شیلی

گذری از صحرای خشک آتاکاما تا یخچالهای پاتاگونیا


راهنمای سفر شیلی

شیلی کشوری طولانی و باریکی است که در امتداد لبه غربی آمریکای جنوبی امتداد دارد و بیش از 6000 کیلومتر خط ساحلی اقیانوس آرام را در بر گرفته است. سانتیاگو، پایتخت شیلی، در دره ای قرار دارد که توسط کوه های آند و رشته کوه های ساحلی شیلی احاطه شده است. 

شیلی ۱۷ میلیون نفر جمعیت دارد و دارای ۱۲ استان می باشد. عرض کشور شیلی بین ۷۰ تا ۱۴۰ کیلومتر است. از یک طرف توسط کوههای آند و از سوی دیگر اقیانوس آرام محصور شده است. مساحت شیلی حدود ۷۵۶۰۰۰ کیلومتر مربع است. شیلی از قاره آنتارتیک به میزان یک میلیون و دویست و پنجاه هزار کیلومتر مربع سهم دارد. خشک ترین بیابان دنیا به نام Atacama با مساحت حدود ۱۰ هزار کیلومتر مربع در شمال کشور شیلی واقع است که یکی از جاذبه های گردشگری تور شیلی می باشد. درآمد اصلی شیلی بر پایه صادرات مس می باشد. واحد پول شیلی پزو است و زبان رایج اسپانیایی می باشد

شهرهای معروف شیلی که در تور شیلی مورد بازدید قرار می گیرد

سانتیاگو: پایتخت و بزرگ‌ترین شهر شیلی، در دره‌ای قرار دارد که توسط کوه‌های پوشیده از برف آند و رشته‌کوه شیلی احاطه شده است. پلازا د آرماس، قلب بزرگ قدیمی شهر، دو مکان دیدنی نئوکلاسیک را در خود جای داده است: Palacio de la Real Audiencia موزه تاریخ ملی، و کلیسای جامع متروپولیتن قرن هجده، و La Chascona موزه ای است که سابق خانه پابلو نرودا شاعر بوده است. اولین مقصد در تور شیلی سانتیاگو می باشد.

والپارایسو: یک شهر بندری در ساحل شیلی است. این شهر به‌خاطر راه آهن های کابلی شیب‌دار و خانه‌های رنگارنگ بالای صخره‌اش معروف است. لا سباستیانا، محل اقامت عجیب و غریب سابق شاعر شیلی پابلو نرودا بود که امروزه به موزه ای با مناظر وسیع اقیانوس آرام تبدیل شده است. در طول قرن نوزدهم، هجوم مهاجران اروپایی اثر خود را بر معماری و موسسات فرهنگی شهر گذاشتند، که بسیاری از آنها در اطراف میدان سوتومایور مرکز شهر قابل مشاهده است. یکی از جاذبه های گردشگری تور شیلی شهر والپارایسو می باشد.

پونتا آرناس: شهری در نزدیکی جنوبی ترین منطقه پاتاگونیا شیلی است. واقع در تنگه ماژلان، که اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام را به هم متصل می کند، اغلب به عنوان پایگاهی برای گشت و گذار در مناطق وحشی اطراف و قطب جنوب استفاده می شود. Plaza Muñoz Gamero یادبودی از کاشف بزرگ فردیناند ماژلان است و موزه نائو ویکتوریا یکی از کشتی های (به صورت کپی) او را به نمایش می‌گذارد. از زیباترین و بکرترین مقاصد گردشگری تور شیلی پونتا آرناس می باشد.

پورتو ناتالز: Puerto Natales یک شهر بندری در کانال Senoret در جنوب پاتاگونیا شیلی است. این شهر دروازه ورودی پارک ملی تورس دل پین در شمال غربی و بندری برای قایق‌های گشتی پاتاگونیا می باشد . موزه تاریخی شهرداری در مرکز شهر، آثاری از مردم بومی منطقه را به نمایش می گذارد. در شمال شهر غار وسیع میلودون قرار دارد که زمانی حیوانات Mylodon ماقبل تاریخ شبیه تنبل در آن زندگی می‌کردند.

