آفریقای جنوبی

تور آفریقای جنوبی، سرزمین ملت رنگین کمان


راهنمای سفر آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی کشوری است در جنوبی ترین نوک قاره آفریقا و در حد فاصل دو اقیانوس آرام و هند قرار دارد، که توسط چندین اکوسیستم مشخص شده است. پارک ملی کروگر، مقصد سافاری داخلی، سواحل کیپ غربی، زمین‌های شراب سرسبز در اطراف استلنبوش و پارل، صخره‌های دماغه گود هوپ، جنگل و تالاب‌ها در امتداد مسیر باغ، و شهر کیپ تاون، در زیر کوه تیبل می باشد. کشور آفریقای جنوبی در نیمه شمالی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند، لسوتو و در نیمه جنوبی با اقیانوس آرام و اقیانوس هند، مرز مشترک دارد. به همین منظور گردشگران زیادی در تور آفریقای جنوبی شرکت می کنند.

مهاجرت مردم اروپا، آبراه کیپ و منابع و معادن فراوان در آفریقای جنوبی سبب شده است که این کشور شاهد پیشرفت بیشتری نسبت به دیگر کشورهای آفریقایی باشد.کشور آفریقای جنوبی دارای نظام دموکراسی پارلمانی است و از دو مجلس علیا و سفلی تشکیل شده است.

آفریقا جنوبی مردمی با رنگ پوست های مختلف در خود جای داده و همین امر سبب شده به نام کشور رنگین کمان مشهور شود. آفریقای جنوبی در سازمان هایی چون سازمان ملل، سازمان تجارت جهانی، اتحادیه کشورهای همسو، صندوق بین‌المللی پول ، گروه 77 و گروه 20 عضو است.

موقعیت: جنوب قاره آفریقا در نیم کره جنوبی کره زمین

زبان: افریکنس و انگلیسی

وسعت: 1,221,000 کیلومتر مربع

جمعیت: 57,725,000 نفر

پایتخت: شهرهای پرتوریا، کیپ تاون و بلوم فونتین

ساعت محلی: یک ساعت و نیم عقب تر از ایران

 

مهم ترین جاذبه های تور آفریقای جنوبی:

پارک ملی کروگر: Kruger National Park در شمال شرقی آفریقای جنوبی، یکی از بزرگترین ذخایر شکار آفریقا است. تراکم بالای حیوانات وحشی آن شامل 5 حیوان بزرگ است: شیر، پلنگ، کرگدن، فیل و بوفالو. صدها پستاندار دیگر و گونه های مختلف پرندگان مانند کرکس، عقاب و لک لک در پارک ملی کروگر زندگی می کنند. کوه ها، دشت های بوته ای و جنگل های استوایی از چشم اندازهای این پارک هستند. گردشگران زیادی به منظور بازدید از این پارک در تور آفریقای جنوبی شرکت می کنند.

دماغه امید نیک: Good Hope Cape یک کوهستان صخره ای در ساحل اقیانوس اطلس شبه جزیره کیپ در آفریقای جنوبی است. یک تصور غلط رایج این است که این دماغه نوک جنوبی آفریقا است، بر اساس این باور نادرست که دماغه نقطه تقسیم بین اقیانوس اطلس و اقیانوس هند است. در واقع، جنوبی ترین نقطه آفریقا دماغه آگولهاس است که در حدود 150 کیلومتری (90 مایلی) جنوب شرقی قرار دارد. جریان های دو اقیانوس در نقطه ای به هم می رسند که جریان آب گرم آگولهاس با جریان آب سرد بنگوئلا برخورد می کند و به سمت خود برمی گردد. آن نقطه ملاقات اقیانوسی بین کیپ آگولهاس و کیپ پوینت است. از معروف ترین جاذبه های تور آفریقای جنوبی به شمار می رود.

جزایر پنگوئن: پنگوئن آفریقایی تنها در سواحل جنوب غربی آفریقا یافت می شود و در مستعمرات 24 جزیره بین نامیبیا و خلیج آلگوا، نزدیک پورت الیزابت، آفریقای جنوبی زندگی می کند. این تنها گونه پنگوئن است که در آفریقا زاد و ولد می کند و وجود آن نام جزایر پنگوئن را به خود اختصاص داده است. گردشگران تجربه دیدن پنگوئن ها را در تور آفریقای جنوبی خواهند داشت.

کوه تیبل Table Mountain کوهی است که نوک آن تخت است و یک نقطه عطف برجسته را مشرف به شهر کیپ تاون در آفریقای جنوبی تشکیل می دهد. این یک جاذبه گردشگری قابل توجه در تور آفریقای جنوبی است و بسیاری از بازدیدکنندگان توسط تله‌ کابین یا پیاده‌روی به بالای آن می روند.

باغ گیاهشناسی کیرستنبوش: Kirstenbosch یک باغ گیاه شناسی مهم است که در دامنه شرقی کوه تیبل در کیپ تاون واقع شده است. این باغ یکی از ده باغ ملی گیاه شناسی است که پنج مورد از شش زیست مختلف آفریقای جنوبی را پوشش می دهد و توسط موسسه ملی تنوع زیستی آفریقای جنوبی اداره می شود. یکی از جاذبه های زیبای تور آفریقای جنوبی به شمار می رود.

