تور لاله واژگون خوانسار | تور لاله های واژگون خوانسار بهار 99


تور تور لاله واژگون خوانسار | تور لاله های واژگون خوانسار بهار 99

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به تور لاله واژگون خوانسار | تور لاله های واژگون خوانسار بهار 99
راهنمای سفر تور لاله واژگون خوانسار | تور لاله های واژگون خوانسار بهار 99

تور لاله واژگون خوانسار، تور لاله واژگون خوانسار بهار 99، تور لاله واژگون خوانسار اردیبهشت 99، تور لاله های واژگون خرداد 99، سرما که رخت می بندد، بهار که می‌شود و آفتاب اریب‌وار، روی دشت می‌تابد، لاله‌ها از دل خاک، سرک می‌کشند. لاله‌های کوچک جوانه می‌زنند، قد می‌کشند و به وقت رسیدن، درست به‌سان اشکی که از صورت گل میان سُرخوردن و نخوردن، بلاتکلیف مانده باشند و به مانند دلی پر گلایه از آبی آسمان، رویشان را به زمین می‌گردانند، واژگون می‌شوند تا چشم در چشم زمین بدوزند. لاله‌های واژگون، روایت بهار سرخوشند در گلستان کوه؛ کوهی که در ۱۵ کیلومتری خوانسار نشسته و شهر لاله‌ها شده. گلستان کوه در جنوب شهرستان خوانسار و در فاصله ۱۵۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان، منطقه‌ای سرسبز را به نام خود کرده؛ جایی که گونه‌های گزنگبین، پیاز وحشی و انواع گل‌های زیبا را میزبانی می‌کند. گیاهانی که صخره و دشت، خانه‌شان است. باران، لاله‌ها را رستگار کرده و در شبی بهاری، به وقت اواخر فروردین، بارش برف شبانه، سفیدپوششان کرد تا جانی دوباره در آنها بدمد. تلفیق سرخی لاله و سبزی دشت و سفیدی برف، قصه بهار را در سرشان زمزمه می‌کند؛ قصه شهر لاله‌های سرخ. لاله‌های گلستان کوه را باید در بهار به تماشا نشست. از فروردین تا اواسط خرداد بهترین زمان برای دیدار با شهر بهار است.

تور لاله واژگون، تور لاله واژگون خوانسار، تور لاله واژگون خوانسار بهار 99، تور لاله واژگون خوانسار اردیبهشت 99، تور لاله های واژگون خرداد 99، دشت لاله های واژگون کوهرنگ و خوانسار با فاصله ای تقریبا کم از یکدیگر قرار دارند. اگر در شهرهای شمالی استان اصفهان، مسجد سلیمان، ایذه، شوش، اندیمشک و اهواز زندگی می کنید می توانید بازدید از دشت لاله های کوهرنگ را به شکل سفری یک روزه تعریف کنید. مسافرانی که از تهران، کاشان و استان های غربی کشور عازم این نقطه می شوند باید بازدید خود را در قالب سفری دو روزه ببینند. دشت لاله های خوانسار هم مقصدی نزدیک و سفری یکروزه برای اهالی اصفهان، اراک، قم، کاشان و تهران محسوب می شود. هموطنان یزدی و خوزستانی باید حداقل دو روز برای این سفر پیش بینی کنند.

بهتر است درباره تور لاله واژگون خوانسار | تور لاله های واژگون خوانسار بهار 99 بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به تور لاله واژگون خوانسار | تور لاله های واژگون خوانسار بهار 99 به شما کمک می کند

دشت لاله های واژگون

گلستان کوه کوهی است که در ۱۵ کیلومتری خوانسار با ارتفاع ۳۶۳۱ متر از سطح دریا که برای لاله‌های واژگونش شهره است. گلستان کوه در جنوب شهرستان خوانسار و ۱۵۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان، منطقه‌ای سرسبز و خوش آب و هوا است که سراسر آن، پوشیده از گون‌های گزنگبین، پیاز وحشی (موسیر) و انواع گل‌های زیبا است و از نظر پوشش گیاهی دارای ۷۰ گونه گیاهی است. منطقه حفاظت شده‌ گلستان کوه یکی از با ارزش‌ترین گیاهان بومی ایران به نام لاله واژگون را در خود جای داده و با وجود قرار گیری در کویر مرکزی ایران دارای اقلیمی کوهستانی است که بهترین زمان بازدید از این منطقه از فروردین ماه تا اواسط خرداد ماه است. وجود چشمه‌های پرآب، این دشت زیبا را به نقطه‌ای بی نظیر در استان اصفهان بدل کرده است. بهار و تابستان‌های معتدل و مطبوع و پاییز و زمستان‌های برف گیر و سرد ارمغان این اقلیم برای منطقه است.

راه‌های ارتباطی به این شهر خمین - گلپایگان و اصفهان - داران است. گلستان کوه با ارتفاع ۳۶۳۱ متر در مسیر خوانسار به اصفهان و در ۱۵ کیلومتری شهر خوانسار قرار دارد. از تهران بعد از سه‌راه سلفچگان، به سمت خمین و گلپایگان ادامه مسیر می‌دهید تا به خوانسار برسید، با طی مسیری ۱۵ کیلومتری به روستای دره‌بید می‌رسید، از اینجا به بعد می‌توانید با توجه به علامت‌هایی که با گل لاله واژگون مشخص شده‌اند مسیر را ادامه دهید و از صحت مسیری که انتخاب کرده‌اید مطمئن شوید.

بهترین دیدنی های تور لاله واژگون خوانسار | تور لاله های واژگون خوانسار بهار 99