جنگل ابر

تور جنگل ابر | تور جنگل ابر 98


تور جنگل ابر

امتیاز 5 از 5 | از بین 32 امتیاز دهنده به جنگل ابر
راهنمای سفر جنگل ابر

تور جنگل ابر سفری به دنیای خاص و متفاوت شهری به نام شاهرود است که مسافت کمی با کویر دارد. جنگل ابر شاهرود در تابستان و سایر فصول از زیبایی خاصی برخوردار است که وصف آن تنها با دیدنش ممکن می شود. تور جنگل ابر شاهرود را با ماهبان تور بهتر بشناسید.

جنگل ابر شاهرود در استان سمنان و مرز بین استان مازندران و سمنان قرار دارد این منطقه یکی از غنی ترین مکان های زیست محیطی و یکی از خاص ترین های آن ها ست که به این گونه مناطق که مرز دو اقلیم خاص را شامل می شوند، اکوتون می نامند. جنگل ابر شاهرود نیز در این منطقه قرار دارد و به همین دلیل از لحاظ شرایط زیست محیطی بسیار غنی ست و دنباله ای از جنگل های باستانی و قدیمی هیرکانی در ایران محسوب می شود که اخیرا در سازمان جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسیده اند.

بهتر است درباره جنگل ابر بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به جنگل ابر به شما کمک می کند

دیدنی های جنگل ابر و اطراف

در این جنگل بعد از یک پیاده روی 2 ساعته به آبشار آلوچال خواهید رسید که یم آبشار بسیار زیبا در دل جنگل ابر محسوب می شود. از دیدنی های دیگر این منطقه می توان به آرامگاه عرفان نامی ایرانی، شیخ ابوالحسن خرقانی   اشاره کرد. در ادامه آرامگاه شاه عارفان  بایزید بسطامی و در ادامه می توانید آبشار موجن را ببینید.

آبشار مجن

آبشار مج در دامه مسیر رود مجن شهری به همین نام قرار دارد که آن قدر با طراوت و خنک است که حتی در فصل تابستان نمی توانید بیش از یک اندازه ای دستتان را زیر آب آبشار نگه دارید. شهر مجن علاوه برآبشار زیبایش دراطراف بازمانده هایی از آثار تاریخی مثل قلعه دارد که البته چیز زیادی از آن ها باقی نمانده است. اما بد نیست که بعد از یک طبیعت گردی تمام عیار از خرابه های اطراف شهر نیز بازدیدی داشته باشید.