پرو

ماچو پیچو پایتخت افسانه ای اینکاها


راهنمای سفر پرو

پرو کشوری در آمریکای جنوبی است که بخشی از جنگل های بارانی آمازون و ماچو پیچو، شهر باستانی اینکاها در ارتفاعات کوه های آند را در خود جای داده است. منطقه اطراف ماچو پیچو، از جمله دره مقدس، مسیر اینکاها و شهر مستعمرات کوسکو، مملو از مکان‌های باستان‌شناسی است و به این خاطر گردشگران زیادی در تور پرو شرکت می کنند. کشور پرو دارای ۲۵ استان است. 

از مهم ترین جاذبه های تور پرو سایت ماچوپیچو می باشد. ماچوپیچو به معنی کوه پیر به زبان محلی، نام پایتخت امپراطوری اینکاها در قرن ۱۵ میلادی است. ارتفاع این کوه ۲۴۳۰ متر و نام رودخانه اوروبامبا هست. فاصله این جاذبه تا شهر کوزکو حدود ۸۰ کیلومتر می باشد. از بناهای ثبت شده یونسکو و یکی از عجایب هفت گانه دنیای مدرن است.

موقعیت: آمریکای جنوبی

پایتخت: لیما

زبان: اسپانیولی

دین: مسیحیت پیرو کلیسای کاتولیک رومی

ساعت محلی: 8.5 ساعت عقب تر از ایران

پول رایج: سول پرو

وسعت: 1.280.000 کیلومتر مربع

جمعیت: 32.000.000 نفر

جاذبه های گردشگری تور پرو

ماچوپیچو، یکی از عجایب هفتگانه دنیا 

واحه و دریاچه هواکاچینا

کلیسای سن فرانسیسکو

هوکاپوکلانا و مومیایی های آن

کوه های رنگین کمان وینیکونکا

میرا فلورس

بافت تاریخی ثبت شده یونسکوی شهر کوزکو

مسیر ریلی آگوآس کالینته

 

شهرهای مهم گردشگری تور پرو

لیما: نام پایتخت پرو شهر لیما است شهر در کنار اقیانوس آرام. جمعیت شهر لیما با حومه حدود ۹ میلیون نفر می باشد. واحد پول کشور sol است. هر دلار حدود ۳.۲۴ سل می باشد. کشور پرو با ایران هشت و نیم ساعت اختلاف زمانی دارد. در سال ۱۵۳۵ میلادی توسط Francisco Pizarro محل شهر اولیه لیما کشف شد عنوان اولیه شهر Ciudad de los Reyes نام گرفت در کنار شهر دره ای به نام Rimac وجود داشت که بعدها به Limaq تغییر نام یافت براحتی تلفظ به لیما تبدیل شد. از جاهای دیدنی شهر لیما کلیسای San Francisco است. لیما اولین مقصد در تور پرو می باشد.

کوزکو: از شهرهای دیدنی تور پرو شهر کوزکو در ارتفاع حدود ۳۴۰۰ متری واقع شده است جمعیتی حدود ۴۵۰ هزار نفر دارد. در سال ۱۹۸۳ شهر کوزکو به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شد. بافت تاریخی بسیار زیبایی دارد از بناهای تاریخی شهر کوزکو می توان به ساختمان کلیسای جامع واقع در میدان پلازا دآرماس شهر کوزکو، دروازه تاریخی سانتاکلارا، معبد تاریخی ساگراد فامیلیا و خرابه های تاریخی سایت sacsayhuaman را نام برد. تور پرو و بازدید از شهر کوزکو برای علاقه مندان باستان شناسی بسیار مناسب است.

پاراکاس: شهری در ساحل غربی پرو است. این شهر به‌خاطر سواحلی، مانند ال چاکو، در خلیج پاراکاس، معروف است. پاراکاس جزایر خالی از سکنه Ballestas که شیرهای دریایی، پلیکان ها و پنگوئن های هومبولت را در خود جای داده است. ذخیره‌گاه ملی پاراکاس مملو از حیات‌وحش، صحرا، اقیانوس، جزایر می باشد. Paracas Candelabra یک ژئوگلیف بزرگ ماقبل تاریخ است که در دامنه یک تپه حک شده است. بعضی از گردشگران برای تماشای این زیبایی و بخصوص پنگوئن ها در تور پرو شرکت می کنند.