سن پدرو آتاکاما: شهری در یک فلات مرتفع خشک در کوه‌های آند در شمال شرقی شیلی واقع شده است. چشم انداز دراماتیک اطراف آن شامل صحرا، نمکزارها، آتشفشان ها، آبفشان ها و چشمه های آب گرم است. Valle de la Luna در منطقه حفاظت شده ملی Los Flamencos در نزدیکی، فرورفتگی ماه مانند با صخره‌ها، تپه‌های شنی عظیم و کوه‌های صورتی رنگ است. از مهم ترین و زیباترین مقاصد تور شیلی سن پدرو آتاکاما می باشد.

پاتاگونیا: منطقه ای است که جنوبی ترین نوک آمریکای جنوبی را در بر می گیرد و بین آرژانتین و شیلی مشترک است و رشته کوه های آند به عنوان خط جداکننده آن است. سمت آرژانتین دارای استپ‌های خشک، مراتع و بیابان است، در حالی که شیلی دارای آبدره‌های یخچالی و جنگل‌های بارانی معتدل است. بزرگراه مشهور RN-40 آرژانتین از قله‌های مونت فیتز و یخچال پریتو مورنو در پارک ملی لس گلاسیرس می‌گذرد. از بهترین مقاصد تور شیلی برای تماشای یخچال ها می باشد.

جاذبه های گردشگری تور شیلی

کلیسای جامع شهر سانتیاگو

شهر ساحلی والپرائیسو، کوچه های رنگی و گرافیتی این شهر

آسانسور تاریخی والپرائیسو

جزیره تیرا دل فواگو

مناظر طبیعی پاتاگونیا

منطقه حفاظت شده پنگوئن های کینگ

منطقه پیدراس رخاس یا صخره های سرخ

دریاچه چاکسا و فلامینگوها

 

 

آب و هوای شیلی

مناسبترین فصل برای تور شیلی از ماه مهر تا آخر فروردین ماه می باشد. در سایر زمان سال به علت واقع بودن شیلی در نیم کره جنوبی به علت سرمای هوا مناسب برای بازدید نمی باشد.

بهتر است درباره شیلی بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به شیلی به شما کمک می کند

تور شیلی ماهبان گشت به دو صورت برگزار می شود:

تور شیلی اکونومی شامل خدمات، گشت های مختلف و اقامت در هتل 3 ستاره

تور شیلی لوکس شامل خدمات، گشت های مختلف و اقامت در هتل 4 ستاره

جاذبه های گردشگری تور شیلی: میدان پلازا د آرماز، کلیسای جامع شهر سانتیاگو، تماشای نمای بیرونی کاخ ریاست جمهوری، خانه تاریخی پابلو نرودا، شهر ساحلی والپرائیسو،کوچه های رنگی و گرافیتی این شهر، آسانسور تاریخی والپرائیسو، بازار سنتی (مرکادو)، تپه کانسپسیون و چشم انداز زیبای اقیانوس آرام، جزیره تیرا دل فواگو، مناظر طبیعی پاتاگونیا، منطقه حفاظت شده پنگوئن های کینگ، پارک ملی تورس دل پاینه در پاتاگونیا، دور نمای یخچال گری، غار میلدون و آبشار تورس دل پاینه، گشت یخچال بالماسه دا، دریاچه نمک آتاکاما، بازدید از منطقه پیدراس رخاس یا صخره های سرخ و دریاچه های منیاکواس و میسکانتی و دریاچه چاکسا برای دیدن فلامینگوها، مناطق کوهستانی آند و بازدید از چشمه های آبفشان در کوه های آتشفشانی، بازدید از دره ماه و تماشای مناظر طبیعی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شیلی و شرکت در تور شیلی
-پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی
-گواهی عدم سوپیشینه (کارکنان دانشگاه‌ها یا موسسات و مدیران ارشد نیازی به ارائه این گواهی ندارند)
-گواهی سلامت ممهور شده توسط پزشک
-سند تمکن مالی که توسط بانک تایید و مهر شده باشد
-گواهی اشتغال به کار یا تحصیل
-عکس ۳×۴ که باید در یک سال اخیر گرفته شده باشد

*هزینه اخذ ویزا 91 دلار می باشد.

 

شکم گردی در شیلی

از غذاهای معروف شیلی می توان به Cazuela اشاره کرد که گوشت گاو و مرغ به صورت خانگی به همراه ذرت و سیب زمینی و برنج طبخ می شود.  

 

 از نقطه نظر کاربران درباره شیلی
نام شما