وان ترکیه

تور وان شهر مرزی ترکیه پاییز 1400


تور وان ترکیه

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به وان ترکیه
راهنمای سفر وان ترکیه

وان شهری است واقع در شرق ترکیه و ساحل شرقی دریاچه وان که از شهرهای بسیار زیبا و تاریخی کشور ترکیه به شمار می آید. شهر وان به گربه های سفیدش که چشم های آبی و زرد دارند شهرت دارد.

این شهر در شرق کشور ترکیه قرار گرفته و مردم آن به زبان کردی کرمانجی و ترکی صحبت می کنند. در واقع وان با 1938 کیلومتر مربع مساحت جزء شهرهای کوچک به شمار می آید و تنها 400 هزار نفر جمعیت دارد. با این حال در تمام فصول سال این شهر میزبان تعداد زیادی از گردشگران می باشد.

این شهر کوچک و کم جمعیت با داشتن مراکز خرید بسیار و جاذبه هایی تاریخی توانسته گردشگران بسیاری را از کشورهای همسایه و بقیه کشورها جذب کند.

موقعیت: شرق ترکیه

زبان: کردی کرمانجی و ترکی

وسعت: 1938 کیلومتر مربع

جمعیت: 400 هزار نفر

وان در نزدیکی مرزهای مشتریک ایران و ترکیه قرار گرفته است و به همین دلیل سالانه تعداد زیادی از گردشگران ایرانی از این شهر بازدید می کنند.

تور وان با قطار

با توجه به این که امکان سفر هوایی به شهر وان ترکیه وجود ندارد بنابراین اکثر مردم به صورت زمینی به این شهر سفر می کنند. پس از بازگشایی خط راه آهن وان ترکیه، سفر به این شهر زیبا برای مسافران و کسانی که قصد خرید دارند بسیار راحت تر شده است. همچنین تورهای بسیاری به مقصد وان با قطار در حال اجرا هستند.

مسیر قطار تهران – وان، 334 کیلومتر می باشد که 224 کیلومتر آن در خاک ایران و 107 کیلومتر آن در خاک ترکیه می باشد. برای سفر به وان فقط می توانید از مقاصد تهران و تبریز اقدام کنید و اگر ساکن شهرهای دیگر هستید می توانید ابتدا به این دو شهر آمده و سپس از خدمات قطار وان استفاده کنید. قطار تهران – وان تنها در روزهای یکشنبه و چهارشنبه حرکت دارد و در همان روز هم به تبریز رسیده و مسافران تبریز می توانند در همین روزها از قطار استفاده کنند.

 

*** ماهبان گشت بر اساس سلیقه و بودجه شما بهترین هتل های وان ترکیه را به شما پیشنهاد می دهد.

هتل الیت ورد وان ، هتل مای سوئیت وان ، هتل بیگ باس وان ، هتل رویال برگ وان ، هتل هالدی وان

ما به شما بهترین تورهای وان ترکیه را پیشنهاد می دهیم.

 

آب و هوای وان ترکیه

آب و هوای غالب: قاره ای و مرطوب

به طور کلی وان از زمستان هایی سرد و برفی و تابستان هایی گرم و خشک برخوردار می باشد. فصل های بهار و پاییز این شهر با بارش باران، هوایی معتدل به خود می گیرد و بهترین زمان سفر به این شهر می باشند.

بهتر است درباره وان ترکیه بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به وان ترکیه به شما کمک می کند

* اکثریت مردم شهر وان را کردها تشکیل داده اند نه ترک ها.

* طبق افسانه ای، گربه های این شهر توسط خدا علامت گذاری شده اند.

* دریاچه وان که بزرگ ترین دریاچه ترکیه می باشد، بر اثر انفجار آتشفشان نمروت ایجاد شده است.

جاذبه های گردشگری:

قلعه وان، کلیسای آختامار، کتیبه خشایارشا، آبشار مرادیه، دریاچه وان و ... .