیر کلیک کنید.

شهر کرمان یکی از زیبا ترین و تاریخی ترین شهر های ایران است که در بخش مرکزیو  کویری ایران قرار گرفته است. بی شک میت وان گفت بارزترین و چشم گیر ترین دیدنی این شهر کلوت های شهداد است که یکی از نادرترین پدیده های طبیعی هستند و تنها تعداد محدودی از آن ها در دنیا وجود دارد. در ادامه با ما همراه شوید تا به معرفی جادبه های این شهر  بی نظیر بپردازیم.

بهتر است درباره کرمان بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به کرمان به شما کمک می کند

دیدنی های کرمان

1- کویر شهداد

بی شک یکی از جذاب ترین دیدنی های ای دیار کلوت های شهدادو ممنطقه گندم بریان است که در سال های پیش به عنوان گرم ترین نقطه کره زمین انتخاب شد. کلوت های کویر پدیده های طبیعی فرسایش هستند که بر اثر فرسایش بادی در ماطق کویری آن هم به صورت خیلی نادر شکل میگیرند.

2- مقبره شاه نعمت الله ولی

وی یکی از عارفانی ایرانی بود که مسیر جدیدی را در صوفی گری خلق و عارفان زیادی را به خود علاقه مند کرد. مقبره وی حدود 700 سال پیش ساخته شد. او موسس سلسله شاه نعمت اللهی نیز هست. شاه نعمت الله ولی در سال 834 ه.ق پس از 103 سال در کرمان درگذشت و بنا به وصیت او در این مکان به خاک سپرده شد.

3- باغ شازده ماهان

این باغ یکی از زیبا ترین باغ های ایرانی است که هوشمنی ایرانیان را نشان می دهد که چگونه در کویری بی آب تنها از طریق یک چشمه که از دل کوه می جوشد این باغ پربار را خلق کنند. باغ ماهان در اواخر قاجار ساخته شد و بخش سردر آن نیمه کار ماند. این باغ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

شکم گردی در کرمان

سوغات و صنایع دستی کرمان

از سوغات خوشمزه شهر می توان به کلمپه، پسته، گردو و انواع خشکبار، خرما، قاووت یا همان قووتو اشاره کرد. از صنایع دستی نیز می توان به پته، قالی کرنا، خورجین بافی، ظروف مسی و ... اشاره کرد.