گلد ریف سیتی Gold Reef City یک پارک تفریحی در ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی است. این پارک که در یک معدن طلای قدیمی که در سال 1971 بسته شد. ساختمان‌های موجود در پارک به تقلید از همان دوره طراحی شده‌اند. شهربازی این منطقه مکانی تفریحی برای گردشگران تور آفریقای جنوبی به شمار می رود.

خلیج هاوت Hout Bay یک منطقه ساحلی در کیپ تاون، آفریقای جنوبی است. مهم ترین جاذبه این منطقه در تور آفریقای جنوبی، بازدید از فوک های دریایی و گونه های  مختلف پرندگان است.

 

 

شهرهای مهم گردشگری:

کیپ تاون: یکی از سه شهر پایتخت آفریقای جنوبی می باشد و شهری بندری در ساحل جنوب غربی آفریقای جنوبی، در شبه جزیره ای در زیر کوه تیبل است. بر فراز کوه تیبل مناظر وسیعی از شهر، بندر شلوغ و قایق‌هایی که به سمت جزیره روبن می‌روند، قابل مشاهده است.

ژوهانسبورگ: بزرگترین شهر آفریقای جنوبی و مرکز استان گوتنگ است. شهرک وسیع سووتو زمانی محل زندگی نلسون ماندلا و دزموند توتو بود. محل اقامت سابق ماندلا اکنون موزه خانه ماندلا است.

پرتوریا: پرتوریا یا تشوان یکی از سه شهر پایتخت آفریقای جنوبی است که به عنوان مقر قوه مجریه دولت و میزبان تمامی سفارتخانه های خارجی در آفریقای جنوبی عمل می کند. کیپ تاون پایتخت قانونگذاری است در حالی که بلومفونتین پایتخت قضایی است.

سان سیتی یک ریزورت و کازینو لوکس است که در استان شمال غربی آفریقای جنوبی واقع شده است. بین رودخانه الندز و پیلانسبرگ، در حدود 140 کیلومتری شمال غربی ژوهانسبورگ، در نزدیکی شهر Rustenburg قرار دارد. این مجموعه با منطقه ذخیره بازی Pilanesberg هم مرز است. این منطقه از تعداد زیادی هتل، از جمله Sun City، The Cabanas، Cascades و The Lost City را در خود جای داده است که مقصد تفریحی جذابی برای تور آفریقای جنوبی می باشد.

دوربان یک شهر ساحلی در شرق استان کوازولو-ناتال در شرق آفریقای جنوبی، که به دلیل تأثیرات آفریقایی، هندی و استعماری خود شناخته شده است. این تفرجگاه ساحلی که برای جام جهانی فوتبال 2010 بازسازی شده است، از uShaka Marine World، یک پارک موضوعی بزرگ با آکواریوم، تا استادیوم Moses Mabhida امتداد دارد. باغ گیاه شناسی دوربان نیز گونه های گیاهی آفریقایی را به نمایش می گذارد که برای گشت تور آفریقای جنوبی مناسب است.

آب و هوای آفریقای جنوبی

آب و هوای آفریقای جنوبی: نیمه استوایی

قسمت های غربی کشور آفریقای جنوبی، آب و هوای نیمه کویری و قسمت های شرقی آن، آب و هوای استوایی دارد و بیشترین بارش در نواحی ساحلی اقیانوس هند رخ می دهد. بهترین زمان برای تور آفریقای جنوبی بین ماه های فوریه تا می می باشد که فصل پاییز را شامل می شود.

 

مدارک مورد نیاز برای شرکت در تور آفریقای جنوبی

2 قطعه عکس رنگی 3x4 با زمینه سفید (جدید)

اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار 

معرفی نامه شغل مسافر در سربرگ محل کار به زبان انگلیسی با ذکر شروع به کار، سمت، میزان حقوق، و مدت زمان مرخصی

نامه اشتغال به تحصیل برای دانشجوها و دانش اموزان

پرینت حساب بانکی 3 ماه آخر مسافرین به انگلیسی از بانک (اعتبار پرینت بانکی از زمان دریافت آن از بانک تا زمان ارایه به سفارت فقط 5 روز می باشد

2 نسخه ترجمه شناسنامه کودکان زیر کودکان زیر 18 سال (فقط 1 نسخه از ترجمه های شناسنامه می بایست به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه رسیده باشد)

حضور مسافر زمان تحویل مدارک به سفارت الزامی می باشد

* لطفا توجه فرمایید کلیه مدارکی که ترجمه می گردند می بایست مهر تایید وزارت امور خارجه و دادگستری را نیز داشته باشند. پرداخت هزینه ویزا و هزینه انگشت نگاری شرکت VFS به عهده مسافرین می باشد

 

از نقطه نظر کاربران درباره آفریقای جنوبی
نام شما