تبریز و ارسباران

تور تبریز و ارسباران | تور تبریز و جلفا


تور تبریز و ارسباران

امتیاز 4.98 از 5 | از بین 41 امتیاز دهنده به تبریز و ارسباران
راهنمای سفر تبریز و ارسباران

تور تبریز ارسباران بی شک یک از بهترین انتخاب ها برای بازدید از شمال غرب ایران است. تور جنگل های ارسباران از تبریز نیز در کنار این تور اجرا می شود که بی شک یکی از زیباترین جنگل ها در ایران هستند. اگر می خواهید کمی بیشتر از تور تبریز ارسباران بدانید و با اقامت در جنکل ارباران آشنا شوید ماهبان تور را همراهی کنید.

جنگل های ارسباران

یکی از زیبا ترین جنگل های ایران در شمال کوه های قوشا داغ و جنوب شهر اهر قرار گرفته است. این جنگل ها دنباله جنگل های هیرکانی هستند و از سوی میراث جهانی یونسکو به عنوان یکی از مهم ترین ذخیره گاه های زیست کره جهان انتخاب شده اند. از این جهت باید گفت که گونه های جانوری موجود در این جنگل از متنوع ترین نوع است و برخی حیوانات موجود در آن مانند خروس سیاه تنها در این جنگل ها زندگی می کنند. این جنگل ها به خاطر تنوع گونه حیوانی و گیاهی به موزه حیات وحش ایران معروف اند.

 

 

بهتر است درباره تبریز و ارسباران بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به تبریز و ارسباران به شما کمک می کند

دیدنی های تور تبریز و ارسباران

کلیسای سنت استپانوس

این کلیسا در بخش جنوبی رودخانه ارس و در کنار روستای دره شام واقع شده است. این کلسیا نام خود را از استپانوس مقدس شهید راه دین مسیحیت وام گرفته است. درباره قدمت و تاریخچه این کلیسا حدسو گمان های زیادی وجود دارد اما عده زیادی ساخت آن را به دوره صفویه نسبت می دهند. اما با توجه به بررسی های انجام شده روی مصالح ساختمانی که در ساخت کلیسا استفاده شده  و سبک معماری آن عمر کلیسا را به قرون 4 تا 6 هجری نسبت می دهند. این اثر زیبا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

بازار تبریز

به بزرگترین بازار سرپوشیده جهان خوش آمدید. بازار بزرگ و قدیمی تبریز یکی از زیبا ترین بناهای ساخته شده در ایران است  که اهمیت آن از دیر باز مطرح بوده است. این بازار در بین بازارهایی ست که در مسیر جاده ابریشم قرار داشته اند. باذزار تبریز در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

پارک ائل گلی

این پارک زیبا در شهر تبریز قر ار د ارد و دار ای یک عمارت زیبا در دل یک باغ است. قدمت ساخت باغ به دوره آق قویونلو ها بر می گردد اما توسعه یافتگی آن مثل خیلی از بناهای تاریخی در ایران به دوره صفویان بر میگردد.

سایر دیدنی های تبریز

موزه مشروطیت، مقبره الشعرا، آسیاب خرابه و...