فیلیپین

مروارید دریاهای شرق


تور فیلیپین

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به کشور فیلیپین
راهنمای سفر فیلیپین

کشور جمهوری فیلیپین مجموعه بسیار زیادی از جزایر بزرگ و کوچک است که در جنوب شرقی قاره آسیا و غرب اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور از 7107 جزیره تشکیل شده است که در حدود 2000 جزیره آن مسکونی بوده و بیش از 5000 جزیره آن، اسم رسمی ندارند. کشور فیلیپین در حالت کلی به سه بخش اصلی تقسیم می شود که از شمال به جنوب عبارتند از: لوزون، ویسایا، میندانائو.

فیلیپین در قرن های 16 تا 20، مستعمره کشور اسپانیا و ابتدای قرن بیستم مستعمره کشور آمریکا بوده است. این کشور توانست در سال 1946 میلادی استقلال خود را بدست آورد. فیلیپین هشتمین کشور پرجمعیت در آسیا و دوازدهمین کشور پرجمعیت در جهان می باشد.

موقعیت: جنوب شرقی قاره آسیا

زبان: فیلیپینی

وسعت: 300 هزار کیلومتر مربع

جمعیت: 104,900,000 نفر

پایتخت: مانیل

ساعت محلی: 4:30 دقیقه جلوتر از ایران

کشور فیلیپین از شرق با دریای فیلیپین و از غرب با دریای چین جنوبی هم مرز است. همچنین از جهت شمال غربی با کشورهای چین و تایوان، از جهت شمال شرقی با کشور ژاپن، از جهت جنوب با کشور اندونزی و از جهت جنوب غربی با کشورهای سنگاپور، تایلند و مالزی همسایه است.

شهرهای مهم گردشگری: مانیل، قوزون، کیزون، ایلوایلو، باگیو، آنجلس، جنرال سانتوز، زامبوانگا،کاگایان دئورو، کوتاباتو، هولو، باسیلان، دوائو.

آب و هوای فیلیپین

آب و هوای غالب: گرم و مرطوب

در حالت کلی کشور فیلیپین از سه قسمت آب و هوایی کم باران، پر باران و معتدل تقسیم شده است و در کل سال امکان وقوع باران های موسمی و طوفان وجود دارد.

بهترین زمان سفر به کشور فیلیپین از اواسط فصل پاییز تا اوایل فصل بهار می باشد.

بهتر است درباره فیلیپین بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به فیلیپین به شما کمک می کند

* مردم فیلیپین بسیار مهربان و خونگرم و مهمان نواز هستند و بیشتر آن ها به زبان انگلیسی تسلط کافی دارند.

* صنعت صید ماهی و مروارید در کشور فیلیپین از رونق خوبی برخوردار بوده و بیش از 2000 نوع ماهی مختلف در این کشور صید و صادر می شود.

* وسعت کشور فیلیپین کمتر از یک پنجم خاک ایران بوده و جزیره های لوزون و میندانائو در حدود 66% از وسعت این کشور را تشکیل می دهند.

* کشور فیلیپین درآمد خوبی را از صادرات میوه های استوایی مانند موز، نارگیل و ... بدست می آورد.

* مردم فیلیپین هر ساله در تاریخ دوازدهم ژوئن روز ملی استقلال کشورشان را جشن می گیرند.

* ساعت کاری، قیمت ها، تعرفه ها و برخی قوانین هر جزیره با جزیره دیگر متفاوت است.

* کشور فیلیپین کشوری در حال توسعه می باشد ولی با این وجود قیمت اجناس و خدمات در آن مناسب و به صرفه است.

جاذبه های گردشگری:

جزیره بوراکای، جزیره سبو، جزیره پالاوان، مزارع پلکانی برنج بانائو، کلیسای سن آگوستین، آتشفشان فعال مایون، قلعه سانتیاگو، کلیسای سانتو نینو باسیلیکا، پارک ملی ریزال، تپه های شکلاتی بوهول، جزیره آتشفشانی، جزیره ماکتان، جزیره مالاسکا، کلیساهای باروک، دریاچه کرون، پارک اقیانوسی و آکواریوم مانیل، پارک ملی صد جزیره، ال نیدو، جزیره باتان، دریاچه پینابوتو، جزیره سیکوئیجور، دهکده ساگادا، جزیره بوراکی، داراگا، ویگان، جزیره اپو، داوائو سیتی، موزه ملی فیلیپین، پارک قهرمان ملی، بازار چانه زن ها، باغ وحش.