سریلانکا

مروارید اقیانوس هند


راهنمای سفر سریلانکا

سریلانکا کشوری است واقع در جنوب قاره آسیا، اقیانوس هند که به لطف هم جواری با اقیانوس هند، از سواحل زیبا و دل انگیزی برخوردار است  که در قدیم نام این کشور سیلان بوده است.

وجود طبیعت بکر و زیبا، آثار تاریخی متعدد، مناظر باستانی و غذاهای لذیذ و متنوع سریلانکا سبب شده که هرساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این کشور سفر کنند.

قهوه، کائوچو و نارگیل از فرآورده های مهم این کشور هستند. از سرگرمی های کشور سریلانکا می توان به سافاری، موج سواری، کوهنوردی در بلندترین قله های سریلانکا، غواصی، مسابقه توک توک، ماهیگیری، رفتینگ، بالون سواری و تماشای نهنگ ها اشاره کرد.

موقعیت: جنوب شرق آسیا

پایتخت: کلمبو

زبان: سینهالی و تامیل

دین رسمی: بودایی

ساعت محلی: 2 ساعت جلوتر از ایران

پول رایج: روپیه سریلانکا

وسعت: 65.610 کیلومتر مربع

جمعیت: 19.66 میلیون نفر

کلمبو بزرگترین شهر سریلانکا می باشد و پس از آن بنتوتا و کندی نیز از دیگر شهرهای بزرگ و مهم کشور سریلانکا می باشند.

آب و هوای سریلانکا

آب و هوای غالب: استوایی

جزیره سریلانکا هوایی گرمسیری داشته و هوای آن نسبتاً متعادل می باشد.به طور کلی سریلانکا دارای دو فصل گرم و خشک است. در مناطق ساحلی هوا شرجی بوده و هرچه از ساحل دورتر شویم، هوا خشک تر می شود.

سردترین ماه های سال در این کشور ماه های دسامبر، ژانویه و گرم ترین ماه ها نیز آپریل و آگوست می باشند.

بهترین زمان سفر به ارتفاعات مرکزی و  سواحل غربی بین ماه های دسامبر تا مارس و برای سفر به سواحل شرقی از ماه می تا سپتامبر مناسب ترین زمان سفر می باشد.

بهتر است درباره سریلانکا بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به سریلانکا به شما کمک می کند

* کریکت یکی از بازی های محبوب مردم سریلانکا است.

* در سریلانکا برنج و ادویه کاری در صبحانه هم سرو می شود.

* مردم سریلانکا هنگام خوردن میوه ها هم به آنها نمک و فلفل می زنند.

مقاصد گردشگری:

بیشتر جاذبه های کشور سریلانکا در شهرهای کندی، کلمبو و بنتوتا قرار گرفته و این سه شهر در جوار هم، مثلث طلایی سریلانکا را تشکیل می دهند. نقطه شروع گردشگری در مثلث طلایی سریلانکا، شهر کلمبو می باشد که تنها فرودگاه بین المللی سریلانکا در آن واقع شده است.

از جاذبه های توریستی سریلانکا می توان به گال فیس گرین، موزه ملی کلمبو، معبد کلانیا راجا ماها ویهارا، پارک ویهاراماهادوی، موزه هلندی، بازار پتا، باغ وحش دی هیوالا، تفریحگاه ام تی لاوینا، دریاچه بیرا و مرکز خرید مجستیک، شهر باستانی سیگریا، شهر تاریخی گاله، غار دامبولا، جنگل حفاظت شده سیناراجا، قله آدم، پارک ملی یالا، پرورشگاه فیل پیناوالا، معبد دندان مقدس و ...اشاره کرد.

 

از نقطه نظر کاربران درباره سریلانکا
نام شما