یزد

تور یزد | پاییز 1401 | قیمت تور یزد از تهران


تور یزد

امتیاز 4.95 از 5 | از بین 19 امتیاز دهنده به یزد
راهنمای سفر یزد

تور یزد تجربه سفری بسیار خوب و متفاوت به دل تاریخ ایران است. برنامه تور یزد ماهبان تور تلاش دارد تا بیشتر جاذبه های معروف شهر را در بر گرفته و به شما نشان دهد. تور یزد از مشهد و شیراز و تهران و سایر شهر های بزرگ اجرا می شود و محبوبیت زیادی در فصول سرد سال دارد. با ماهبان تور همراه شوید تا کمی بیشتر از دیدنی های شهر زیبا و تاریخی یزد بگوییم.

وجه تسیمه نام یزد

یزد برگرفته از کلمه یشت به معنای عبادت و ستایش ایزد منان است. این شهر به خاطر بافت تاریخی خاص متفاوتی که دارد بافت تاریخی اش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و از بارزترین بخش های این بافت تاریخی می توان به محله فهادان اشاره کرد.
 شما با قدم زدن در کوچه پس کوچه های بافت تاریخی شهر میتوانید به زمان قدیم سفر کنید و تجربه ای خاص را داشته باشید، همچنین در این قسمت از شهر پر از کافه هایی در خانه های سنتی است که هر کدام داستان مخصوص به خودش را دارد ، که میتوانید هنگام خستگی به آن جا رفته و هنگام صرف نوشیدنی در پشت بام این کافه ها بادگیر ها را تماشا کنید، دیدن غروب از پشت بام و با ویو بادگیرها بی نظیر است. از جاهای مهم دیدنی یزد که حتما باید در تور یزد برای دیدن آن وقت بگذارید، میتوان به میدان تکیه امیر چخماق، موزه آب(خانه تاریخی کلاه دوز) ،خانه لاری ها، آتشکده یزد(ورهام) ،مدرسه ضیائیه یا زندان اسکندر و باغ دولت آباد اشاره کرد.

پیشنهاد میکنم حتما از کویر یزد به نام شباهنگ که به فاصله ربع ساعتی شهر یزد قرار دارد دیدن کنید، زمانی که از تپه های شنی بالا میروید دریاچه هایی را میبینید که وسط کویر قرار دارد و ویو آن فوق العاده است.البته پیدا کردن آن کمی سخت است و شما به لیدر محلی که آن مناطق را بشناسد نیاز دارید.

شهر اردکان نزدیک یزد قرار دارد و شما میتوانید مقدس ترین عبادتگاه زرتشتیان به نام پیر چک چک را ببینید.

همچنین میتوانید به شهر میبد که فاصله کمی تا یزد دارد بروید، و از کاروان سرای شاه عباسی، برج کبوتر خانه، یخچال خشتی میبد، آب انبار کلار، چاپارخانه، کارگاه سفال و نارین قلعه دیدن کنید.

بدون شک تور یزد یکی از خاص ترین تورهاست و در ذهن شما تا ابد حک میشود.

 

شکم گردی در یزد

هر گردشگری وقتی به شهر یا کشور جدیدی سفر میکند باید غذاهای سنتی و محلی آن جا را امتحان کند و این موقعیت خاص را از دست ندهد زیرا شما فقط در سفر این امکان را دارید که غذاهای محلی آنجا را امتحان کنید و با چشیدن آن ها بهتر فلسفه و فرهنگ آن منطقه را درک کنید و خاطرات خوش مزه ای را برای خود رقم بزنید.در تور یزد شما این امکان را دارید که تمامی غذاهای یزدی را امتحان کنید.

در تور یزد شما میتوانید انواع غذاهای یزدی مثل: آش شولی ، قیمه نخود ، خورشت به آلو و انواع کوفته ها را امتحان کنید و از مزه ی خاص آن ها شگفت زده بشید.

همچنین شما در تور یزد میتوانید سوغاتی های خوشمزه یزد را برای دوستان خود به ارمغان بیاورید و آن ها را با سوغات یزد آشنا کنید.از سوغات یزد میتوان به قطاب، لوز، پشمک و نان سوروک اشاره کرد.در تور یزد خرید کردن این سوغات را اصلا فراموش نکنید.