باداب سورت

باداب سورت | تور باداب سورت 98


تور باداب سورت

امتیاز 5 از 5 | از بین 43 امتیاز دهنده به باداب سورت
راهنمای سفر باداب سورت

تور باداب سورت فرصتی ست برای بازدید از یکی از اعجاب انگیز ترین جاذبه های طبیعی ایران! باداب سورت در پاییز ترکیبیست از باران، باد و آب چشمه های رنگیو پلکانی که هر انسانی محو زیبایی اش می شود. تور باداب سورت از مشهد، تهران و سایر شهر های ایران بیشتر در نیمه اول سال اجرا می شود. در ادامه همراه ما باشید تا کمی بیشتر از این اعجاز طبیعت بگوییم و با آن آشنا شویم.

باداب سورت

این چشمه های پلکانی از جنس سنگ های غنی تراورتنی هستند که در روستای اورست در مرز بین دو استان مازندران و سمنان قرار گرفته اند. این چشمه های پلکانی بسیار زیبا بعد از چشمه های پلکانی ازپاموک کاله در کشور ترکیه دومین چشمه آب شور در جهان است که البته نظیر آن را در کشور مکزیک هم می توان مشاهده کرد.

این چشمه ها در ارتفاع 1800 متری از سطح دریا در بخشی بسیار مرتفع قرار گرفته اند و بعد از کوه زیبای دماوند به عنوان دومین اثر ملی ایران در فهرست میراث ملی کشور به ثبت رسیده اند. مسیر رسیدن به این چشمه ها کمی ناهموار است و اطراف آن را بوته های زرشک و انواع گیاهان وحشی پوشانده اند. در بخش هایی از چشمه سنگ های تراورتن زیادی با رنگ زرد وجود دارند که بسیار زیبا هستند. آب این چشمه ها مزه کاملا متفاوتی دارد و مملو از املاح و مواد معدنی ست که مزه آن را کاملا تغییر  داده اند

بهتر است درباره باداب سورت بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به باداب سورت به شما کمک می کند

دیدنی های اطراف چشمه های باداب سورت

1- دریاچه چورت

این دریاچه حدود 100 سال پیش بر اثر زمین لرزه ای که در دل جنگل های هیرکانی در این منطقه اتفاق افتاد شکل گرفت.هنوز هم بقایای درختانی که پیش از زلزله در آن بخش از زمین روییده بودند داخل دریاچه قابل مشاهده اند.

2- دریاچه الندان

این دریاچه در حوالی روستای ازنی ساری قرار گرفته  ودورتا دور آن با درخاتن جنگل های هیرکانی شمال کشور پوشانده شده اند. این دریاچه کاملا فصلی بوده و