ترکمن صحرا

تور ترکمن صحرا | نوروز 1402 | قیمت تور ترکمن صحرا از تهران


تور ترکمن صحرا

امتیاز 5 از 5 | از بین 42 امتیاز دهنده به ترکمن صحرا
راهنمای سفر ترکمن صحرا

تور ترکمن صحرا بی شک بهترین گزینه سفر در فصل بهار است چرا که طبیعت ترکمن صحرا در این فصل بی نظیر می شود. یکی از جاذبه های بی نظیر که در تور ترکمن صحرا میبینید، قبرستان خالدنبی است که بسیار خاص و متفاوت است. حال ما می خواهیم کمی بیشتر این منطقه را به شما معرفی کنیم، ماهبان تور را همراهی کنید.

ترکمن صحرا

ترکمن صحرا منطقه ای زیبا در شمال شرق ایران، استان گلستان است. این منطقه میزبان هم وطنان ترکمنی مان است که جمعیت زیادی از آن مسلمانی سنی مذهب هستند. از شهرهای این منطقه می توان به گنبد کاووس، مینودشت، علی آباد کتول، کلاله، آق قلا، مراوه تپه و ... اشاره کرد. مردم این منطقه به زبان ترکی صحبت می کنند. دیدنی های این منطقه کم نیستند با ما همراه شوید تا در بخش بعد آن ها را به شما معرفی کنیم.

بهتر است درباره ترکمن صحرا بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به ترکمن صحرا به شما کمک می کند

جزیره آشوراده

جزیره آشوراده در ترکمن صحرا قرار دارد و یکی از خاص ترین منطقه های ایران است. این جزیره یکی منبع های اصلی تولید خاویار در کشور است. در مسیر رسیدن به این جزیره پایه های چوبی را خواهید دید که کار نیمه کاه رضا خان در زدن مسیر راه آهن ایران بود. در این جزیره مسجد جامع آشوراده و قلعه روس ها که از بقایای  حضور آن ها در این جزیره است را می توان دید.

محوطه و گورستان تاریخی خالدنبی

این گورستان بخشی از شهرستان کلاله و روستای مراوه تپه است. مسیر رسیدن به ایم منطقه بی نظیر و شامل تپه هایی است که به آن هزاردره می گویند. گفته می شود گه قدمت گورستان به دوره اسلامی بر میگردد. از نکات جالب توجه درباره این گورستان شکل سنگ قبر اهای این گورستان است که به شکل آلت های جنسی مردانه و سینه زنان هستند اما معنی دیگری پشت آن هاست. برای مثال سنگ قبرها نمادی از مردان عارف و کلاه به سرو  دستار به کمر اند که در این مکان دفن شده اند.

آبشار کبودوال

این آبشار در شهر علی آباد کتول استان گلستان قرار دارد و یکی از زیباترین آبشار های ایران و تنها آبشار تمام خزه ای ایران است.