اوگاندا

تور اوگاندا، سفر به مرواريد قاره آفريقا


راهنمای سفر اوگاندا

کشور زیبای اوگاندا در شرق آفریقا واقع شده است همسایگان این کشور در شمال سودان جنوبی، در غرب جمهوری دمکراتیک کنگو، رواندا در جنوب غربی آن تانزانیا در جنوب و کنیا در شرق آن می باشند
مساحت این کشور حدود ۲۴۰ هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن بالغ بر چهل و دو میلیون نفر است واحد پول آن شیلینگ اوگاندا بوده و از لحاظ برابری هر یک دلار معادل ۳۶۵۰ شیلینگ می باشد
پایتخت این کشور کامپالا می باشد شاید مهم ترین جاذبه دیدنی این شهر مسجد ملی آن بوده که یادگاری از دیکتاتور لیبی یعنی سرهنگ معمرقذافی می باشد

جاذبه های گردشگری تور اوگاندا

درياچه ويکتوريا
اين درياچه، بزرگترین دریاچه قاره آفریقا محسوب می گردد در شهر کوچک جینجا که حدودا دو ساعت از کامپالا فاصله دارد سرچشمه رود نیل قرار گرفته است که در آن می توان رفتینگ انجام داد جاذبه دیگر مجموعه آبشارهای زیبایی سی پی است که بلندترین آنها یکصدمتر ارتفاع دارد و در انتها در جنوب غربی این کشور دومین دریاچه عمیق قاره آفریقا به نام دریاچه بانیونی واقع شده است اطراف این دریاچه از مکان های محبوب برای کسب آرامش و پرنده نگری برای گردشگران تور اوگاندا محسوب می گردد


پارک گوريل ها
دیدن گوریلها هم جاذبه منحصر به فرد بوده این تجربه در کشورهای کنگو و رواندا و اوگاندا امکان پذیر است معروفترین سایت بازدید گوریل ها در غرب اوگاندا در پارک ملی Bwindi می باشد که با دریاچه بونیونی حدود دو ساعت فاصله دارد و از تجربیات جذاب تور اوگاندا محسوب مش یود.

رود نیل طولانی ترین رود دنیا
این رود با طول ۶۶۵۰ کیلومتر در رتبه نخست جهان قراردارد از دو شاخه اصلی نیل سفید و نیل آبی تشکیل شده است منبع اصلی تغذیه شاخه نیل سفید از ارتفاع ۲۴۰۰ متری در کشور بروندی می باشد پس از عبور از کشور رواندا به دریاچه ویکتوریا در اوگاندا می ریزد حدود سی درصد آب رود نیل سفید از پایین دریاچه ویکتوریا در کنار شهر جینجا با جوشش از دل زمین تامین می گردد. رفتینگ در سرچشمه رود نیل از برنامه های هیجان انگیز تور اوگاندا می باشد.
رود نیل سفید پس از عبور از داخل کشور اوگاندا به سودان جنوبی سرازیر می گردد و در ادامه در کشور سودان و در شهر خارطوم به شاخه نیل آبی می پیوندد و راهی مصر شده و پس از عبور سد اسوان در دریای مدیترانه آرام می گیرد
اما شاخه نیل آبی از دریاچه تانا در اتیوپی سرچشمه می گیرد حدود ۱۴۵۰ کیلومتر طول دارد بد نیست بدانید خاکستر گاندی رهبر سیاسی هند در نیل ریخته شده است اما رفتار تبعیض آمیز ایشان در مقابل آفریقایی ها باعث شده نسبت به نصب مجسمه ایشان در اوگاندا اعتراضاتی در پی داشته باشد.

مجسمه گاندی

 

آبشار های سی پی (3 آبشار به طول های 75 متر، 85 متر، 100 متر)

 

دریاچه بونیونی

 

تماشای درناها در جزایر دریاچه بونیونی

تماشای ایمپالا در جزایر دریاچه بونیونی

 

مسجد سرهنگ قذافی بزرگترین مسجد اوگاندا 

 

شهرهای گردشگری تور اوگاندا

جینجا شهری در جنوب اوگاندا، در ساحل دریاچه ویکتوریا است. سرچشمه رود نیل، در پارک تاج گذاری، با باغ و بنای یادبودی به افتخار کاوشگر بریتانیایی جان هانینگ اسپک مشخص شده است. سد اوون فالز و سد بوجاگالی هر دو بر روی نیل قرار دارند. در شمال رودخانه، آبشار ایتاندا به‌خاطر تند آب‌های سفیدش معروف است. شرق جینجا، در دریاچه ویکتوریا، جزیره ساموکا محل زندگی پرندگان، از جمله مرغ ماهی کوچک است. جینجا از زیباترین مقاصد تور اوگاندا می باشد.

انتبه شهری در شبه جزیره ای در دریاچه ویکتوریا است. سواحل منطقه شامل ساحل لیدو، نزدیک فرودگاه بین‌ المللی انتبه است. مرکز آموزش حیات وحش اوگاندا از حیوانات بومی در تالاب، جنگل و زیستگاه ساوانا محافظت می کند. باغ گیاه‌شناسی انتبه دارای گیاهان، پرندگان و میمون‌های متنوعی است. همچنین در نزدیکی پناهگاه شامپانزه‌های جزیره نگامبا قرار دارد که تیم سرپرستی از شامپانزه‌های یتیم محافظت می‌کنند. مقصد پایانی در تور اوگاندا شهر انتبه می باشد.

