ارومیه و قره کلیسا

تور ارومیه | تابستان 1402 | قیمت تور ارومیه از تهران


تور ارومیه و قره کلیسا

امتیاز 5 از 5 | از بین 5 امتیاز دهنده به ارومیه و قره کلیسا
راهنمای سفر ارومیه و قره کلیسا

در این مطلب قصد داریم تور ارومیه گردی ماهبان تور را به طور کامل به شما معرفی کنیم. ما تور ارومیه را با اتوبوس، قطار و هواپیما به صورت روزانه برگزار می کنیم و امکانات مشخصی برای آن در نظر گرفته ایم. امکان برگزاری تور هوایی ارومیه نیز وجود دارد که بنا بر درخواست شما صورت خواهد گرفت. در تور ارومیه گردی از گشت داخلی شهر زیبای ارومیه بهره خواهید برد و از جاذبه هایی نظیر دریاچه زیبا و خاص ارومیه، تفرجگاه بند ارومیه، کلیسای ننه مریم، بازار قدیمی ارومیه، مسجد جامع شهر و ... دیدن خواهید کرد. این شهر زیبا به خاطر اقلیم کوهستانی که دارد در فصل تابستان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می شود. چرا هوای خنک منطقه می تواند گریزی از گرما در شهر های مختلف باشد تا در دل گرمای تابستان از هوای خنک و مطلوب این منطقه استفاده کنید. از دیگر جاذبه های ارومیه می توان به انواع کلیساها که بیشتر متعلق به آشوریان هستند مانند کلیسای ماریوخنه و کلیسای حضرت و مساجدی قدیمی مثل مسجد سردار، مسجد مناره و مسجد سیدالشهدا و هم چنین خانه های تاریخی و جالبی مثل خانه‌ جنرال، خانه انصاری، خانه اتحادیه خانه دیزج سیاوش و... اشاره کرد.

بهتر است درباره ارومیه و قره کلیسا بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به ارومیه و قره کلیسا به شما کمک می کند

دریاچه ارومیه

دریاچه ارومیه یکی از خاص ترین و متفاوت ترین طبیعت های ایران است که شرایط زیستی بسیار خاصی را در اطراف خود به وجود آورده است. این دریاچه در شهر ارومیه در شمال غرب ایران قرار گرفته است و از اهمیت بسیاز بالایی برخوردار ست. دریاچه ارومیه زمانی 25 امین دریاچه بزرگ دنیا محسوب می شد اما رفته رفته عوامل گوناگونی موجب خشک شدن این دریاچه ارزشمند شد اما چند سال بعد احیای دریاچه صورت گرفت. آب این دریاچه بسیار شور است و بیشتر از رودخانه‌های زرینه‌رود، سیمینه‌رود، تلخه رود، گادر، باراندوز، شهرچای، نازلو و زولا تغذیه می‌شود.

قره کلیسا

کلیسای تادئوس مقدس یک کلیسا در آذربایجان غربی است که قدمت آن به دوره صفویان بر میگردد. نام این اثر زیبا در فهرست میراث جهانی یونسکو به چشم می خورد. تادئوس یکی از یاران مسیح (ع) بود که بر تبلیغ دین مسیحیت به جنوب ارمنستان آمده بود او و یارانش توسط پادشاه ارمنستان دستگیر و به قتل رسیدند و در نزدیکی چالدران، مکان فعلی قره کلیسا دفن شدند.