ایسلند


خانه ایسلند


راهنمای سفر ایسلند

جزیره ی ایسلند یکی از زیباترین و بکرترین کشورهای دنیا می باشد که در شمالی ترین قسمت قاره ی اروپا در اقیانوس اطلس واقع شده است و سالانه گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.این کشور در دنیا به سرزمین وایکینگ ها، یخچال های طبیعی، کوه نوک تیز، آتشفشان های خروشان و شفق قطبی معروف است.

موقعیت: شمال قاره ی اروپا

پایتخت: ریکیاویک

زبان رسمی: ایسلندی

دین رسمی: مسیحیت

ساعت محلی: 4 ساعت و نیم عقب تر از ایران

پول رایج: کرون ایسلند

جاذبه های گردشگری تور ایسلند

شفق قطبی: فصل شفق قطبی ایسلند از اواخر آگوست تا اواسط آوریل می باشد. مناطق زیادی برای مشاهده شفق قطبی وجود دارد. مانند: Klambratun, KERLINGARFJOLL ,Laugardalur ,Akureyri, Grotta هر ساله گردشگران زیادی برای مشاهده این پدیده شگفت انگیز طبیعت در تور ایسلند شرکت می کنند.

صخره فیل یک سنگ بازالتی است که در جزایر وستمن (Vestmannaeyjar) در ایسلند قرار دارد. عده ای می گویند که این یک فیل دریایی افسانه‌ای است و دانشمندان بر این باورند که این سنگ نتیجه یک فوران آتشفشانی است. سوار قایق شوید و حقیقت را خودتان کشف کنید! از جاذبه ای تو ایسلند صخره فیل می باشد.

کلیسای فرد هالگریمسکرکیا: این کلیسا یکی از بزرگترین و باشکوه ترین کلیساها و سازه های کشور ایسلند می باشد که با اسم نویسنده و شاعر معروف ایسلندی، نام گذاری شده است. این کلیسا از جاذبه های معماری، تاریخی تور ایسلند می باشد.

ساحل الماس: ساحل الماس نواری از ماسه سیاه است که متعلق به دشت یخچالی بزرگ Breiðamerkursandur است که در کنار تالاب یخچالی جوکولسارلون در ساحل جنوبی ایسلند قرار دارد. ساحل الماس از محبوب ترین مقاصد گردشگری تور ایسلند می باشد.

مجسمه خورشید مسافر: این مجسمه زیبا و حیرت انگیز در ساحل اقیانوس اطلس قرار گرفته است. مجسمه خورشید مسافر در جشن دویستمین سالگرد شهر توانست بین مجسمه های فضای باز برنده شود. این سازه از جاذبه های تور ایسلند می باشد.

آبگرم Blue Lagoon: این دریاچه بسیار شبیه به چشمه های آب گرم بوده و آب آن به صورت دست ساز از دریاهای پیرامون تأمین می شود. این دریاچه از املاح معدنی بسیاری برخوردار بوده و مکان مناسبی برای شنا و آب تنی می باشد. آب گرم آبی از جاذبه های لاکچری تور ایسلند می باشد.

تالاب یخی یوکولسارلون: این تالاب یخی جذاب در ناحیه جنوب شرقی کشور ایسلند قرار گرفته و یکی از زیباترین جاذبه های یخی تور ایسلند محسوب می شود. این تالاب یخی بارها به عنوان لوکیشن فیلم برداری هالیوود، مورد استفاده قرار گرفته است. 

آبشار دتیفوس: ایسلند کشور آبشارهای خشمگین و خروشان می باشد که یکی از معروف ترین آن ها، آبشار دتیفوس می باشد که در محلی به همین نام واقع شده است.زاین آبشار از زیباترین جاذبه های تور ایسلند می باشد.

یخچال طبیعی واتنایکول: یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های کشور ایسلند که لقب بزرگترین یخچال طبیعی اروپا را نیز به خود اختصاص داده است. غارهای یخی و قندیل های کریستالی بخش دیگری از مناظر بی نظیر این یخچال طبیعی می باشند. این منطقه در تور ایسلند حتما به صورت گروهی بازدید می شود.