بونیونی: دریاچه بونیونی در جنوب غربی اوگاندا بین Kisoro و Kabale قرار دارد و به مرز رواندا نزدیک است. این دریاچه از سال 2004 تا 2009 بر روی اسکناس 5000 شیلینگ اوگاندا منتشر شد. در دریاچه Bunyonyi چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد. شما می توانید تمام 29 جزیره را بگردید، می توانید از BaTwa دیدن کنید و نمایش فرهنگی آنها را ببینید (50 دقیقه با قایق موتوری)، می توانید از یک مکان شگفت انگیز به نام کیرانگارا بازدید کنید، یا شرکت در یک تور قایق موتوری و تماشای تعداد باورنکردنی از پرندگان مختلف را تجربه کنید. دریاچه بونیونی از مهم ترین مقاصد گردشگری تور اوگاندا می باشد.

کامپالا پایتخت ملی و تجاری اوگاندا است که با دریاچه ویکتوریا، بزرگترین دریاچه آفریقا، هم مرز است. تپه‌های پوشیده از ویلا و درختان مرکز شهری از آسمان‌خراش‌های معاصر را احاطه کرده‌اند. در این منطقه مرکز شهر، موزه اوگاندا میراث قبیله ای کشور را از طریق مجموعه گسترده ای از آثار باستانی را شامل می شود. در نزدیکی تپه منگو، قصر لوبیری، مقر سابق پادشاهی بوگاندا قرار دارد.

امباله شهری در جنوب شرقی اوگاندا که در دامنه غربی کوه آتشفشان خاموش الگون در 120 کیلومتری شمال شرقی جینجا قرار دارد. امباله در یک منطقه حاصلخیز برای کشت قهوه واقع شده است و یک مرکز تجارت کشاورزی و محل یکی از کارخانه های لبنی اصلی اوگاندا است. این شهر نیز در برنامه تور اوگاندا می باشد.

 

آب و هوای اوگاندا

فصل مناسب برای تور اوگاندا

آب و هوای غالب اوگاندا معتدل استوایی می باشد و همچنین خط استوا از کشور اوگاندا عبور می کند. اوگاندا دارای دو فصل فصل کم باران و مرطوب و پر بارش می باشد. فصل بارندگی در این کشور از ماه آوریل شروع شده و تا ژون ادامه دارد. بهترین زمان تور اوگاندا به این کشور فصل پاييز و زمستان و اوايل بهار می باشد.

بهتر است درباره اوگاندا بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به اوگاندا به شما کمک می کند

تور اوگاندا به دو صورت تور اوگاندا اکونومی و تور اوگاندا لوکس با اقامت در هتل های 3 و 4 ستاره اجرا می شود.

جاذبه های گردشگری تور اوگاندا شامل گشت های زیر می باشد.

قایق سواری در سرچشمه رود نیل، بازدید از مجسمه گاندی، بازدید از آبشار های سی پی (3 آبشار به طول های 75 متر، 85 متر، 100 متر)، بازديد از مزارع قهوه، بازدید از بنای شاخص خط استوا، پیاده روی و قایق سواری در دریاچه بونیونی، امکان پرنده نگری و دیدن گونه های مختلف پرنده، لذت دیدن طلوع آفتاب در دریاچه بونیونی، بازارهای معروف محلی کامپالا از جمله بازار میوه و صنایع دستی، بازدید میدانی از مسجد سرهنگ قذافی بزرگترین مسجد اوگاندا، قایق سواری برای دیدن آبشار و غار بوجاگالی، بازدید از کاخ مِنگو و آشنایی با تاریخ اوگاندا، شرکت در برنامه اختیاری رفتینگ و پارک گوریل ها

 

 

 

سوالات متداول تور اوگاندا

1- چه هزینه هایی اضافه بر سازمان باید برای تور اوگاندا در نظر بگیریم؟

به طور میانگین برای هر وعده غذایی (ناهار و شام) بین 5 تا 15 دلار باید در نظر گرفت و البته هزینه هایی همچون گشت های اختیاری بنا به میل مسافر نیز وجود دارد.

2- چه نوع واکسن های کوید مورد تایید تور اوگاندا هستند؟

برای شرکت در تور گروهی اوگاندا، مسافر می بایست 2 دوز از واکسن های معتبر (به جز برکت) را تزریق کرده باشد و در گواهی واکسن انگلیسی نوع واکسن، تاریخ تزریق، نام شخص، شماره پاسپورت، تاریخ تولد شخص می بایست ذکر شود. 

3- آیا حضور مسافر در سفارت اوگاندا الزامی است؟ 

ویزای مورد نظر برای تور اوگاندا ویزای شرق آفريقاست هزينه اش 110 دلار می باشد با اين ويزای الکترونیکی در طی 90 روز بصورت نامحدود می توان بين کشورهای کنيا، اوگاندا و رواندا تردد داشت

4- آیا سفر به اوگاندا به صورت انفرادی امکان پذیر است؟ 

بله، متقاضیان می توانند با کانترهای فروش تور خارجی آژانس ماهبان تماس بگیرند و از جزییات و هزینه تور انفرادی اوگاندا مطلع شوند.

شکم گردی در اوگاندا

از غذاهای معروف تور اوگاندا ماهی سرخ شده رودخانه نيل را می توان نام برد

از نقطه نظر کاربران درباره اوگاندا
نام شما