ژاپن

کشور آفتاب تابان


راهنمای سفر ژاپن

ژاپن کشوری است واقع در شرق آسیا که دور تا دور آن را اقیانوس آرام پوشانده است. این کشور به سرزمین آفتاب تابان و شکوفه های گیلاس شناخته می شود. بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در جنگ جهانی دوم منجر به تسلیم شدن و به بار آمدن خسارات زیادی برای مردم این کشور شد. پس از این بمباران ژاپن تبدیل به یکی از شرکای تجاری آمریکا در آسیا شد.

موقعیت: جنوب شرق آسیا

پایتخت: توکیو

زبان: ژاپنی

دین رسمی: آیین بودا

ساعت محلی: 5 ساعت و نیم جلوتر از ایران

پول رایج: ین

وسعت: 377.873 کیلومتر مربع

جمعیت: 128 میلیون نفر

کشور ژاپن به دلیل این که دور تا دورش را اقیانوس فرا گرفته با کشوری مرز زمینی ندارد و تنها با کشورهای چین، کره جنوبی، کره شمالی و روسیه مرز دریایی دارد.

آب و هوای ژاپن

آب و هوای غالب: ژاپن کشوری چهار فصل است.

ژاپن کشوری چهار فصل بوده و از آب و هوای نسبتاً معتدلی برخوردار است. بهترین زمان تور ژاپن بین ماه های مارس تا مه می باشد که آب و هوا دلپذیر بوده و خیابان ها پر از شکوفه های درخت گیلاس می شود.

بهتر است درباره ژاپن بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به ژاپن به شما کمک می کند

* ژاپن یکی از قدرت های اصلی در سراسر جهان می باشد.

* ژاپن سومین اقتصاد بزرگ دنیا و از لحاظ جمعیت، دهمین کشور جهان می باشد.

* جشنواره هانامی که جشن شکوفه های گیلاس است، یکی از بزرگترین و زیباترین فستیوال های جهان به شمار می آید.

 

سوالات متداول تور ژاپن

1- چه هزینه هایی اضافه بر سازمان باید برای تور ژاپن در نظر بگیریم؟

به طور میانگین برای هر وعده غذایی (ناهار و شام) بین 10 تا 20 دلار باید در نظر گرفت و البته هزینه هایی همچون گشت های اختیاری بنا به میل مسافر نیز وجود دارد.

2- چه نوع واکسن های کوید مورد تایید ژاپن هستند؟

برای شرکت در تور گروهی ژاپن مسافر 3 دوز از واکسن های Pfizer, Spikevax intramuscular injection, Moderna, Vaxzevria intramuscular injection, AstraZeneca, JCOVDEN intramuscular injection, Janssen, COVAXIN Bharat Biotech, Nuvaxovid intramuscular injection, Novavax or CONVIDECIA/CanSino Biologics) را تزریق کرده باشد و در گواهی واکسن انگلیسی نوع واکسن، تاریخ تزریق، نام شخص، شماره پاسپورت، تاریخ تولد شخص می بایست ذکر شود. 

3- احتمال ریجت شدن برای اخذ ویزای ژاپن چند درصد می باشد؟

پاسخ به این سوال قطعی نیست به این خاطر که اخذ ویزای ژاپن به مدارک مسافر بستگی دارد. معمولا افرادی که دارای مدارک شغلی معتبر، گردش حسابی قوی، تمکن مالی بالا، سابقه سفر بالا هستند می توانند ویزای ژاپن را دریافت کنند و در تور ژاپن شرکت کنند.

4- آیا سفر به ژاپن به صورت انفرادی امکان پذیر است؟ 

پس از محدودیت های کرونایی ژاپن برای توریست هایی که فقط به صورتی گروهی سفر می کنند ویزای توریستی صادر می کند. اما سفر به ژاپن با ویزاهای تجاری و یا دعوت نامه نیز امکان پذیر است.

 

 مقاصد گردشگری تور ژاپن:

معبد آساکوسا، کوه فوجی، قصر هیمجی، یادبود صلح هیروشیما، تئاتر کابوکی زا، کین کاکوجی، کیومیزو دورا، قلعه اوساکا، معبد سنسوجی، یادبود صلح هیروشیما، توکیو اسکای تری، دیزنی لند، برج توکیو، پارک اوئنو، کاخ سلطنتی توکیو، موزه ملی توکیو، تودای جی و ...

 

بهترین دیدنی های ژاپن

مشاهده کامل

شکم گردی در ژاپن

ژاپن از آن دست کشورهایی می باشد که اهمیت ویژه ای به غذا و آداب غذا خوردن قائل است. برنج، میگو، ماهی و لوبیا ترکیبات اصلی غذاهای ژاپنی را شامل می شود. در ژاپن برای خوردن غذاهای جامد، از چوب های مخصوصی استفاده می شود. اما امروزه در بسیاری از رستوران ها از قاشق هم برای سرو غذا استفاده می شود.

ژاپنی ها قبل از شروع به غذا خوردن دعا می خوانند و بعد از اتمام غذا نیز شکرگزاری می کنند. آن ها غذای خود را تا انتها می خورند و باقی گذاشتن غذا در ظرف را نوعی بی احترامی تلقی می کنند.

از محبوب ترین غذاهای ژاپنی می توان به سوشی، تونکاتسو، چیراشی دان، تمپورا، رامن و واگیو اشاره کرد.