ماداگاسکار

سرزمین لمورها و درختان بائوباب


راهنمای سفر ماداگاسکار

کشور جمهوری ماداگاسکار چهارمین جزیره بزرگ دنیاست که در اقیانوس هند و در قاره آفریقا واقع شده است. این کشور حدود 88 میلیون سال پیش از شبه جزیره هند جدا شد و باعث شد زیست بومی جدا و منحصر به فرد نسبت به تمام دنیا داشته باشد. این زیست بوم و اکولوژی خاص سبب شده که برخی از ماداگاسکار به عنوان قاره هشتم یاد کنند.

نخستین آثار زندگی انسان در ماداگاسکار به چهارصد سال پیش از میلاد برمی گردد. در قرن هجدهم این کشور جزو مستعمرات فرانسه به حساب می آمد ولی در سال 1960 توانست استقلال خود را بدست آورد و در سال 1975 به طور رسمی لقب «جمهوری دموکراتیک ماداگاسکار» را به خود اختصاص داد.

موقعیت: اقیانوس هند و جنوب شرق آفریقا

پایتخت: آنتاناناریوو

زبان: مالاگاسی و فرانسوی

دین رسمی: مسیحی

ساعت محلی: 30 دقیقه عقب تر از ایران

پول رایج: آریاری مالاگاسی

وسعت: ۵۹۲٬۸۰۰ کیلومتر مربع

جمعیت: 25,570,000 میلیون نفر

شهرهای مهم گردشگری: آنتاناناریو، تواماسینا، آنتسیرابه، فینارانتسوا، ماهاجانگا، مورونداوا

آب و هوای ماداگاسکار

آب و هوای غالب: نیمه گرمسیری

ماداگاسکار در منطقه استوایی واقع شده و دارای دو فصل خشک و مرطوب می باشد. فصل گرم و مرطوب از نوامبر شروع شده و تا آغاز ماه آوریل ادامه دارد. فصل خشک و معتدل از ماه می تا اکتبر می باشد.

بهترین زمان سفر برای تور ماداگاسکار بین ماه های جولای تا اوت می باشد که از شدت گرمی هوا کاسته شده و شما می توانید از طبیعت ماداگاسکار لذت ببرید.

بهتر است درباره ماداگاسکار بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به ماداگاسکار به شما کمک می کند

* ماداگاسکار جزو غمگین ترین کشورهای جهان قرار گرفته و بین 156 کشور، رتبه 143 را از لحاظ شادی دارد. بیش از 70% از جمعیت آن در زیر خط فقر قرار دارند.

* در صورت خرید اجناس گرانبها و باارزش از ماداگاسکار، حتما از فروشنده، برگه ای جهت خروج آن کالا دریافت کنید.

* مشهورترین و کمیاب ترین ادویه ها را مانند وانیل، میخک و فلفل وحشی را در ماداگاسکار یافت می شود.

* در ماداگاسکار لباس زنان و مردان یک شکل می باشد. آن ها برای مناسبت های مختلف خود، لباس سنتی موسوم به لامبا را به تن می کنند.

* کشور ماداگاسکار بیشترین تولید وانیل در جهان را به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید که وانیل از گل ارکیده بدست می آید.

* عمر بعضی درختان بائوباب ماداگاسکار به بیش از هزار سال هم می رسد.

* قهوه، وانیل، لباس های پنبه ای، شکر و حلزون عمده ترین محصولات صادراتی کشور ماداگاسکار می باشد.

* ماداگاسکار در حالی یکی از فقیرترین کشورهای جهان می باشد و بیش از 70% از جمعیت آن در زیر خط فقر قرار دارند به عنوان یکی از فوق لوکس ترین نقاط گردشگری جهان مطرح می شود.

* مورینجی ورزش رزمی کشور ماداگاسکار می باشد. این ورزش در واقع مبارزه ای با مشت و بدون هیچ گونه تجهیزات می باشد.

* یک دهم مردم ماداگاسکار، ماری جوآنا می کشند.

جاذبه های گردشگری:

پارک ملی رانومافانا، پارک ملی ماسوالا، خیابان بائوباب ها، منطقه تفریحی نوزی بی، پارک ملی آنداسیب، تپه سلطنتی آمبوهیمانگا، ایفاتی، منطقه حفاظت شده تسینگی دی بمارا، پارک ملی ایسالو، جزیره سنت ماری، دهکده ایفاتی، رودخانه سیری بیهی نا و ... .

شکم گردی در ماداگاسکار

«رومازاوا» محبوب ترین غذای ماداگاسکار

این خورشت خوش عطر و طعم از برگ سبزیجات و گوشت گاو تهیه شده و به همراه برنج در وعده غذایی ناهار یا شام، میل می شود.از نقطه نظر کاربران درباره ماداگاسکار
نام شما