قشم و هنگام

تور قشم و هنگام | نوروز 1402 | قیمت تور قشم و هنگام از تهران


تور قشم و هنگام

امتیاز 5 از 5 | از بین 10 امتیاز دهنده به قشم و هنگام
راهنمای سفر قشم و هنگام

تور قشم یکی از محبوب ترین تورهای سفر به جنوب کشور است که معمولا در نیمه دوم سال اجرا می شود. تور قشم از تبریز و سایر شهرهای بزرگ ایران قابل اجراست و به صورت هوایی و زمینی انجام می شود. معمولا تور جزیره هرمز و هنگام نیز بخشی از همین تور قشم است. این تور، پر است از جاذبه های دیدنی طبیعی که در ادامه آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

جزیره قشم

این جزیره بزرگ ترین جزیره خلیج همیشه فارس ایران است و از شهرهای استان هرمزگان محسوب می شود. جزیره قشم از دیدنی های بی شماری برخوردار است که در زیر به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. 

جزیره قشم جاذبه های زیادی دارد که شما در تور قشم میتونید ببینید، از قایق سواری و شنا کردن در دریای جنوب تا دیدن جزایر ناز، جنگل های شگفت انگیز حرا و دره ستارگان که همگی ارزش دیدن دارند.

در قشم شما میتوانید با استفاده از شناور های بین جزایر به جزیره هنگام بروید و از ساحل نقره ای و اگر خوش شانس باشید از تماشای دلفین ها لذت ببرید.

خب اگر تا اینجا اومدید به نظر من واقعا حیفه که جزیره هرمز رو نبینید، از قشم تا هرمز فاصله زیادی نیست و شما میتوانید با شناور خودتون را به آنجا برسانید و از معدن خاک سرخ، دره رنگین کمان، ساحل نقره ای، دره سکوت و الاهه نمک بازدید کنید.

 

شکم گردی در قشم و هنگام

بدون شک یکی از بهترین و لذت بخش ترین قسمت سفر چشیدن طعم های جدید و خوردن غذاهای بومی آن منطقه است که از این قسمت خوشمزه سفر نمیشه گذشت، اگر مثل من عاشق فلفل و غذاهای تند هستید سفر به جنوب و خوردن غذاهای جنوبی بهشت شماست.جزیره قشم به دلیل موقعیت جغرافیایی اش و قرار گرفتن کنار دریا دارای انواع غذاهای دریایی است و شما میتوانید از دستپخت زنان محلی قشم که تجربه خاصی در پختن غذاهای دریایی دارند لذت ببرید.اگر اهل تجربه کردن و ریسک کردن طعم های جدید هستید میتوانید انواع صدف، خرچنگ، انواع مختلف ماهی ها و میگو ها را امتحان کنید.از غذاهای معروف قشم میتوان هواری، کلمبا، ماهی برشته و پودینی را نام برد.پودینی که یکی از غذاهای محبوب و معروف قشم است با کوسه ماهی یا ماهی مرکب طبخ میشود و در کنار برنج سرو میشود.جالب است بدانید که مردم جنوب همراه با غذاهای دریایی به دلیل سردی که دارند حتما خرما میخورند تا سردی آن گرفته شود.