تانزانیا


تور تانزانیا

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به کشور تانزانیا
راهنمای سفر تانزانیا

تانزانیا کشوری است واقع در شرق آفریقا که بزرگ تر از مصر و کوچک تر از نیجریه می باشد. از نظر مساحتی تانزانیا سیزدهمین کشور بزرگ جهان است. حجم وسیعی از این کشور، فلاتی با پوشش گیاهی است که در بخش شمالی کلیمانجارو، شرق دریاچه تانگانیکا قرار دارد.

در سال 1964 دو کشور تانگانیکا و زنگبار با هم متحد شدند و جمهوری تانزانیا را تشکیل دادند

موقعیت: شرق آفریقا

زبان: تانزانیا زبان رسمی ای ندارد اما زبان سواحلی، زبان ملی دوفاکتو و علت اصلی وحدت ملی این کشور می باشد. اما در مراکز آموزشی و دادگاه های این کشور از زبان انگلیسی استفاده می شود. مردم تانزانیا از باسوادترین مردم قاره آفریقا می باشند و بیش از 85% آن ها سواد خواندن و نوشتن دارند.

وسعت: 947.203 کیلومتر مربع

جمعیت: 55.8 میلیون نفر

پایتخت: دودوما

ساعت محلی: 2.5 ساعت جلوتر از ایران

تانزانیا از شمال با اوگاندا و کنیا، از جنوب با زامبیا، مالاوی و موزامبیک، از غرب با بوروندی، رواندا و جمهوری کنگو و از شرق به اقیانوس هند هم جوار است.

 

آب و هوای تانزانیا

آب و هوای غالب: گرمسیری

کشور تانزانیا با قرار گرفتن در پایین خط استوا، آب و هوایی گرمسیری و استوایی دارد. سالانه و به طور متوسط بارش در کشور وجود دارد.

 

بهتر است درباره تانزانیا بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به تانزانیا به شما کمک می کند

* پست ترین (دریاچه تانگانیکا با 352 متر ارتفاع از سطح دریا) و بلندترین (قله کلیمانجارو با 5895 متر ارتفاع از سطح دریا) مناطق واقع در قاره آفریقا، در کشور تانزانیا قرار گرفته اند.

* آلینیسم، بیماری عدم وجود رنگ دانه در پوست است که تانزانیا بیشترین آمار مبتلایان به این بیماری را دارد.

جاذبه های گردشگری:

دریاچه مانایارا، ساحل ماتما، پنج بزرگ، جزیره زندان، کوه مرو، خانه عجایب، استخر اسب آبی سرنگتی، مرکز میراث فرهنگی آروشا، مهاجرت سالیانه حیات وحش تانزانیا، جنگل جوزانی، قلعه قدیمی زنگبار، جزیره مافیا، قله کلیمانجارو، دهانه آتشفشان انگورونگورو، باغ های فورودهانی، جزیره پمبا، فلات کیتولو، سایت دوران پارینه سنگی ایسیمیلا، رستوران صخره و ... .

شهرهای تانزانیا