ژاپن

کشور آفتاب تابان


راهنمای سفر ژاپن

ژاپن کشوری است واقع در شرق آسیا که دور تا دور آن را اقیانوس آرام پوشانده است. این کشور به سرزمین آفتاب تابان و شکوفه های گیلاس شناخته می شود و هر ساله گردشگران زیادی در تور ژاپن شرکت می کنند. بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در جنگ جهانی دوم منجر به تسلیم شدن و به بار آمدن خسارات زیادی برای مردم این کشور شد. پس از این بمباران ژاپن تبدیل به یکی از شرکای .

تجاری آمریکا در آسیا شد

موقعیت: جنوب شرق آسیا

پایتخت: توکیو

زبان: ژاپنی

دین رسمی: آیین بودا

ساعت محلی: 5 ساعت و نیم جلوتر از ایران

پول رایج: ین

وسعت: 377.873 کیلومتر مربع

جمعیت: 128 میلیون نفر

کشور ژاپن به دلیل این که اطرافش را اقیانوس فرا گرفته با کشوری مرز زمینی ندارد و تنها با کشورهای چین، کره جنوبی، کره شمالی و روسیه مرز دریایی دارد.

آب و هوای ژاپن

بهترین زمان تور ژاپن: ژاپن کشوری چهار فصل است.

ژاپن کشوری چهار فصل بوده و از آب و هوای نسبتاً معتدلی برخوردار است. بهترین زمان تور ژاپن بین ماه های مارس تا مه می باشد که آب و هوا دلپذیر بوده و خیابان ها پر از شکوفه های درخت گیلاس می شود.

بهتر است درباره ژاپن بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به ژاپن به شما کمک می کند

* ژاپن یکی از قدرت های اصلی در سراسر جهان می باشد.

* ژاپن سومین اقتصاد بزرگ دنیا و از لحاظ جمعیت، دهمین کشور جهان می باشد.

* جشنواره هانامی که جشن شکوفه های گیلاس است، یکی از بزرگترین و زیباترین فستیوال های جهان به شمار می آید.

 

سوالات متداول تور ژاپن

1- چه هزینه هایی اضافه بر سازمان باید برای تور ژاپن در نظر بگیریم؟

به طور میانگین برای هر وعده غذایی (ناهار و شام) بین 10 تا 20 دلار باید در نظر گرفت و البته هزینه هایی همچون گشت های اختیاری بنا به میل مسافر نیز باید در تور ژاپن در نظر گرفته شود.

 

2- احتمال ریجت شدن برای اخذ ویزای ژاپن چند درصد می باشد؟

پاسخ به این سوال قطعی نیست به این خاطر که اخذ ویزای ژاپن به مدارک مسافر بستگی دارد. معمولا افرادی که دارای مدارک شغلی معتبر، گردش حسابی قوی، تمکن مالی بالا، سابقه سفر بالا هستند می توانند ویزای ژاپن را دریافت کنند و در تور ژاپن شرکت کنند.

 

 

شهرهای گردشگری تور ژاپن:

توکیو، اوساکا، کیوتو، هاکونه، هیروشیما، نارا، کوبه

 

 

شکم گردی در ژاپن

ژاپن از آن دست کشورهایی می باشد که اهمیت ویژه ای به غذا و آداب غذا خوردن قائل است. برنج، میگو، ماهی و لوبیا ترکیبات اصلی غذاهای ژاپنی را شامل می شود. در ژاپن برای خوردن غذاهای جامد، از چوب های مخصوصی استفاده می شود. اما امروزه در بسیاری از رستوران ها از قاشق هم برای سرو غذا استفاده می شود.

ژاپنی ها قبل از شروع به غذا خوردن دعا می خوانند و بعد از اتمام غذا نیز شکرگزاری می کنند. آن ها غذای خود را تا انتها می خورند و باقی گذاشتن غذا در ظرف را نوعی بی احترامی تلقی می کنند.

از محبوب ترین غذاهای ژاپنی می توان به سوشی، تونکاتسو، چیراشی دان، تمپورا، رامن و واگیو اشاره کرد.از نقطه نظر کاربران درباره ژاپن
نام شما