کلمبو


تور کلمبو

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به کلمبو
راهنمای سفر کلمبو

کلمبو شهری است واقع در کرانه غربی سریلانکا که بزرگ ترین شهر و پایتخت سریلانکا می باشد. این شهر از ترکیبی زیبا از سنت و مدرنیته تشکیل شده است. در این شهر تنوع زیادی از فرهنگ ها و قوم های مختلف زندگی می کنند و این امر سبب جذابیت آن برای گردشگران شده است.

موقعیت: کرانه غربی سریلانکا

زبان: سینهالی و تامیل

وسعت: 223 کیلومتر مربع

جمعیت: 624 هزار نفر

ابن بطوطه، در قرن چهاردهم وارد سریلانکا شد و در سفرنامه های خود از سریلانکا با نام کلانپو یاد کرد.

آب و هوای کلمبو

آب و هوای غالب: معتدل

به طور کلی کلمبو از آب و هوایی یکسان و معتدل برخوردار است و تنها تغییر آب و هوایی این شهر مربوط به فصل مانسون یا باران موسمی می باشد. این فصل ماه می تا آگوست و از اکتبر تا ژانویه طول می کشد.

بهتر است درباره کلمبو بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به کلمبو به شما کمک می کند

* کلمبو پرجمعیت ترین شهر سریلانکاست.

* کلمبو یکی از غنی ترین مراکز تولید دارچین جهان شناخته می شود و حدود 80 الی 90 درصد دارچین مورد نیاز جهان را تامین می کند.

* سال 1505، سالی بود که اولین بار پرتغالی ها وارد کلمبو شدند و دولت سریلانکا به آن ها اجازه برداشت و صادرات دارچین را داد.

* در سال 1571 پرتغالی ها با ساخت قلعه ای در کلمبو، تمام مسلمانان ساکن در کلمبو را از شهر بیرون کردند و تا سال 1593 کنترل کامل شهر را بر عهده گرفتند.

* پس از پرتغالی ها، هلندها وارد کلمبو شدند و یک دوره هم سریلانکا مستعمره آن ها بود و سر انجام سریلانکا مستعمره بریتانیا شد و در نهایت در سال 1948 کلمبو و سریلانکا استقلال کامل یافتند.

* در کلمبو باشگاه گلفی با نام باشگاه گلف سلطنتی کلمبو قرار دارد که 130 سال قدمت دارد.

جاذبه های گردشگری:

ساحل مونت لاویانا، موزه هلندی، معبد کالانیا، موزه ملی کلمبو، معبد و مساجد کلمبو، معبد گانگارایاما و ... .