برزیل

سرزمین آمازون


راهنمای سفر برزیل

برزیل بزرگ ترین و پر جمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی است. این کشور که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس دربرمی گیرد، شرقی ترین کشور قاره آمریکا است و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه مرز مشترک دارد. برزیل با داشتن زمین های کشاورزی وسیع، جنگل های استوایی، منابع طبیعی گسترده و نیروی کار غنی، قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است. برزیل مستعمره پرتغال بوده و به همین دلیل تنها کشور آمریکاست که به زبان پرتغالی سخن می گویند. همچنین برزیل کشوری چندملیتی می باشد که جمعیت آن متشکل از نژادهای اروپایی، سرخ پوستان آمریکا، آفریقایی و نیز آسیایی می باشد.

 مردم این کشور از نژاد ها، فرهنگ ها و سنت های مختلف تشکیل شده و جشن ها و فستیوال های بسیار زیبا و باشکوهی در این کشور برگزار می شود.

موقعیت: آمریکای جنوبی

پایتخت: برازیلیا

زبان: پرتغالی

دین: مسیحیت پیرو کلیسای کاتولیک رومی

ساعت محلی: 7.5 ساعت عقب تر از ایران

پول رایج: رئال برزیل

وسعت: 8514877 کیلومتر مربع

جمعیت: 205338000 نفر

شهرهای مهم گردشگری: سائوپائولو، ریو دوژانیرو، پورتو، برازیلیا، سالوادور، جنگل های آمازون مانائوس

آب و هوای برزیل

آب و هوای غالب: آب و هوای کشور برزیل با توجه به وسعت آن بسیار متنوع بوده و طیف گسترده ای را شامل می شود که زیرمجموعه های استوایی، نیمه گرمسیری، گرمسیری و نیمه خشک را شامل می شود.

بخش عظیمی از این کشور آب و هوایی گرمسیری دارد و پوشیده از جنگل های آمازون می باشد. مردم مرکز برزیل، آب و هوایی گرمسیری، شمال شرقی، آب و هوایی نیمه خشک، شمال، آب و هوایی استوایی و جنوب، آب و هوایی استوایی را تجربه می کنند.در منطقه آمازون میزان بارندگی بسیار بالا بوده و به سه هزار میلی لیتر می رسد.

بهترین زمان سفر به کشور برزیل بین ماه های نوامبر تا مارس می باشد که آب و هوا معتدل و دلپذیر بوده و میزان بارندگی اندک است.

 

بهتر است درباره برزیل بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به برزیل به شما کمک می کند

* برزیل پس از آمریکا، در مقام دومین کشور با بیشترین تعداد فرودگاه قرار دارد.

* وسعت این کشور به قدری است که با تمام کشورهای آمریکای جنوبی غیر از اکوادور و شیلی همجوار است.

* طوطی به عنوان حیوان ملی این کشور انتخاب شده است.

* کشور برزیل توانسته در 150 سال گذشته، بزرگ ترین تولید کننده قهوه در جهان باشد.

* شهر برازیلیا (پایتخت برزیل) از نمای هوایی مشابه یک هواپیما است.

* بعد از کشور ژاپن، برزیل دارای بزرگترین جمعیت ژاپنی در جهان می باشد.

* کشور برزیل از جنگل های استوایی، منابع طبیعی فراوان، نیروی کار جوان و زمین های کشاورزی پهناوری برخوردار بوده و لقب قدرتمندترین اقتصاد در آمریکای جنوبی را به خود اختصاص داده است.

* کشور برزیل از طبیعت شگفت انگیزی برخوردار بوده و بخش عظیمی از جنگل های آمازون در خاک این کشور واقع شده است.  

* کشور برزیل از اکوسیستم و تنوع زیستی جانوری و گیاهی بسیار خوبی برخوردار بوده و بیش از دو میلیون نوع گیاه و جانور در این کشور وجود دارد.

* برزیل کشوری چند ملیتی بوده و از فرهنگ های متنوع و نژادهای مختلفی تشکیل شده است. یکی از جذابیت های این کشور، سنت ها و جشن های آن می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به کارناوال ها، کاپوئیرا و ورزش های ملی اشاره کرد.

* مردم کشور برزیل علاقه خاصی به ورزش داشته و از تناسب اندام خوبی برخوردار هستند. مردم برزیل رکورد پایین ترین میانگین وزن در دنیا را به خود اختصاص داده اند.

جاذبه های گردشگری:

مجسمه حضرت مسیح، آبشارهای ایگواسو، رودخانه آمازون، کارناوال ریو، سواحل سالوادور، کوه کله قندی، کوه کورکوادو، باغ پرندگان و ...

بهترین دیدنی های برزیل

مشاهده کامل