باداب سورت

تور باداب سورت | خرداد 99 | قیمت تور باداب سورت از تهران


تور باداب سورت

امتیاز 5 از 5 | از بین 45 امتیاز دهنده به باداب سورت
راهنمای سفر باداب سورت

تور باداب سورت فرصتی است برای بازدید از یکی از اعجاب انگیز ترین جاذبه های طبیعی ایران! تور باداب سورت و تور پاموکاله ترکیه شبیه هم هستند، در  باداب سورت در پاییز ترکیبیست از باران، باد و آب چشمه های رنگی و پلکانی که هر انسانی محو زیبایی اش می شود. تور باداب سورت از مشهد، تهران و سایر شهر های ایران بیشتر در نیمه اول سال اجرا می شود. در ادامه همراه ما باشید تا کمی بیشتر از این اعجاز طبیعت بگوییم و با آن آشنا شویم.

باداب سورت

این چشمه های پلکانی از جنس سنگ های غنی تراورتنی هستند که در روستای اورست در مرز بین دو استان مازندران و سمنان قرار گرفته اند. این چشمه های پلکانی بسیار زیبا بعد از چشمه های پلکانی ازپاموکاله در کشور ترکیه دومین چشمه آب شور در جهان است که البته نظیر آن را در کشور مکزیک هم می توان مشاهده کرد.

این چشمه ها در ارتفاع 1800 متری از سطح دریا در بخشی بسیار مرتفع قرار گرفته اند و بعد از کوه زیبای دماوند به عنوان دومین اثر ملی ایران در فهرست میراث ملی کشور به ثبت رسیده اند. مسیر رسیدن به این چشمه ها کمی ناهموار است و اطراف آن را بوته های زرشک و انواع گیاهان وحشی پوشانده اند. در بخش هایی از چشمه سنگ های تراورتن زیادی با رنگ زرد وجود دارند که بسیار زیبا هستند. آب این چشمه ها مزه کاملا متفاوتی دارد و مملو از املاح و مواد معدنی ست که مزه آن را کاملا تغییر داده اند.