ژاپن

کشور آفتاب تابان


راهنمای سفر ژاپن

ژاپن کشوری است واقع در شرق آسیا که دور تا دور آن را اقیانوس آرام پوشانده است. این کشور به سرزمین آفتاب تابان و شکوفه های گیلاس شناخته می شود. بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در جنگ جهانی دوم منجر به تسلیم شدن و به بار آمدن خسارات زیادی برای مردم این کشور شد. پس از این بمباران ژاپن تبدیل به یکی از شرکای تجاری آمریکا در آسیا شد.

موقعیت: جنوب شرق آسیا

پایتخت: توکیو

زبان: ژاپنی

دین رسمی: آیین بودا

ساعت محلی: 5 ساعت و نیم جلوتر از ایران

پول رایج: ین

وسعت: 377.873 کیلومتر مربع

جمعیت: 128 میلیون نفر

کشور ژاپن به دلیل این که دور تا دورش را اقیانوس فرا گرفته با کشوری مرز زمینی ندارد و تنها با کشورهای چین، کره جنوبی، کره شمالی و روسیه مرز دریایی دارد.

آب و هوای ژاپن

آب و هوای غالب: ژاپن کشوری چهار فصل است.

ژاپن کشوری چهار فصل بوده و از آب و هوای نسبتاً معتدلی برخوردار است. بهترین زمان سفر به این کشور بین ماه های مارس تا مه می باشد که آب و هوا دلپذیر بوده و خیابان ها پر از شکوفه های درخت گیلاس می شود.

بهتر است درباره ژاپن بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به ژاپن به شما کمک می کند

* ژاپن یکی از قدرت های اصلی در سراسر جهان می باشد.

* ژاپن سومین اقتصاد بزرگ دنیا و از لحاظ جمعیت، دهمین کشور جهان می باشد.

* جشنواره هانامی که جشن شکوفه های گیلاس است، یکی از بزرگترین و زیباترین فستیوال های جهان به شمار می آید.

 مقاصد گردشگری:

معبد آساکوسا، کوه فوجی، قصر هیمجی، یادبود صلح هیروشیما، تئاتر کابوکی زا، کین کاکوجی، کیومیزو دورا، قلعه اوساکا، معبد سنسوجی، یادبود صلح هیروشیما، توکیو اسکای تری، دیزنی لند، برج توکیو، پارک اوئنو، کاخ سلطنتی توکیو، موزه ملی توکیو، تودای جی و ...

بهترین دیدنی های ژاپن

مشاهده کامل

شکم گردی در ژاپن

ژاپن از آن دست کشورهایی می باشد که اهمیت ویژه ای به غذا و آداب غذا خوردن قائل است. برنج، میگو، ماهی و لوبیا ترکیبات اصلی غذاهای ژاپنی را شامل می شود. در ژاپن برای خوردن غذاهای جامد، از چوب های مخصوصی استفاده می شود. اما امروزه در بسیاری از رستوران ها از قاشق هم برای سرو غذا استفاده می شود.

ژاپنی ها قبل از شروع به غذا خوردن دعا می خوانند و بعد از اتمام غذا نیز شکرگزاری می کنند. آن ها غذای خود را تا انتها می خورند و باقی گذاشتن غذا در ظرف را نوعی بی احترامی تلقی می کنند.

از محبوب ترین غذاهای ژاپنی می توان به سوشی، تونکاتسو، چیراشی دان، تمپورا، رامن و واگیو اشاره کرد.