سواحل و دره های پارسیان

تور سواحل و دره های پارسیان | فروردین 1403 | قیمت تور پارسیان


تور سواحل و دره های پارسیان

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به سواحل و دره های پارسیان
راهنمای سفر سواحل و دره های پارسیان

در تور سواحل و دره های پارسیان یا همان تور ناشناخته های هرمزگان از ساحل بنود، ساحل مکسر (ساحل شوسا) و ساحل تبن دیدن میکنیم. در تور سواحل و دره های پارسیان از غار گیری کنار و تنگ بوچیر دیدن می کنیم.

پارسیان هرمزگان

سواحل ماسه‌ای درخشان تنها گوشه‌ای از اعجاز طبیعی و دیدنی‌های پارسیان هرمزگان هستند؛ این شهرستان، اعجاز طبیعت را در دل گرما و شرجی برابر چشمانتان می‌گشاید.

پارسیان یکی از جزایر و بنادر استان هرمزگان است. این خطه اعجاب‌آور از جنوب ایران، در غربی‌ترین قسمت هرمزگان، جاذبه‌های طبیعی کم‌نظیری دارد. سفال‌ها و کوزه‌های یافت شده در این منطقه، قدمت پارسیان را بیش از ۱۴۰۰ سال تخمین می‌زنند. در ابتدا این منطقه به نام گاوبندی شناخته می‌شد، اما از سال ۱۳۸۶ به پارسیان تغییر نام داد.

فاصله کم کوه‌های بلند با دریا، سواحل صخره‌ای و ماسه‌ای رویایی، پوشش سرسبز گیاهی و بنادر تفریحی و تماشایی، شما را به تفرج در این منطقه دعوت می‌کنند. پارسیان هرمزگان سرزمین چشمه‌های جوشان جنوب است. کهور و نخل سراسر این کرانه از خلیج فارس را پوشانده‌اند. سفر به این منطقه از هرمزگان، خاطره‌ای ماندگار برایتان می‌سازد.

شهرستان پارسیان کجای ایران است؟

شهرستان پارسیان در غربی‌ترین نقطه هرمزگان، دروازه ورودی استان هرمزگان برای مسافران و گردشگران و محل تلاقی استان‌های فارس، بوشهر و هرمزگان است. این شهرستان از توابع بندرلنگه است.

چنانچه برای سفر به هرمزگان زیبا از شهر عسلویه وارد این استان شوید، برای رسیدن به بندرعباس، طول شهرستان پارسیان را طی خواهید کرد. در طول این مسیر شما از کنار جاذبه‌های طبیعی فراوانی عبور می‌کنید.

شهرستان پارسیان از دو بخش اصلی «کوشکنار» و «مرکزی» تشکیل می‌شود و شهرهای اصلی آن «شهر پارسیان»، «کوشکنار» و «دشتی»  هستند.

مسیرهای دسترسی به شهرستان پارسیان

برای رسیدن به پارسیان سه مسیر متفاوت وجود دارد.

مسیر اول

 (بوشهر-عسلویه-پارسیان): اگر از استان بوشهر به‌سمت هرمزگان بروید، شهر عسلویه در جنوب بوشهر همسایه شمالی این شهرستان است و با مرکز آن، شهر پارسیان، حدود ۶۰ کیلومتر فاصله دارد.

مسیر دوم

(شیراز-پارسیان): مسیر بعدی از استان فارس به این شهرستان می‌رسد. در این مسیر از شهر شیراز به‌سمت جنوب حرکت کنید و پس از گذشتن از شهرهای جنوبی استان فارس و طی مسافت در حدود ۴۰۰ کیلومتر به شهر پارسیان خواهید رسید.

مسیر سوم

(بندرعباس-بندر خمیر-بندرلنگه-پارسیان): مسیر سوم مناسب کسانی است که برای بازدید از هرمزگان از شرق یا شمال وارد استان می‌شوند. در این مسیر از شهر بندرعباس به‌سمت غرب حرکت کنید و با گذشتن از بندر خمیر و بندر لنگه از شرق شهرستان به آن وارد خواهید شد. در این مسیر ۴۰۰ کیلومتری نیز جاذبه‌های  فراوانی اطراف بندر خمیر و بندر لنگه وجود دارد. فاصله بندر لنگه تا شهر پارسیان ۲۲۰ کیلومتر است. پارسیان از جنوب به خلیج فارس محدود می‌شود.

ویژگی‌های شهرستان پارسیان

پارسیان دریا، کوه و دشت را در کنار هم دارد. این منطقه مملو از چشمه‌های پرآب و جوشان، مزارع سرسبز، روستاهای آباد و نخلستان‌های زیبا است.

سواحل پارسیان از بهترین جاهای دیدنی استان هرمزگان هستند که گردشگران زیادی را دعوت می‌کنند. سواحل شنی درخشان و سواحل صخره‌ای که از تلاقی کوهستان و دریا طی سال‌های متمادی شکل گرفته‌اند، نظیر ندارند. این سواحل در مسافت بیش از ۹۰ کیلومتر در کرانه خلیج فارس گسترده‌اند.

هرآنچه برای لذت بردن از طبیعت می‌خواهید، در این منطقه سرسبز خواهید یافت. به‌دلیل ظرفیت‌های بالای پارسیان در جذب گردشگران، در سال‌های اخیر این منطقه پیشرفت‌های اقتصادی و رشدی مطلوب داشته و وجود بنادر صیادی بزرگ، ماهی‌گیری را رونق بخشیده است.

از نقطه نظر کاربران درباره سواحل و دره های پارسیان
نام شما