تانزانیا


خانه تانزانیا


راهنمای سفر تانزانیا

تانزانیا کشوری است واقع در شرق آفریقا که بزرگ تر از مصر و کوچک تر از نیجریه می باشد. از نظر مساحتی تانزانیا سیزدهمین کشور بزرگ جهان است. حجم وسیعی از این کشور، فلاتی با پوشش گیاهی است که در بخش شمالی کلیمانجارو، شرق دریاچه تانگانیکا قرار دارد. در سال 1964 دو کشور تانگانیکا و زنگبار با هم متحد شدند و جمهوری تانزانیا را تشکیل دادند

موقعیت: شرق آفریقا

زبان: تانزانیا زبان رسمی ای ندارد اما زبان سواحلی، زبان ملی دوفاکتو و علت اصلی وحدت ملی این کشور می باشد. اما در مراکز آموزشی و دادگاه های این کشور از زبان انگلیسی استفاده می شود. مردم تانزانیا از باسوادترین مردم قاره آفریقا می باشند و بیش از 85% آن ها سواد خواندن و نوشتن دارند.

وسعت: 947.203 کیلومتر مربع

جمعیت: 55.8 میلیون نفر

پایتخت: دودوما

ساعت محلی: 2.5 ساعت جلوتر از ایران

واحد پول: شیلینگ تانزانیا

تانزانیا از شمال با اوگاندا و کنیا، از جنوب با زامبیا، مالاوی و موزامبیک، از غرب با بوروندی، رواندا و جمهوری کنگو و از شرق به اقیانوس هند هم جوار است. پست ترین (دریاچه تانگانیکا با 352 متر ارتفاع از سطح دریا) و بلندترین (قله کلیمانجارو با 5895 متر ارتفاع از سطح دریا) مناطق واقع در قاره آفریقا، در کشور تانزانیا قرار گرفته اند.

جاذبه های گردشگری تور تانزانیا و تور زنگبار

پارک ملی تارانگيره

پارک ملی نگرون

درياچه ماگادی و گونه های پرندگان

اسنورکلينگ و شنا با دلفين ها در زنگبار

بازدید از روستای کيزيمبانی و مزارع ادویه

جنگل جوزانی و تماشای میمون رد کولوبوس

جزیره زندان (پريزن آيلند) و تماشای لاک پشت های غول پیکر

 

شهرهای مهم تانزانیا

آروشا: شهری در تانزانیا در شرق آفریقا است که در پایه کوه آتشفشانی مرو قرار دارد. این دروازه‌ای است به مقاصد سافاری و بلندترین قله آفریقا، (کلیمانجارو)، که در 100 کیلومتری شمال شرقی قرار دارد. در غرب پارک ملی سرنگتی قرار دارد که زیستگاه حیات وحشی از جمله شیر، کرگدن، زرافه و پلنگ است. مهاجرت‌های سالانه گله‌های عظیمی از حیوانات وحشی از دشت‌های آن عبور می‌کنند. مهاجرت بزرگ از عواملی است که بسیاری از گردشگران در تور تانزانیا شرکت می کنند تا شاهد این پدیده بزرگ باشند.

کاراتو: ناحیه کاراتو یکی از هفت ناحیه در منطقه آروشا در تانزانیا است. از شمال با ناحیه انگورونگورو، از غرب با منطقه شینیانگا، از شرق با دره موند و از جنوب و جنوب شرقی با منطقه مانیارا همسایه است. منطقه کاراتو محل زندگی مردم معروف هادزا است. و از مقاصد تور تانزیانیا می باشد.

موشی: شهری در شمال تانزانیا و نزدیک مرز کنیا است. موشی به عنوان دروازه ای به پارک ملی کلیمانجارو، محل قرارگیری بلندترین کوه آفریقا، (کلیمانجارو)، شناخته می شود. مسیرها پوشیده از ابر می باشد و میان جنگل‌های آلپین و علفزارهایی که محل زندگی فیل‌ها و پلنگ‌ها هستند. موشی یکی از قطب‌های اصلی تولید قهوه تانزانیا به‌خاطر مزارع قهوه و حراج‌هایش معروف است. و از مقاصد گردشگری تور تانزانیا می باشد.

زنگباریک مجمع الجزایر در سواحل شرق آفریقا است. در جزیره اصلی آن، Unguja، معروف به زنگبار، شهر سنگی، یک مرکز تجاری تاریخی به سبک سواحیلی و اسلامی وجود دارد. مسیرهای پیچ در پیچ آن مناره‌ها، درگاه‌ های کنده‌کاری‌ شده و بناهای دیدنی قرن نوزدهمی مانند کاخ سلطان سابق را نشان می‌دهد. روستاهای شمالی Nungwi و Kendwa دارای سواحل وسیعی هستند که در ردیف هتل ها قرار گرفته اند. و از زیباترین مقاصد گردشگری تور تانزانیا و تور زنگبار می باشد.

دارالسلام: شهر بزرگ و بندر تجاری در سواحل اقیانوس هند تانزانیا که از یک دهکده ماهیگیری رشد کرده است. موزه دهکده در فضای باز خانه‌های سنتی قبایل محلی و دیگر قبایل تانزانیا است و میزبان رقص‌های قبیله‌ای است. بخشی از موزه ملی که نمایشگاه‌های تاریخ تانزانیا است، فسیل‌های اجداد انسان را که توسط انسان‌شناس لوئیس لیکی پیدا شده است را به نمایش می گذارد. و از مقاصد گردشگری تور تانزانیا می باشد.

 

ویزای توریستی برای تور تانزانیا 

1) اسکن پاسپورت و اسکن عکس متقاضی الزامی می باشد.

2) پروسه ویزا حداقل 3 هفته به طول می انجامد. 

3) هزينه ويزای تانزانيا 50 دلار می باشد


آب و هوای تانزانیا

آب و هوای غالب: گرمسیری

کشور تانزانیا با قرار گرفتن در پایین خط استوا، آب و هوایی گرمسیری و استوایی دارد. سالانه و به طور متوسط بارش در کشور وجود دارد.

 


بهتر است درباره تانزانیا بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به تانزانیا به شما کمک میکند

تور تانزانیا و تور زنگبار در دوحالت اکونومی و لوکس با اقامت در هتل 3 و 4 ستاره اجرا می شود.

جاذبه های گردشگری تور تانزانیا و تور زنگبار

سافاری در پارک ملی تارانگيره و پارک ملی نگرون، دیدن حیوانات بيگ فايو، قله کلیمانجارو، مهاجرت سالیانه حیات وحش تانزانیا، بازدید از درياچه زيبای ماگادی و گونه های پرندگان، اسنورکلينگ و شنا با دلفين ها، بازدید از روستای کيزيمبانی و مزارع ادویه، پیاده روی در جنگل جوزانی و تماشای میمون رد کولوبوس، قایق سواری به جزیره زندان (پريزن آيلند) و تماشای لاک پشت های غول پیکر، بازدید از بازار غذا فروزانی، بازدید از شهر سنگی تاريخی، موزه زنگبار و همچنین خانه فردی مرکوری (کويين) و خانه دکتر لوينگستون

 از نقطه نظر کاربران درباره تانزانیا

نام شما