فیلیپین


تور فیلیپین آذر 1403، مروارید دریاهای شرق

خانه فیلیپین


راهنمای سفر فیلیپین

کشور جمهوری فیلیپین مجموعه بسیار زیادی از جزایر بزرگ و کوچک است که در جنوب شرقی قاره آسیا و غرب اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور از 7107 جزیره تشکیل شده است که در حدود 2000 جزیره آن مسکونی بوده و بیش از 5000 جزیره آن، اسم رسمی ندارند. کشور فیلیپین در حالت کلی به سه بخش اصلی تقسیم می شود که از شمال به جنوب عبارتند از: لوزون، ویسایا، میندانائو.

فیلیپین در قرن های 16 تا 20، مستعمره کشور اسپانیا و ابتدای قرن بیستم مستعمره کشور آمریکا بوده است. این کشور توانست در سال 1946 میلادی استقلال خود را بدست آورد. فیلیپین هشتمین کشور پرجمعیت در آسیا و دوازدهمین کشور پرجمعیت در جهان می باشد.

موقعیت: جنوب شرقی قاره آسیا

زبان: فیلیپینی

وسعت: 300 هزار کیلومتر مربع

جمعیت: 104,900,000 نفر

پایتخت: مانیل

ساعت محلی: 4:30 دقیقه جلوتر از ایران

کشور فیلیپین از شرق با دریای فیلیپین و از غرب با دریای چین جنوبی هم مرز است. همچنین از جهت شمال غربی با کشورهای چین و تایوان، از جهت شمال شرقی با کشور ژاپن، از جهت جنوب با کشور اندونزی و از جهت جنوب غربی با کشورهای سنگاپور، تایلند و مالزی همسایه است.

شهرهای مهم گردشگری تور فیلیپین: مانیل، قوزون، کیزون، ایلوایلو، باگیو، آنجلس، جنرال سانتوز، زامبوانگا،کاگایان دئورو، کوتاباتو، هولو، باسیلان، دوائو.


آب و هوای فیلیپین

آب و هوای فیلیپین: گرم و مرطوب

در حالت کلی کشور فیلیپین از سه قسمت آب و هوایی کم باران، پر باران و معتدل تقسیم شده است و در کل سال امکان وقوع باران های موسمی و طوفان وجود دارد.

بهترین زمان تور فیلیپین از اواسط فصل پاییز تا اوایل فصل بهار می باشد.


بهتر است درباره فیلیپین بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به فیلیپین به شما کمک میکند

* مردم فیلیپین بسیار مهربان و خونگرم و مهمان نواز هستند و بیشتر آن ها به زبان انگلیسی تسلط کافی دارند.

* صنعت صید ماهی و مروارید در کشور فیلیپین از رونق خوبی برخوردار بوده و بیش از 2000 نوع ماهی مختلف در این کشور صید و صادر می شود.

* وسعت کشور فیلیپین کمتر از یک پنجم خاک ایران بوده و جزیره های لوزون و میندانائو در حدود 66% از وسعت این کشور را تشکیل می دهند.

* کشور فیلیپین درآمد خوبی را از صادرات میوه های استوایی مانند موز، نارگیل و ... بدست می آورد.

* مردم فیلیپین هر ساله در تاریخ دوازدهم ژوئن روز ملی استقلال کشورشان را جشن می گیرند.

* ساعت کاری، قیمت ها، تعرفه ها و برخی قوانین هر جزیره با جزیره دیگر متفاوت است.

* کشور فیلیپین کشوری در حال توسعه می باشد ولی با این وجود قیمت اجناس و خدمات در آن مناسب و به صرفه است.

جاذبه های گردشگری تور فیلیپین:

جزیره بوراکای، جزیره سبو، جزیره پالاوان، مزارع پلکانی برنج بانائو، کلیسای سن آگوستین، آتشفشان فعال مایون، قلعه سانتیاگو، کلیسای سانتو نینو باسیلیکا، پارک ملی ریزال، تپه های شکلاتی بوهول، جزیره آتشفشانی، جزیره ماکتان، جزیره مالاسکا، کلیساهای باروک، دریاچه کرون، پارک اقیانوسی و آکواریوم مانیل، پارک ملی صد جزیره، ال نیدو، جزیره باتان، دریاچه پینابوتو، جزیره سیکوئیجور، دهکده ساگادا، جزیره بوراکی، داراگا، ویگان، جزیره اپو، داوائو سیتی، موزه ملی فیلیپین، پارک قهرمان ملی، بازار چانه زن ها، باغ وحش.

 

سوالات متداول تور فیلیپین

1- چه هزینه هایی اضافه بر سازمان باید برای تور فیلیپین در نظر بگیریم؟

به طور میانگین برای هر وعده غذایی (ناهار و شام) بین 5 تا 15 دلار باید در نظر گرفت و البته هزینه هایی همچون گشت های اختیاری بنا به میل مسافر نیز وجود دارد.

2- چه نوع واکسن های کوید مورد تایید تور فیلیپین هستند؟

برای شرکت در تور گروهی فیلیپین ، مسافر می بایست 2 دوز از واکسن های معتبر (به جز برکت) را تزریق کرده باشد و در گواهی واکسن انگلیسی نوع واکسن، تاریخ تزریق، نام شخص، شماره پاسپورت، تاریخ تولد شخص می بایست ذکر شود. 

3- آیا حضور مسافر در سفارت فیلیپین در تهران الزامی است؟ 

بله بعد از انجام امور اولیه ی ویزای فیلیپین و تعیین وقت مسافر می بایست در سفارت فیلیپین تهران حضور پیدا کند.

4- آیا سفر به فیلیپین به صورت انفرادی امکان پذیر است؟ 

بله، متقاضیان می توانند با کانترهای فروش تور خارجی آژانس ماهبان تماس بگیرند و از جزییات و هزینه تور انفرادی فیلیپین مطلع شوند.از نقطه نظر کاربران درباره فیلیپین

نام شما