نپال

معابد بودایی در دامنه کوههای هیمالیا


راهنمای سفر نپال

نپال دارای 29 میلیون جمعیت و وسعتی برابر 143 هزار کیلومتر مربع می باشد. واحد پول نپال روپیه می باشد. پرچم نپال تنها پرچم مثلثی شکل دنیاست. تا سال 2008 کشور به صورت پادشاهی و بعد از آن به صورت دمکراتیک اداره می شود. حدود 80 درصد مردم نپال هندو، 10 درصد بودایی و 5 درصد مسلمان هستند. دو کشور چین و هند دو همسایه کشور نپال هستند. نپال از سه ناحیه مختلف جغرافیایی تشکیل شده است. ناحیه شمال هیمالیا که عمدتا پوشیده از برف هستند ناحیه دوم ناحیه تپه های سبز ئو ناحیه سوم منطقه تارایی می باشد که مناسب برای کشاورزی می باشد. در دنیا 14 قله بالای هشت هزار متر داریم که سهم نپال 8 قله از این تعداد است.

آب و هوای نپال

بهترین زمان برای سفر به نپال ماههای مهر و آبان و بهمن تا آخر خرداد ماه می باشد. در ماههای تیر، مرداد، شهریور به علت بارندگی های موسمی و ماههای آذر و دی به علت سرمای هوا تور نپال توصیه نمی شود.

بهتر است درباره نپال بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به نپال به شما کمک می کند

توضیحات تور نپال: شهرهای زیبا مورد بازدید در تور نپال عبارتند از کاتماندو، پخارا، چیتوان و بندیپور می باشد. در سفر نپال علاوه بر طبیعت زیبا جنگلی از دورنمای قلل مرتفع هیمالیا می توان بازدید نمود با معابد بودایی و مراسمشان در تور نپال می توان اطلاعات بیشتری کسب نمود.

شکم گردی در نپال

از غذاهای محلی نپال می توان دال بات را نام برد که آش با عدس می باشد. غذای نپالی دیگر مومو است چیزی شبیه خینگالی در کشور گرجستان و غذای محلی دیگر نپال چیکن بریانی است که شامل برنج و مرغ با ادویه می باشد.