سرعین و اردبیل

سرعین و اردبیل | تور سرعین و اردبیل 98


تور سرعین و اردبیل

امتیاز 5 از 5 | از بین 4 امتیاز دهنده به سرعین و اردبیل
راهنمای سفر سرعین و اردبیل

تور اردبیل از ان دسته تور های پر طرفدار در فصل گرم سال است.  تور اردبیل با قطار نیز اجرا می شود و از تور اردبیل و مشگین شهر نیز از ان دسته تور های ترکیبی ست که معمولا در کنار سرعین اجرا می شود. در این مطلب قصد داریم به معرفی تور اردبیل و سرعین بپردازیم ما راهمراهی کنید.

 

بهتر است درباره سرعین و اردبیل بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به سرعین و اردبیل به شما کمک می کند

دیدنی های سرعین و اردبیل

آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی

بقعه شیخ صفی الدین یکی از مکان های تاریخی و ارزشمند شهر اردبیل است که از لحاظ معماری و بخش های مختلف بسیار خاص و ویژه است.یکی از خاص ترین بخش های آن موزه چینی خانه است که از زیباترین بخشه ای این بقعه محسوب می شود. آرامگاه شیخ صفی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. 

 

مقبره شیخ جبرائیل

مقبره شیخ جبرائیل در محله کلخوران شهراردبیل واقع شده و قدمت آن به قرن 10 هجری برمیگردد.

مجموعه بازار تاریخی اردبیل

مجموعه بازار شهر اردبیل به عنوان یکی از نمونه های بازار سنتی ایران است که از بخش های مختلفی مثل راسته پیرعبدالملک، قیصریه، کفاشان، علافان، زرگران، سراجان، پنبه فروشان، مسگران، چاقو سازان و آهنگران تشکیل شده و سراهای آنها عبارتند ازسرای خشکبار، گلشن، وکیل، زنجیرلو، حاج احمد، حاج شکر، مجیدیه، امام جمعه و دوگوچی و... تشکیل شده و قدمت ساخت آن به دوره صفویان بر میگردد.

دریاچه شورابیل

منطقه نمونه گردشگری دریاچه شورابیل یکی از نقاط تفریحی و گردشگری شهر اردبیل است که یکی از دلایل نام گذاری آن شوری آب دریاچه است.

هیر

هیر از مناطق نمونه گردشگری این منطقه محسوب می شود که نقطه قوت آن گیاهان خاصی است که در منطقه رشد میکند.

آبگرم سردابه

این آبگردم در اصل آبشاری به ارتفاع حدودی 15 متر است و از زیبایی بسیاری برخوردار است.

آبگرم های سرعین

  • آبگرم قهوه سویی
  • آبگرم گوزسویی
  • آبگرم سبلان
  • آبگرم گاومیش گلی

تپه های باستانی آناهیتا

قدمت این تپه ها به دوران ساسانیان بر میگردد و درآن دوران آتشکده هایی در این محدوده وجود داشته که محل عبادت زرتشتیان بوده است.

روستای الوارس 

این روستای ییلاقی یکی از زیبا ترین روستاهای دامنه های سیلان است که وجود چشمه های فراوان در اطراف آن به رشد ماهی های بسیار خوشمزه ای مثل قزل آلا کمک کرده است.

شکم گردی در سرعین و اردبیل

سوغات اردبیل

این شهر زیبا علاوه بر دیدنی های بی نظیر سوغات بسیار خوشمزه ای هم دارد که مسافران بی شک مقداری از آن اه را با خود به خانه می برند که از آن جمله می توان به عسل سبلان، حلوای هویج، سرشیر و کره، فطیر و ... اشاره کرد. علاوه بر سوغات می توان صنایع دستی زیبای این شهر مثل گلیم و جاجیم های زیبا را نیز به لیست سوغات اضافه کرد.

بهترین هتل های سرعین و اردبیل

مشاهده کامل