اسپانیا

سرزمین ماتادورها


راهنمای سفر اسپانیا

اسپانیا کشوری است واقع در شبه چزیره ایبری و جنوب غربی اروپا که چهارمین کشور بزرگ اروپا می باشد. اسپانیا نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا می باشد و از سطح بالایی در استاندارد زندگی برخوردار می باشد. این کشور در سازمان هایی نظیر سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو می باشد.

اسپانیا از شمال و شمال شرقی با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای، از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق و از غرب و شمال غربی با پرتغال و اقیانوس اطلاس هم جوار است. جزایر قناری نیز جزء خاک اسپانیا هستند.

موقعیت: جنوب غربی اروپا

زبان: اسپانیایی

وسعت: 506 هزار کیلومتر مربع

جمعیت: 47 میلیون نفر

پایتخت: مادرید

ساعت محلی: 2.5 ساعت عقب تر از ایران

 

جاذبه های گردشگری تور اسپانیا:

منطقه کاتالونیا: در شمال شرقی اسپانیا، به‌خاطر استراحتگاه‌های ساحلی پرجنب‌وجوش کوستا براوا و همچنین کوه‌های پیرنه معروف است. بارسلون، پایتخت منطقه، دارای محله گوتیک تاریخی، مرکز خرید، موزه ها و چندین ساحل است. هنر و معماری متمایز مدرن آنتونی گائودی را می توان در کلیسای ساگرادا فامیلیا و در موزاییک های رنگارنگ فضای باز پارک گوئل در تور اسپانیا مشاهده کرد.

کلیسای ساگرادا فامیلیا معروف ترین بنای اعجوبه معماری اسپانیا و کاتالونیا، آنتونی گائودی هست. علی رغم اینکه یک قرن از شروع ساختنش میگذرد ،همچنان تکمیل نشده و بدلیل معماری فوق العاده اش در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، و از جاذبه های معماری تور اسپانیا می باشد.

پارک گوئل: Parc Guell یک پارک خصوصی متشکل از باغ ها و عناصر معماری است که در Carmel Hill، در بارسلون، کاتالونیا، اسپانیا واقع شده است که بدلیل فضای خاص و طراحیش، این پارک هم در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این پارک از جاذبه های گردشگری تور اسپانیا می باشد.

قلعه مونت جویک: یک قلعه نظامی قدیمی است که تاریخ آن به سال 1640 برمی گردد و در بالای تپه مونجوئیک در بارسلون، کاتالونیا، اسپانیا ساخته شده است. در حال حاضر به عنوان یک مرکز شهرداری بارسلونا می باشد که در تور اسپانیا مشاهده خواهید کرد..

موزه ملی کاتالونیا: این موزه که به اختصار MNAC نامیده می شود، موزه ملی هنرهای بصری کاتالونیا واقع در بارسلون، کاتالونیا، اسپانیا است. و همچنین یک فواره زیبا مقابل ورودی اش به این مکان زیبایی بیشتری بخشیده و از جاذبه های توریستی تور اسپانیا محسوب می شود.

کلیسای سانتا ماریا: سانتا ماریا دل مار کلیسایی در ناحیه ریبرا در بارسلون اسپانیا است که بین سال‌های 1329 و 1383 در اوج برتری دریایی و تجاری کاتالونیا ساخته شد. این یک نمونه برجسته از گوتیک کاتالان است، با سبکی که در ساختمان های بزرگ قرون وسطایی بسیار غیر معمول است. این کلیسا از جاذبه های گردشگری تور اسپانیا می باشد.

ژیرونا شهری در شمال شرقی منطقه کاتالونیا اسپانیا، در کنار رودخانه اونیار است. این شهر به‌خاطر معماری قرون وسطایی، محله قدیمی محصور شده (باری ول) و بقایای رومی قلعه Forca Vella معروف است. گذرگاهی روی دیوارهای قرون وسطایی، برج‌های دیده بانی و باغ‌های زیبا در این منطقه وجود دارند. بازدید از ژیرونا از تجربیات لذت بخش تور اسپانیا می باشد.

موزه سالوادور دالی در 140 کیلومتری شمال بارسلونا در شهر کوچکی به نام فیگوئرس که دالی در آن زندگی می کرد، قرار دارد. موزه دالی به طور رسمی "تئاتر-موزه دالی" نامیده می شود که در آن آثار هنری ای این هنرمند به نمایش گذاشته شده است.

 

شهرهای مهم گردشگری تور اسپانیا

بارسلون: Barcelona پایتخت جهان شهری منطقه کاتالونیای اسپانیا، به دلیل هنر و معماری شناخته شده خود می باشد. کلیسای خارق‌العاده ساگرادا فامیلیا و دیگر مکان‌های دیدنی مدرن طراحی‌ شده توسط آنتونی گائودی در شهر واقع شده اند. موزه پیکاسو و Fundacio Joan Miro هنر مدرن را با نام‌های خود نشان می‌دهند. موزه ملی شهر MUHBA، شامل چندین مکان باستان‌شناسی رومی است. بارسلون از محبوب ترین شهرهای توریستی تور اسپانیا است

مادریدپایتخت مرکزی اسپانیا، شهری با بلوارهای زیبا و پارک های وسیع و آراسته مانند Buen Retiro است. این شهر به خاطر آثار غنی از هنر اروپایی، از جمله آثار موزه پرادو توسط گویا، ولاسکز و دیگر استادان اسپانیایی، مشهور است. قلب هاپسبورگ مادرید قدیم پلازا مایور با قصر سلطنتی باروک و اسلحه خانه است که تسلیحات تاریخی را به نمایش می گذارد. مادرید نیز از مهم ترین شهرهای گردشگری تور اسپانیا می باشد.

