بالی

جزیره خدایان


راهنمای سفر بالی

بالی یک جزیره کوچک از مجمع الجزایر اندونزی است که در میان دو اقیانوس آرام و هند قرار گرفته و از سمت غرب با جاوا و از قسمت شرقی با لومبوک همسایه است. استان بالی خود جزیره بالی و جزایر نوسا لمبونگان، نوسا پنیدا و نوسا سنینگان را شامل می شود. این استان به عنوان پایتخت فرهنگی کشور اندونزی شناخته می شود.

اولین سکونت انسان در جزیره بالی به دو هزار سال پیش برمی گردد که عده ای از اقیانوسیه و از راه دریا وارد این سرزمین شدند. بالی کوه های آتشفشانی فعال و غیر فعال زیادی دارد که معروف ترین آن ها کودانگ است که به آن لقب مادر کوه ها را داده اند.

موقعیت: کشور اندونزی و جنوب شرقی قاره آفریقا

زبان: اندونزیایی

وسعت: 5,620 کیلومترمربع

جمعیت: 4,255,000 نفر

آب و هوای بالی: استوایی

بالی دارای دو فصل خشک و مرطوب است و تغییرات فصلی در آن محسوس نیست. در تمام طول سال درجه هوا از 20 تا 33 درجه سانتیگراد متغیر است. بهترین زمان تور بالی بین ماه های آوریل تا اکتبر است.

جاذبه های گردشگری تور بالی:

پارک آبی واتربوم، معبد پورا بساکی، معبد تانالوت، پارک جنگلی اوبود، مرکز هنر اوبود، پارک حیوانات، چشمه های آب گرم بانجار، معبد اولون دالو، معبد روی آب بالی، کوه باتور، جنگل میمون یوبود، مزارع پلکانی برنج، دره سایدمن، آبشار یکومپول و ... از جاذبه های توریستی تور بالی محسوب می شوند.

بهتر است درباره بالی بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به بالی به شما کمک می کند

سوالات متداول تور بالی

1- چه هزینه هایی اضافه بر سازمان باید برای تور بالی در نظر بگیریم؟

به طور میانگین برای هر وعده غذایی (ناهار و شام) بین 5 تا 20 دلار باید در نظر گرفت و البته هزینه هایی همچون گشت های اختیاری بنا به میل مسافر نیز وجود دارد.

2- چه نوع واکسن های کوید مورد تایید تور بالی هستند؟

برای شرکت در تور گروهی بالی، مسافر می بایست 2 دوز از واکسن های معتبر (به جز برکت) را تزریق کرده باشد و در گواهی واکسن انگلیسی نوع واکسن، تاریخ تزریق، نام شخص، شماره پاسپورت، تاریخ تولد شخص می بایست ذکر شود. 

3- آیا حضور مسافر در سفارت اندونزی در تهران الزامی است؟ 

ویزای اندونزی به صورت الکترونیکی می باشد و به حضور مسافر در سفارت نیازی نیست.

4- آیا سفر به بالی به صورت انفرادی امکان پذیر است؟ 

بله، متقاضیان می توانند با کانترهای فروش تور خارجی آژانس ماهبان تماس بگیرند و از جزییات و هزینه تور بالی مطلع شوند.

 

شکم گردی در بالی

.

از نقطه نظر کاربران درباره بالی
نام شما