ویتنام

پاریس شرق


راهنمای سفر ویتنام

ویتنام کشوری است واقع در جنوب شرقی آسیا که در جنوب دریای چین نیز قرار گرفته است. ویتنام به ساحل ها، رودخانه ها و شهرهای شلوغش شهرت دارد. مردم کشور ویتنام سال ها درگیر جنگ بوده اند. هانوی، پایتخت ویتنام به شهر 18 دریاچه شناخته می شود و هر کدام از این دریاچه ها خود یک سایت گردشگری برای تور ویتنام به حساب می آیند. شهر هوشی مین نیز شلوغ ترین و پرجمعیت ترین شهر ویتنام می باشد.

موقعیت: آمریکای شمالی

زبان: ویتنامی

وسعت: 331.690 کیلومتر مربع

جمعیت: 94.56 میلیون نفر

پایتخت: هانوی

ساعت محلی: 2.5 ساعت جلوتر از ایران

ویتنام از شمال با جمهوری چین و از غرب با لائوس همجوار است. رود مکونگ و رود سرخ نیز دو رودخانه اصلی کشور ویتنام می باشند.

* بیشتر از نصف وسعت شهر هانوی را رودخانه ها پوشانده اند.

* در سال 2014، در لیست 10 مقصد برتر گردشگری جهان، هانوی رتبه هشتم را از آن خود کرد.

آب و هوای ویتنام

آب و هوای ویتنام: موسمی استوایی

به طور کلی مناطق شمال این کشور به دلیل همجواری با چین کاملاً از آب و هوایی استوایی برخوردار است و تنها دارای دو فصل تابستان و زمستان می باشد ولی بخش جنوبی آن نیز دارای آب و هوایی استوایی است.

بهتر است درباره ویتنام بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به ویتنام به شما کمک می کند

 

جاذبه های گردشگری تور ویتنام:

هوشی مین (سایگون): تونل های شگفت انگیز زیر زمینی کوچی،  کاخ Reunification (کاخ ریاست جمهوری سابق)، اداره پست مرکزی و کلیسای جامع نوتردام، 

هوی آن: بازار شهر هوی آن، خانه های باستانی سبک چینی ژاپنی، پل سرپوشیده ژاپنی 400 ساله، سالن اجتماعات Phuc Kien، خانه Tan Ky، گالری‌های هنری، موزه‌ها و مغازه‌های خیاطی

دانانگ: تپه های بانا هیلز، پل زیبای دست خدا یا Golden Bridge، دهکده زیبای فرانسوی (کلیسای نوتر دام و آسیاب مولن روژ)، مهیج ترین شهر بازی های کشور ویتنام و تله کابین سواری

هانوی: آرامگاه هوشی مین رهبر انقلابی ویتنام، ماشین های الکتریکی، معبد پیلار و معبد ادبیات و دریاچه Hoan Kiem

منطقه Ninh Binh: قلعه باستانی King Dinh، منطقه توریستی Trang An، غارها و مزارع برنج

خلیج هالونگ: اقامت در کشتی کروز، منطقه Tra Bau (برکه قورباغه)، کایاک سواری، شنا و ماهیگیری

 

سوالات متداول تور ویتنام

1- چه هزینه هایی اضافه بر سازمان باید برای تور ویتنام در نظر بگیریم؟

به طور میانگین برای هر وعده غذایی (ناهار و شام) بین 10 تا 15 دلار باید در نظر گرفت و البته هزینه هایی همچون گشت های اختیاری بنا به میل مسافر نیز وجود دارد.

2- چه نوع واکسن های کوید مورد تایید تور ویتنام هستند؟

برای شرکت در تور گروهی ویتنام، مسافر می بایست 2 دوز از واکسن های معتبر (به جز برکت) را تزریق کرده باشد و در گواهی واکسن انگلیسی نوع واکسن، تاریخ تزریق، نام شخص، شماره پاسپورت، تاریخ تولد شخص می بایست ذکر شود. 

3- احتمال ریجت شدن برای اخذ ویزای ویتنام چند درصد می باشد؟

پاسخ به این سوال قطعی نیست به این خاطر که اخذ ویزای ویتنام به مدارک مسافر بستگی دارد. معمولا افرادی که دارای مدارک شغلی معتبر، تمکن مالی بالا و سابقه سفر نسبتا خوبی هستند، می توانند ویزای توریستی ویتنام را دریافت کنند و در تور ویتنام شرکت کنند.

4- آیا حضور مسافر در سفارت ویتنام در تهران الزامی است؟ 

به طور کلی ویتنام اخیرا برای ایرانیان ویزای توریستی به سختی صادر می کند. اما آژانس ماهبان با توجه به سابقه ی اجرای توری که دارد می تواند برای افراد ایرانی ویزای توریستی ویتنام را اخد کند.

از نقطه نظر کاربران درباره ویتنام
نام شما