برزیل

کوههای کله قندی، ساحل کوپاکابانا، آبشار ایگواسو


تور برزیل

امتیاز 4.12 از 5 | از بین 17 امتیاز دهنده به کشور برزیل
راهنمای سفر برزیل

برزیل پنجمین کشور از لحاظ مساحت با وسعتی معادل پنج برابر ایران و ششمین کشور از لحاظ جمعیت با حدود ۲۱۰ میلیون نفر می باشد. حدود ۷۵۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد با همه کشورهای آمریکای جنوبی همسایه است جز اکوادور و شیلی. پرچم برزیل ۲۷ ستاره دارد نشان ۲۷ ایالت کشور. پرچم برزیل از سال ۱۸۸۹ تا ۱۹۶۰ با ۲۱ ستاره بود با استقلال یافتن استان های جدید تا الان ۲۷ ستاره شده است. رنگ سبز موجود در پرچم آن نماد جنگل ها و دشت های سرسبز این کشور بوده رنگ زرد میان آن نماد طلا و ثروت برزیل است. دایره آبی و ستاره هایش نماد آسمان آبی و پر ستاره برزیل است. شعار وسط پرچم به معنی نظام و پیشرفت ترجمه می شود. 

شهر مانائوس مرکز ایالت Amazonas برزیل می باشد. این استان حدود یک و نیم میلیون کیلومتر وسعت و جمعیت ۴ میلیون نفری دارد. جمعیت خود شهر مانائوس حدود ۲.۱ میلیون نفر می باشد. در محل تقاطع دو رود Solimoes و Negro قرار دارد. جاهای دیدنی این شهر بازار شهر Mercado و ساختمان تئاتر Amazon theater و کلیسای سباتیو و کاخ دادگستری و... می باشد.

اختلاف زمان از شرق تا غرب کشور برزیل ۳ ساعت می باشد در قسمت شرقی شهرهای سائوپائولو، ایگواسو، ریو و برزیلیا همه با هم همزمان هستند شهر sinop یک ساعت از این منطقه عقب تر است. شهر manaus دو ساعت اختلاف دارد. منطقه rio branco سه ساعت عقبتر است.

شهر ریو دومین شهر پر جمعیت کشور برزیل می باشد جمعیت آن حدود شش و نیم میلیون نفر است که با جمعیت مناطق برون شهری به ۱۲ میلیون نفر می رسد. ارتفاع شهر از صفر تا ۱۰۲۰ متر متغیر است. بنای اولیه در سال ۱۵۶۵ توسط پرتغالیها نهاده شد و در سال ۱۷۶۳ به عنوان پایتخت انتخاب گشت.

شهر ریو به داشتن کوههای کله قندی و سواحل زیبا و استادیوم معروف ماراکانا و مراسم کارناوال ریو شهرت دارد. سواحل معروف شهر copacabana , Ipanema , San conrado ,Botafogo ,Flamengo می باشد. این شهر دو فرودگاه دارد فرودگاه GiG بیرون شهر برای پروازهای بین المللی و فرودگاه Santos dumont یا Sdu با باند کوچک خود برای پروازهای داخلی که به شهر نزدیکتر است. همچنین در شهر دریاچه بزرگی به نام lagon de Rodrigo de freitas وجود دارد.

 

آب و هوای برزیل

معمولا فصل مناسب برای تور برزیل از شهریور تا پایان خرداد ماه است. ماههای تیر و مرداد به علت سرمای هوا و ریزش های جوی برای تور برزیل مناسب نمی باشد.

بهتر است درباره برزیل بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به برزیل به شما کمک می کند

توضیحات تور برزیل: 

بهترین دیدنی های برزیل

مشاهده کامل

شکم گردی در برزیل

نام غذای معروف برزیل Feijoada فیجودا می باشد. ترکیبی است از لوبیا پخته بهمراه گوشت گاو یا خوک.