کنیا

سفری به قبایل آفریقایی با دیدار از حیات وحش


راهنمای سفر کنیا

کشور کنیا وسعتی بالغ بر 500 هزار کیلومتر مربع دارد. جمعیت کشور کنیا حدود پنجاه میلیون نفر است. پایتخت کنیا شهر نایروبی می باشد. کد پیش شماره تلفن کنیا 254+ است. این کشور مدتها تحت استعمار انگلیس قرار داشت از این رو زبان رسمی کشور کنیا انگلیسی می باشد. کنیا در سال 1963 استقلال خود را به دست آورد. دین مردم کنیا مسیحی است. زبان رایج میان مردم زبان سواحیلی می باشد. واحد پول کنیا شیلینگ است. همسایگان کنیا کشورهای سودان، اتیوپی، سومالی، تانزانیا و اوگاندا می باشند. بلندترین نقطه کشور قله مونت کنیا است با ارتفاعی بالغ بر پنج هزار متر. از شهرهای دیگر کنیا می توان شهر ساحلی مومباسا و شهر ناکورو در کنار دریاچه نایواشا را نام برد.هفتاد و سه درصد مردم کنیا مسیحی، نوزده درصد بومیسم و شش درصد مسلمان هستند.

سنگواره‌های یافته شده در آفریقا نشان می‌دهد که پستانداران از ۲۰ میلیون سال پیش در آن زندگی می‌کرده‌اند. یافته‌های اخیر در کنار دریاچه تورکانای کنیا نشان می‌دهد که انسان‌های نخستین حدود ۵/۲ میلیون سال پیش در آن زندگی می‌کرده‌اند. در سال ۱۹۸۴، ریچارد لیکی و کامویا کیمئو اسکلت یک پسر بچه تورکانایی را در دریاچه تورکانا کشف کردند که مربوط به ۶٫۱ میلیون سال پیش است. صدها سنگواره دایناسورهای ددپا و تمساح‌های غول پیکر در اطراف کنیا در سال ۲۰۰۴ کشف شده‌است. فسیل‌های مربوط به دوران میانه‌زیستی (بیش از ۲۰۰ میلیون سال پیش) توسط گروه جستجوی دانشگاه یوتا و موزه ملی کینا در ژوئیه و اوت ۲۰۰۴ در لوکیتانگ جورج در نزدیکی دریاچه تورکانا پیدا شده‌است.

 

آب و هوای کنیا

کنیا در تمام سال هوای مطبوعی دارد این امر به سبب قرار گرفتن کشور کنیا بر روی خط استوا می باشد.

بهتر است درباره کنیا بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به کنیا به شما کمک می کند

توضیحات تور کنیا: کشور کنیا برای حیات وحش خود در آفریقا معروف می باشد. در تور کنیا در پارک ماسایی مارا به بازدید از گونه های خاص جانوری و پوشش گیاهی شامل درختان آکاسیا بازدید می کنیم. همچنین فرصتی برای آشنایی با زندگی قبایل ماسایی و آشنایی با آداب و رسوم آنها در تور کنیا وجود دارد. از سوی دیگر دریاچه نایواشا بهشتی برای علاقمندان به طبیعت گردی می باشد.

شکم گردی در کنیا

اوگالی محبوب ترین مواد غذایی در کنیا است. Ugali یک به شکل کیک است که از ذرت و پودر نشاسته ای درست می شود معمولا Ugali را با گوشت گاو نر، قارچ و ماهی، Sukuma wiki یا سوپ سبزی سبزیجات میل می کنند.