 شهرهای مهم تور ایسلند 

بورگارنس شهری واقع در شبه جزیره ای در ساحل Borgarfjorour در ایسلند است که دارای جمعیتی در حدود 3800 نفر می باشد. این شهر یک تقاطع اصلی در ایسلند و دروازه پارک ملی Snaefellsnes است

آکوریری شهری است در پایه آبدره ایافجورور در شمال ایسلند واقع شده. در مرکز، کلیسای آکوریری متعلق به 1940 دارای پنجره‌های شیشه‌ای رنگی است که تاریخ مسیحیت ایسلندی را به تصویر می‌کشد. در همان نزدیکی، موزه هنر آکوریری هنرهای معاصر ایسلند را به نمایش می‌گذارد. در جنوب باغ های گیاه شناسی با نمونه هایی از سراسر ایسلند قرار دارد.

اگلیستادیر: Egilssta شهری در شرق ایسلند در سواحل رودخانه Lagarfljot است که مرکز ایسلند شرقی در نظر گرفته می شود و فرودگاه منطقه ای در اینجا قرار دارد. در در این بخش تنوع رنگی زیادی مشاهده می شود که مسیرهای پیاده روی و همچنین مکان های کمپینگ در ماه های تابستان وجود دارد. داستان هایی درباره الفها و دیگر موجودات افسانه ای مانند Lagarfljotsormur، یک هیولای مارپیچ باستانی که گمان می رود در اعماق دریاچه لاگارفلیوت شنا می کند، وجود دارد. 

هافن یک شهر ماهیگیری در جنوب شرقی ایسلند است که در نزدیکی آبدره هورنافجورور قرار دارد. این شهر که دومین شهر بزرگ در بخش جنوب شرقی ایسلند است، مناظر زیبایی از Vatnajokull را نشان می دهد. 

هلا شهر کوچکی در جنوب ایسلند در سواحل رودخانه یتری رانگا است و از سال 2021، 942 نفر جمعیت دارد. هلا در 94 کیلومتری شرق ریکیاویک در هرینگوگور بین سلفوس و هولسوولور واقع شده است. این شهر یکی از جاذبه های تور ایسلند می باشد.

سلفوس: Selfoss شهری با 6512 نفر جمعیت در ایسلند جنوبی است که در کنار رودخانه اولفوسا، یکی از بزرگترین رودخانه های کشور قرار دارد. این شهر مرکز تجارت، کشاورزی، باغبانی و صنایع کوچک در ایسلند جنوبی است.

ریکیاویک پایتخت و بزرگترین شهر این کشور است. خانه موزه‌های ملی و ساگا که نشانگر تاریخ وایکینگ‌های ایسلند است در این شهر واقع شده. کلیسای خیره‌کننده Hallgrimskirkja و گنبد شیشه‌ای چرخان Perlan چشم‌انداز وسیعی از دریا و تپه‌های اطراف را نشان می دهد. نمونه ای از آثار آتشفشانی جزیره، آبگرم Blue Lagoon، در نزدیکی روستای Grindavik است.


آب و هوای ایسلند

ایسلند از آب و هوای سرد و قطبی برخوردار بوده و تا حدی نیز از توده های هوای معتدل تأثیر می پذیرد.

بهترین زمان تور ایسلند

به طور کلی تابستان در ایسلند هوا معتدل می باشد و همچنین گردشگرانی که علاقمند به تماشای شفق قطبی ایسلند هستند در ماه های سپتامبر، مارچ، فوریه و اکتبر در تور ای سلند شرکت می کنند.


بهتر است درباره ایسلند بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به ایسلند به شما کمک میکند

* کشور ایسلند مکان بسیاری مناسبی برای کمپ زدن و گذراندن اوقاتی در دامن طبیعت است.

* ایسلند کشوری کاملاً امن بوده و تقریباً می توان گفت که هیچ جرم و جنایتی در آن صورت نمی گیرد.

* بیشتر مردم ایسلند به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته و حتی در بسیاری از محاوره های خود از زبان انگلیسی استفاده می کنند.
شکم گردی در ایسلند

ایسلند یکی از کشورهای گران قیمت در زمینه خورد و خوراک محسوب می شود. قیمت یک ساندویچ معمولی حدود 500 کرون می باشد. جالب است بدانید که معروف ترین غذای ایسلندی، نوعی گوشت کوسه می باشد که طی مراحلی فاسد شده و بسیار بدمزه و متعفن می باشد.

گوشت وال عمده ترین گوشت مورد استفاده در رستوران های ایسلند می باشد.


از نقطه نظر کاربران درباره ایسلند

نام شما