رفتینگ ارمندرود

تور رفتینگ ارمندرود | شهریور 1401 | قیمت تور رفتینگ از تهران


تور رفتینگ ارمندرود

امتیاز 4.96 از 5 | از بین 28 امتیاز دهنده به رفتینگ ارمندرود
راهنمای سفر رفتینگ ارمندرود

تور رفتینگ ارمندرود یا قایقرانی در رودخانه وحشی یکی از جذاب ترین فعالیت های توریستی و طبیعت گردی است که در تور رفتینگ ارمندرود مسافران سوار بر قایق های بادی مخصوص در رودخانه ها سفر کرده، از میان مناظر طبیعی نظیر جنگل ها، کوه ها، دشت ها و روستاها گذر کرده و از تماشای طبیعت سوار بر قایق و عبور از امواج رودخانه لذت می برند. رفتینگ در دنیا طرفداران بسیاری دارد و شرکت های مسافرتی و کلوپ های ورزشی زیادی در دنیا اقدام به برگزاری چنین سفرهایی می کنند. اجرای این سفرها تخصصی بوده و برای اجرا از راهنماهای رودخانه حرفه ای و تجهیزات ویژه استفاده می شود. سفرهای توریستی رفتینگ می توانند با سایر فعالیت های طبیعت گردی و ماجراجویانه نظیر کمپینگ، جنگل نوردی، دوچرخه سواری، روستاگردی، سوارکاری و ... ترکیب شوند.

رودخانه ارمند یا «کارون عُلیا» در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های استان محسوب می‌شود. ارمند رود از قله‌های شرقی این استان و دشت‌های مرکزی آن نشات گرفته و پس از دریافت آب رودخانه سرخون، به سد کارون 4 می‌ریزد.

بهترین زمان برای رفتینگ ارمند

معمولا تورهای رفتینگ ارمند همیشه انجام می‌شوند، اما در فصل بهار که میزان آب رودخانه بیشتر است، بیشتر می‌توانید از رفتینگ ارمند لذت ببرید. افرادی که چندان با این ورزش آشنا نیستند هم می‌توانند فصل تابستان را برای تجربه رفتینگ ارمند انتخاب کنند.

اگر می‌خواهید با خانواده، خصوصا با بچه‌های کوچک، رفتینگ ارمند را تجربه کنید هم فصل تابستان مناسب‌تر خواهد بود

 وسایل مورد نیاز برای رفتینگ ارمند

آب به همان اندازه که زیباست، می‌تواند خطرناک هم باشد. علاوه بر تجهیزات مخصوصی که تور برگزارکننده باید در اختیار شما قرار دهد، داشتن لباس مناسب (ترجیحا آستین‌بلند)، کفش ضد آب، کرم ضد آفتاب و عینک برای تجربه‌ای شیرین‌تر از رفتینگ ارمند توصیه می‌شود. کارت شناسایی، دفترچه بیمه و سایر لوازم ضروری مثل لباس اضافی هم حتما همراه‌تان باشد.

وسایل مورد نیاز برای رفتینگ ارمند

در این مطلب به معرفی کامل رفتینگ و قایق سواری در رودخانه ارمند پرداختیم. پیشنهاد می‌کنیم سری هم به صفحه "رفتینگ در زاینده رود" بزنید و از اطلاعات جذاب این رودخانه و قایق سواری در آن هم مطلع شوید.

برای حضور در رفتینگ ارمند باید ابتدا خود را به دره یاس برسانید؛ یکی از روستاهای زیبا و توابع شهرستان اردل در نزدیکی شهرکرد. معمولا نقطه شروع تورهای رفتینگ ارمند در این منطقه است.

اگر تاکنون رفتنیگ ارمند یا به صورت کلی، این ورزش را تجربه نکرده‌اید، جای هیچ نگرانی نیست؛ مربی یا لیدر همراه شما تمام آموزش‌های لازم را به شما خواهد داد.

همان‌طور که گفتیم، رفتینگ ارمند را باید از روستای دره یاس آغاز کرد. این رودخانه بزرگ چیزی در حدود 20 کیلومتر طول دارد و اگر بخواهید تمام مسیر را با قایق طی کنید، چیزی در حدود 5 ساعت طول می‌کشد.

آب و هوای رفتینگ ارمندرود

رفتینگ ارمند به اندازه‌ای می‌تواند هیجان‌انگیز باشد که پیشنهاد می‌کنیم در فصل بهار یا روزهای گرم تابستان، حتما رفتینگ ارمند را در لیست تفریحات خود قرار دهید.

از نقطه نظر کاربران درباره رفتینگ ارمندرود
نام شما