والنسیا: شهر بندری والنسیا در سواحل جنوب شرقی اسپانیا قرار دارد، جایی که رودخانه توریا به دریای مدیترانه می رسد. این شهر به‌خاطر شهر هنرها و علوم، با سازه‌های مدرن از جمله سیاره‌نما، اقیانوس‌آهن و موزه انتراکتیو معروف است. والنسیا همچنین دارای سواحل متعددی از جمله پارک آلیوفرا است،

مالاگا شهری بندری در جنوب اسپانیا در کوستا دل سول است که به‌خاطر هتل‌های مرتفع و استراحتگاه‌هایش که در سواحل ماسه‌ای زرد قرار دارند، شهرت دارد. دو ارگ عظیم بالای تپه شهر، آلکازابا و جبلالفارو ویران شده، بقایای حکومت مورها می باشد. کلیسای جامع رنسانس شهر به دلیل اینکه یکی از برج‌های آن ساخته نشده باقی مانده بود، نام مستعار La Manquita («بانوی تک دست») دارد و از جاذبه های توریستی تور اسپانیا است.

سویل یا سویا Seville پایتخت و بزرگترین شهر جامعه خودمختار اسپانیا در اندلس و استان سویا است که در جنوب رودخانه گوادالکیویر، در جنوب غربی شبه جزیره ایبری واقع شده است و از جاذبه های تور اسپانیا می باشد.

جزایر قناری The Canary Islands مجمع‌الجزایر اسپانیایی در سواحل شمال غربی آفریقا، جزایر آتشفشانی ناهمواری هستند که به‌خاطر سواحل ماسه‌ای سیاه و سفید معروف هستند. تنریف، بزرگترین جزیره، با کوه آتشفشان فعال است که دارای رصدخانه نجومی خاص خود است و بخشی از پارک ملی تید است. تنریف میزبان یک کارناوال بزرگ قبل از روزه در پایتخت، سانتا کروز د تنریف است و از جاذبه های تور اسپانیا می باشد.

گرانادا شهری در منطقه اندلس در جنوب اسپانیا، در دامنه کوه‌های سیرا نوادا است. این شهر به‌خاطر نمونه‌های بزرگ معماری قرون وسطی مربوط به دوران اشغال مورها، به‌ویژه الحمرا، شهرت دارد. این مجموعه قلعه وسیع بالای تپه شامل کاخ‌های سلطنتی، و حوض‌های منعکس‌کننده از سلسله ناصری، و همچنین فواره‌ها و باغ‌های جنرالیف است.

آلیکانته یک شهر بندری در جنوب شرقی کوستا بلانکا اسپانیا و مرکز استان آلیکانته است. شهر قدیمی آن، Barrio de la Santa Cruz، دارای خیابان‌های باریک، خانه‌های رنگارنگ و مکان های تفریحی شبانه است. تپه‌هایی با چشم‌انداز وسیع و سواحل زیبای مدیترانه ای گردشگران را به این منطقه برای تور اسپانیا جذب می کند.

کوردوبا شهری در جنوب اسپانیا در اندلس و مرکز استان کوردوبا است. کوردوبا یک شهر مهم رومی و مرکز مهم اسلامی در قرون وسطی بود. La Mezquita یک مسجد عظیم متعلق به سال ۷۸۴ پس از میلاد، که دارای نمازخانه ستون‌دار و موزاییک‌های قدیمی‌ بیزانسی است، در این شهر واقع شده. پس از اینکه در سال 1236 به کلیسای کاتولیک تبدیل شد، یک شبستان به سبک رنسانس در قرن هفدهم اضافه شد.

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای غالب: مدیترانه ای و اقیانوسی

راهنمای اقلیمی برای تور اسپانیا: به طور کلی اسپانیا از سه آب و هوای مدیترانه ای، نیمه خشک و اقیانوسی برخوردار است.  اقلیم مدیترانه ای بر ایبریا، اقلیم نیمه خشک بر جنوب شرقی اسپانیا یعنی منطقه مورسیا و دره ایبرو و اقلیم اقیانوسی بر شمال اسپانیا یعنی منطقه استان باسک، آستوریاس، کانتابریا و گالیسیا غالب می باشد. علاوه بر این مناطق، آب و هوای آلپی بر پیرنه و سیبرا نوادا و آب و هوای نیمه گرمسیری بر جزایر قناری نیز حاکم می باشد.

بهتر است درباره اسپانیا بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به اسپانیا به شما کمک می کند

 

 

 


دیدنی های اسپانیااز نقطه نظر کاربران درباره اسپانیا
نام شما