کوبا

تور کوبا نوروز 1403، سرزمین سیگار و اتوموبیل های کلاسیک


راهنمای سفر کوبا

کوبا کشوری است جزیره ای واقع در دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک شمالی که پایتخت آن هاوانا است. این کشور در سال 1492 در دریای کارائیب و توسط کریستف کلمب کشف شد. این کشور 400 سال مستعمره اسپانیا بوده و تا سال 1898 یعنی پایان جنگ اسپانیا و آمریکا، مستعمره این کشور ماند. در نهایت در سال 1952 میلادی استقلال خود را اعلام کرد و نام جمهوری کوبا را به خود گرفت.

بیشتر مردم دنیا کشور کوبا را با مهم ترین شخصیت های سیاسی قرن 21 یعنی فیدل کاسترو و ارنستو چگوآرا می شناسند. از دیگر نقاط برجسته تور کوبا کوبا، سیگار برگ، ماشین های کلاسیک و مناظر طبیعی فوق العاده است که تنها در جزایر کارائیب یافت می شود. کوبا از تنوع فرهنگی بالایی در منطقه کارائیب برخوردار است و از نظر آموزشی و پزشکی می توان گفت یکی از کشورهای پیشرو در سراسر جهان است.

موقعیت: میانه دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک شمالی

پایتخت: هاوانا

زبان: اسپانیایی

ساعت محلی: 8.5 ساعت عقب تر از ایران

پول رایج: پزو

وسعت: 110.861 کیلومتر مربع

جمعیت: 13 میلیون نفر

 

شهرهای مهم گردشگری تور کوبا: هاوانا، وارادرو، ترینیداد، گوانتانامو، سانتا کلارا، سین فوئگوس، ونیالس

آب و هوای کوبا

آب و هوای کوبا: نیمه گرمسیری

به طور کلی کوبا دارای آب و هوایی نیمه گرمسیری است. این کشور بادهایی دارد که بعضی اوقات شدید هستند و بعضی اوقات هم باعث کاهش دما می شوند.

بهترین زمان تور کوبا در فصل زمستان و بهار می باشد.

بهتر است درباره کوبا بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به کوبا به شما کمک می کند

* مردم کوبا تا سال 2008 حق استفاده از موبایل (تلفن همراه) را نداشتند.

* گونه هایی از آبزیان که متعلق به 300 الی 350 میلیون سال پیش هستند، در آب های کوبا زندگی می کنند و امروزه تنها در آب های این کشور یافت می شوند.

* در طول تاریخ کوبا تنها یک بار برف باریده است، 12 مارچ 1875.

* به مدت 60 سال مصرف نوشابه کوکاکولا در کوبا ممنوع بوده است.

تمام خدمات بهداشتی کشور کوبا به صورت ملی بوده و هیچ بیمارستان و مرکز درمانی خصوصی در کوبا وجود ندارد. امید به زندگی در کشور کوبا 77.64 سال می باشد. این کشور رتبه بالاترین تعداد پزشک نسبت به جمعیت را دارا بوده و نسبت به هر هزار نفر از جمعیت آن، 6.7 پزشک وجود دارد.

مقاصد گردشگری تور کوبا:

وارادرو، گواردالاواکا، هاوانای قدیم، پارک ملی وینیالس، باراکوا، کایو کوکو

 

سوالات متداول تور کوبا

1- چه هزینه هایی اضافه بر سازمان باید برای تور کوبا در نظر بگیریم؟

به طور میانگین برای هر وعده غذایی (ناهار و شام) بین 5 تا 15 دلار باید در نظر گرفت

2- چه نوع واکسن های کوید مورد تایید کوبا هستند؟

برای شرکت در تور گروهی کوبا، مسافر می بایست 2 دوز از واکسن های معتبر (به جز برکت) را تزریق کرده باشد و در گواهی واکسن انگلیسی نوع واکسن، تاریخ تزریق، نام شخص، شماره پاسپورت، تاریخ تولد شخص می بایست ذکر شود.

3- احتمال ریجت شدن برای اخذ ویزای کوبا چند درصد می باشد؟

پاسخ به این سوال قطعی نیست به این خاطر که اخذ ویزای کوبا به مدارک مسافر بستگی دارد. معمولا افرادی که دارای مدارک شغلی معتبر، تمکن مالی بالا و تعهدنامه بازگشت، می توانند ویزای توریستی کوبا که به شکل کارت توریستی می باشد را دریافت کنند و در تور کوبا شرکت کنند.

4- آیا حضور مسافر در سفارت کوبا در تهران الزامی است؟ 

به طور کلی حضور مسافر برای تاییدیه ویزای توریستی کوبا الزامی است. فقط در موارد خاص با تایید کنسولگری امکان عدم حضور مسافر وجود دارد.

شکم گردی در کوبا

در کشور کوبا تا حد قابل توجهی می توان در هزینه خورد و خوراک صرفه جویی کرد. هزینه یک وعده غذای کامل در رستوران بین 15 تا 20 دلار متغیر می باشد.

از محبوب ترین و خوشمزه ترین غذاهای کوبا می توان به فریتا، الوته، پائیا، چورو، روپا ویجا و توستونس اشاره کرد.از نقطه نظر کاربران درباره کوبا
نام شما