جنگل ابر

تور جنگل ابر مرداد 98 | تور جنگل ابر تابستان 98


تور جنگل ابر

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به جنگل ابر
راهنمای سفر جنگل ابر

جنگل ابر

تور جنگل ابر، تور جنگل ابر مرداد 98، تور جنگل ابر تابستان 98، استان سمنان را برخی به دلیل شرایط طبیعی به قاره کوچک تشبیه میکنند. از شهرستانهای استان سمنان میتوان به شاهرود اشاره کرد. شاهرود بنا به نظر جمعی از بزرگان مهد عرفان و سرزمین عرفان خیز است. جنگل ابر نیز در این منطقه قرار دارد. این جنگل از قدیمی ترین مناطق جنگلهای باستانی هیرکانی است و در آن گونه های نادر گیاهی رشد و نمو دارد. در این جنگل و با یک پیاده روی نیمه 2 ساعته میتوانید از منظره آبشار آلوچال لذت ببرید و در مسیر بازگشت از آبشار و نوش جان کردن یک چای زغالی از منظره درنوردیدن جنگل توسط ابرها لذت ببرید. جدا از جاذبه های طبیعی این منطقه میتوان به آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی رفت و کمی روح خود را آرام بخشید. به فاصله تقریبا 5 کیلومتر نیز بارگاه سلطان العارفین بایزید بسطامی قرار دارد که وعده گاه علاقه مندان و ارادتمندان به عرفان و عشق است. در مسیر بسطام نیز میتوان تنی به آب زد و از آبشار موجن نیز لذت برد. در صورتی که وقت کافی برای گشت و گذار در منطقه را داشتید بی شک سری به  روستای نکارمن بزنید و از مناظر بی نظیر آن غافل نشوید.

بهتر است درباره جنگل ابر بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به جنگل ابر به شما کمک می کند

آبشار مجن

این آبشار زیبا و باصفا، یکی از جلوه های طبیعی شهر مجن است و در انتهای مجن دره ای زیبا با مناظری منحصربه فرد از کوه و دشت و رود، قرار دارد و از شهر تا ابتدای آبشار، جاده ای خاکی و البته ناهموار در میان این دره زیبا احداث شده است که در حدود 10 کیلومتر مسافت دارد.
گفتنی است ، در فصل بهار بوی عطر گل های وحشی و در فصل تابستان گل های زیبای آفتابگردان بر زیبایی آن می افزایند و این آبشار در زمستان نیز بسیار دیدنی است و دسته های پر تعداد کبک شما را تا دهانه آبشار همراهی می کنند. در بالای آبشار اول چندین آبشار نیز در دل صخره های مرموز و بکر واقع گشته اند که دستیابی به آنها بسیار سخت است و مکانی مناسب جهت آرامش پرندگان به حساب می آید. رود زیبای مجن، رودی فصلی به طول 25 کیلومتربوده که پس از مخلوط شدن با ریزابه های زیادی در مسیر شرقی حرکت کرده و به رودخانه تاش می پیوندد. جریان آب که تامین‌کننده آب شهر مجن است به قدری سرد است که وقتی وارد دهانه کانال می‌شوید برودت بسیار آن قابل لمس بوده و حتی در فصل تابستان و در اوج گرما نیز نمی‌توان به چند متری آبشار نزدیک شد. مجن در میان دره نسبتاً پهناوری میان دو رودخانه پی‌حصار و پیش‌ده بنا شده است و شغل اکثر اهالی آن، کشاورزی، باغداری و دامداری است. آب و هوای مجن، در پاییز و زمستان سرد و یخبندان همراه با بارش برف سنگین و در بهار و تابستان معتدل است و وجود آثار سفالی و قلعه هایی در اطراف شهر مجن و همچنین درختان کهنسال ارس که در منطقه به نام سور مشهور هستند، نشانگر قدمت تاریخی این منطقه است.