تخت سلیمان

تور تخت سلیمان | خرداد 99 | قیمت تور تخت سلیمان از تهران


راهنمای سفر تخت سلیمان

تور تخت سلیمان یکی از از تور های تاریخی و فرهنگی محبوب در فصل تابستان است و از جذابیت های آن می توان به بازدید از  یکی از مهمترین و مشهورترین مراکز تاریخ تمدن ایران و جهان یکی از 9 اثر ملی ثبت شده کشور در فهرست آثار تاریخی جهان اشاره کرد. اگر می خواهید اطلاعاتی از اسکان در تخت سلیمان و دریاچه تخت سلیمان به دست آورید این مطلب را از دست ندهید و ماهبان تور را همراهی کنید.

تخت سلیمان یا شهر گنجک در 45 کیلومتری شمال شرقی شهرستان تکاب قرار گرفته و بنا به نوشته های معروف تاریخی این مکان زادگاه حضرت زرتشت است که در نوشته های پهلوی به نام گنجک خوانده می شود. عرب ها به آن شیز نیز می گویند و رومی ها آن را گزکا می نامند. اما نام رایج امروزی آن تخت سلیمان است.

بهتر است درباره تخت سلیمان بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به تخت سلیمان به شما کمک می کند

مجموعه تخت سلیمان

این مجموعه فرهنگی-تاریخی به مساحت 124 هزار مترمربع که در دوره های مختلف محل سکونت مادها، اشکانیان، ساسانیان و مغولها بود و در استان آذربایجان غربی قراردارد و به روایتی محل تولد زرتشت پیامبر است. تاریخ این مجموعه با تاریخ ایرانیان، ایتالیایی ها، یهودیان، مسیحیان و مغول ها ارتباط دارد.

قلعه تاریخی تخت سبیمان به عنوان یکی از مهم ترین آثار به جا مانده از سلسله ساسانیان، آتشکده آذرگشنسب، آتشکده شاهی، ایوان خسرو، معبد آناهیتا دریاچه تخت سلیمان و ... از بخش های مهم تاریخی این اثر تاریخی بی بدیل به شمار می روند.

تخت سلیمان قبل از اسلام به عنوان بزرگترین مرکز آموزشی، مذهبی، اجتماعی و عبادتگاه ایرانیان قلمداد می شد اما در سال 624 میلادی و در حمله هراکلیوس از سوی روم به ایران تخریب شد.

دریاچه تخت سلیمان

دریاچه تخت سلیمان روی  تخته سنگ بسیار عظیمی که حدود بیست متر از سطوح همجوار مرتفع تر می باشد قرار گرفته است. آب دریاچه از یک چشمه طبیعی  در بخش وروردی مجموعه تامین می شود و آب آن دارا مواد معدنی و املاح است پس حواس تان باشد که به هیچ عنوان این آب را نچشید.