بوشهر

تور بوشهر |پاییز 1401 | قیمت تور بوشهر از تهران


راهنمای سفر بوشهر

تور بوشهر گردی بی شک یکی از تجربه های فراموش نشدنی سفر به جنوب ایران است. تور بوشهر در اصل تور استان بوشهر و استان فارس است و تنها شهرستان بوشهر را مد نظر قرار نمیدهد. حال اگر میخواهید کمی بیشتر با این شبه جزیره زیبا در جنوب غرب ایران آشنا شوید با ماهبان تور همراه شوید.

بوشهر یکی از قدیمی ترین بندرهای تجاری و ترانزیتی ایران است که قدمت آن به دوره ساسانیان بر می گردد. این شهر وجوه مشترک فرهنگی زیادی با مردمان هندو آفریقا دارد چرا که در گذشته مردم این شهر و سایر بنادر جهان به ویژه در آفریقا و هند مراودات زیادی با یکدیگر داشتند و در دوره ای نیز این شهر از مستعمرات بریتانیا به خاطر کشف نفت در این منطقه بود و به نوعی به خاطر موقعیت استراتژیکی که داشت بسیار مورد توجه بود. بوشهر دوران اوج و افولی زیادی را پشت سر گذاشت اما در عهد ناصری با افول شدیدی مواجه شد و در سال های بعد دوباره رونق پیدا کرد. در شهر بوشهر آثار تاریخی فراوانی وجود دارد که در بخش بعدی به آن ها اشاره خواهیم کرد.

شکم گردی در بوشهر

استان های جنوبی به ویژه بوشهر دارای فرهنگ غذایی ویژه و طعم و مزه خاصی هستند که موقع امتحان کردن کاملا مشهود است و همانطور که میدانید جنوبی ها عاشق غذاهای تند و پر ادویه هستند پس زمانی که میخواهید غذاهای بوشهری را امتحان کنید باید انتظار آن را داشته باشید.همچنین به دلیل مجاورت این شهر با دریا اکثر غذاهای این شهر با ماهی و میگو تازه درست میشود.

چند ها از غذاهای معروف و محلی بوشهر یتیمک، دمپختک ماهی بوشهری(لخ لخ) ، قلیه میگو، قیمه بوشهری، دمی لخلاخ، گمنه و کبه است که پیشنهاد میشود حتما در تور بوشهر آن ها را امتحان کنید.