شیلی

گذری از صحرای خشک آتاکاما تا یخچالهای پاتاگونیا


راهنمای سفر شیلی

شیلی ۱۷ م نفر جمعیت دارد. دارای ۱۲ استان می باشد. عرض کشور شیلی بین ۷۰ تا ۱۴۰ کیلومتر است. از یک طرف توسط کوههای آند و از سوی دیگر اقیانوس آرام محصور شده است. مساحت شیلی حدود ۷۵۶۰۰۰ کیلومتر مربع است. شیلی از قاره آنتارتیک به میزان یک میلیون و دویست و پنجاه هزار کیلومتر مربع سهم دارد. خشک ترین بیابان دنیا به نام Atacama با مساحت حدود ۱۰ هزار کیلومتر مربع در شمال کشور شیلی واقع است. درآمد اصلی شیلی بر پایه صادرات مس می باشد. واحد پول شیلی پزو هست.

پایتخت کشور شیلی شهر ساانتیاگو است. شهر سانتیاگو با ارتفاع متوسط ۵۷۰ متر از سطح دریا و جمعیتی حدود ۶.۳ میلیون نفر می باشد درسال ۱۵۴۱ توسط valdivia در دره های آند در مجاورت رودخانه Mapocho بنا نهاده شده است.

از شهرهای معروف کشور شیلی که در تور شیلی مورد بازدید قرار می گیرد می توان به والپاریزو، پونتاآرناس، پورتوناتالز و روستای سن پدرو آتاکاما را اشاره کرد.

آب و هوای شیلی

مناسبترین فصل برای تور شیلی از ماه مهر تا آخر فروردین ماه می باشد. در سایر زمان سال به علت واقع بودن شیلی در نیمکره جنوبی به علت سرمای هوا مناسب برای بازدید نمی باشد.

بهتر است درباره شیلی بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به شیلی به شما کمک می کند

توضیحات مربوط به تور

شکم گردی در شیلی

از غذاهای معروف شیلی می توان به کاسویلا casuela اشاره کرد که گوشت گاو و مرغ به صورت خانگی به همراه ذرت و سیب زمینی و برنج طبخ می شود.