سیشل


بهشتی در آفریقا

خانه سیشل


راهنمای سفر سیشل

کشور جمهوری سیشل کوچکترین کشور قاره آفریقا می باشد که در اقیانوس هند قرار گرفته و خود از 115 جزیره گرانیتی و مرجانی کوچک تشکیل شده است که همگی دور تا دور بزرگترین جزیره این کشور که «ماهه» نام دارد، قرار گرفته اند.

تنها یک سوم جزایر سیشل قابل سکونت هستند و بیش از 90% از جمعیت این کشور در جزیره اصلی آن ، ساکن هستند.

مجمع الجزایر سیشل در سال 1501 توسط یک پرتغالی به نام «واسکو دوگاما» کشف شد. کشور سیشل از گذشته تا به حال جزو مستعمرات کشورهای فرانسه، انگلیس و بریتانیا بوده است. این کشور در سال 1976 میلادی توانست اداره حکومت را بدست بگیرد و استقلال خود را رسماً اعلام کند.

سیشل در سازمان انجمن توسعه جنوب آفریقا، اتحادیه آفریقا، سازمان ملل و کشورهای مشترک‌المنافع عضو است.

موقعیت: در اقیانوس هند و در قاره آفریقا

زبان: فرانسوی و انگلیسی

وسعت: 444 کیلومتر مربع

جمعیت: 95,843 نفر

پایتخت: ویکتوریا

کشور سیشل از سمت غرب با زنگبار و جزیره های موری تیوس، رودریگز، جزایر آگالگا، رئونیون و در قسمت جنوبی با کشورکومور و با کشور مایوت در جنوب غربی همسایه است. سواحل و جزایر بکر و زیبا باعث شده گردشگران زیادی برای بازدید در تور سیشل شرکت کنند و این مناظر را از نزدیک لمس کنند.

شهرهای مهم گردشگری تور سیشل: ماهه، پراسلین، لادیگ


آب و هوای سیشل

آب و هوای غالب: دریایی استوایی

بارندگی در سیشل به صورت سنگین اتفاق می افتد. رطوبت هوا زیاد است و در اثر جریانات دریایی، نسیم ملایم خنکی می وزد. بهترین زمان برای تور سیشل  در ماه های اکتبر، نوامبر، می و آوریل می باشد.


بهتر است درباره سیشل بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به سیشل به شما کمک میکند

* کشور سیشل تقریبا خالی از سکنه بومی می باشد و بیشتر ساکنان آن را مهاجران هندی، فرانسوی، آفریقایی و چینی تشکیل می دهند که اوایل قرن هجدهم به این سرزمین مهاجرت کردند.

* مردم سیشل ادعا دارند گنجی گرانبها به نام «اولیور» که متعلق به دزدان دریایی است در این جزیره مخفی شده است.

جاذبه های گردشگری تور سیشل:

ساحل آنسه سورس دی آرجنت، ساحل آنسه لاتزیو، ساحل بو والن، ساحل آنسه اینتندنس، ساحل انحصاری آنسه سیمیتیر، ساحل پورت لانی، ساحل آنسه جورجت، جزیره کریئوس و... از جمله جاذبه های توریستی سیشل می باشند.


شهرهای سیشل


از نقطه نظر کاربران درباره سیشل

نام شما