آگواس کالینتس: شهری در دره رود اوروبامبا، در جنوب شرقی پرو است. این شهر به‌خاطر حمام‌های حرارتی و دروازه‌ای به ویرانه‌های اینکا در نزدیکی ماچو پیچو معروف است. مرکز شهر مملو از غذاخوری‌ها و فروشگاه‌ها است که در مرکز Mercado Artesanal، یک بازار صنایع دستی، واقع شده است. در شمال غربی، در امتداد رودخانه، باغ‌ها و آبشار Los Jardines de Mandor قرار دارند. از مهم ترین مقاصد گردشگری تور پرو آگواس می باشد.

اولانتایتامبو: شهری در دره مقدس جنوب پرو است که در رودخانه اوروبامبا در میان کوه‌های پوشیده از برف واقع شده است. ویرانه‌های اولانتایتامبو، قلعه عظیم اینکاها با تراس‌های سنگی بزرگ در دامنه تپه، به این منطقه شهرت بخشیده است. مکان‌های اصلی این مجموعه شامل معبد عظیم خورشید و فواره حمام پرنسس است. شهر قدیمی این دهکده شبکه‌ای از خیابان‌های سنگفرش شده و ساختمان‌های خشتی متعلق به دوران اینکاها است. تور پرو و بازدید از اولانتایتامبو برای علاقه مندان باستان شناسی بسیار مناسب است.

 

آب و هوای پرو

فصل مناسب تور پرو از اواخر مهر ماه تا اواخر فرودین ماه می باشد. پرو به علت واقع شدن در نیمکره جنوبی در ماههای اردیبهشت تا اوایل مهر ماه هوای سردی را تجربه می کند که شاید زمان مناسب برای تور پرو نباشد.

بهتر است درباره پرو بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به پرو به شما کمک می کند

تور پرو ماهبان گشت به دو صورت لوکس با اقامت در هتل های 4 ستاره اجرا می شود

جاذبه های گردشگری تور پرو

میدان پلازا مایور، کلیسای سن فرانسیسکو، گورستان زیرزمینی، تپه باستانی هوکاپوکلانا و مومیایی های آن، محله زیبای میرا فلورس، چشم انداز زیبای اقیانوس آرام، بافت تاریخی ثبت شده یونسکوی شهر کوزکو، روستای اولانتایتامبو، معدن استحصال نمک، مسیر ریلی آگوآس کالینته، بازدید از یکی از عجایب هفتگانه دنیا (ماچوپیچو)، امکان استفاده اختیاری از آب گرم طبیعی منطقه آگوآس

مدارک مورد برای ویزای پرو و شرکت در تور پرو

گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی به همراه اسکن صفحه اول پاسپورت و اسکن عکس متقاضی می باشد.

سوالات متداول تور پرو

1- چه هزینه هایی اضافه بر سازمان باید برای تور پرو در نظر بگیریم؟

به طور میانگین برای هر وعده غذایی (ناهار و شام) بین 5 تا 15 دلار باید در نظر گرفت و البته هزینه هایی همچون گشت های اختیاری (مانند بازدید از خطوط اسرار آمیز نازکا با هزینه 270 دلار) نیز بنا به میل مسافر نیز وجود دارد.

2- چه نوع واکسن های کوید مورد تایید کشور پرو هستند؟

برای شرکت در تور گروهی پرو، مسافر می بایست 2 دوز از واکسن های معتبر (به جز برکت) را تزریق کرده باشد و در گواهی واکسن انگلیسی نوع واکسن، تاریخ تزریق، نام شخص، شماره پاسپورت، تاریخ تولد شخص می بایست ذکر شود. برای افراد بالای 40 سال گواهی 3 دوز از واکسن الزامی است.

3- احتمال ریجت شدن برای اخذ ویزای پرو چند درصد می باشد؟

پاسخ به این سوال قطعی نیست به این خاطر که اخذ ویزای پرو به مدارک مسافر بستگی دارد. معمولا افرادی که دارای مدارک شغلی معتبر، تمکن مالی بالا و سابقه سفر نسبتا خوبی هستند، می توانند ویزای توریستی پرو را دریافت کنند و در تور پرو شرکت کنند.

4- در تور پرو با چه وسیله نقلیه ای گشت ها انجام می شود؟ 

در تور پرو معمولا با میدل باس یا ون توریستی گشت ها انجام می شود. البته پرواز داخلی و مسیر ریلی زیبای آگوآس کالینته نیز در برنامه سفر وجود دارد.

 

شکم گردی در پرو

از غذاهای معروف تور پرو می توان به سویچه ceviche اشاره کرد که از ترکیب ماهی سرخ شده و لیمو و پیاز طبخ می شود غذای معروف دیگر پرو کویی cuyi یا خوکچه هست که به صورت سوخاری سرو می شود.از نقطه نظر کاربران درباره پرو
نام شما