شهر یئری و مشگین شهر

تور مشگین شهر | تابستان 1401 | قیمت تور مشگین شهر از تهران


تور شهر یئری و مشگین شهر

امتیاز 5 از 5 | از بین 2 امتیاز دهنده به شهر یئری و مشگین شهر
راهنمای سفر شهر یئری و مشگین شهر

تور شهر یئری و تور مشگین شهر از تهران و تبریز برگزار می شود و تجربه ای جذاب از سفر به شمال غرب ایران است. در تور شهر یئری و تور مشگین شهر، پل معلق مشگین شهر را می بینیم که از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است و یکی از معروف ترین پل های معلق ایران به شمار می رود. اگر می خواهید کمی بیشتر از جزییات این تور جذاب بدانید با ماهبان تور همراه شوید تا شما را بیشتر با تور مشگین شهر و شهر یئری شروان دره آشنا کنیم. همراه ما باشید.

شهر یئری

این شهر در اصل یک محوطه تاریخی و باستانی ست که مساحتی بالغ بر 400 هکتار دارد و در کنار رود قره سو در شرق شهرستان مشگین شهر قرار گرفته است. این محوطه اولین بار توسط چارلز برنی باستان شناس اهل آلمان کشف و شناخته شد. به احتمال خیلی زیاد قدمت این شهر باستانی به هزاره های اول تا سو پیش از میلاد بر میگردد.

بهتر است درباره شهر یئری و مشگین شهر بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به شهر یئری و مشگین شهر به شما کمک می کند

دیدنی های مشگین شهر

در این بخش تعدادی از جاذبه های هر را به شما معرفی خواهیم کرد.

کهنه قلعه مشگین‌ شهر

کهنه قله یکی از مشهور ترین جاذبه های شهر است که قدمت آن به دوره ساسانیان بر میگردد. کهنه قلعه رو تپه ای بسیار مرتفع قرار گرفته و دارای 6 برج نگهبانی ست. در نزدیکی این قلعه یک سنگ نبشته مرتبط با دوره ساسانی وجود دارد که تصویر نرسه هرمز روی آن حک شده است. احتمال خیلی زیاد در گذشته های دور اورارتوریان در این منطقه سکونت داشته اند.

پل معلق مشگین شهر

این پل طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه است که در سال ۱۳۹۴ افتتاح شد. این پل حدود 80 متر از سطح زمین ارتفاع دارد و علاوه بر تجربه پیاده روی روی پل می توانید زیپ لاین پل معلق مشگین شهر را نیز امتحان کنید.

بقعه شیخ حیدر

این بقه در شهر مشگین شهر قرار گرفته و متعلق به شیخ جنید و پدر شاه اسماعیل اول صفوی ست. از تزیینات این بقعه این بقعه می توان به کاشی های زیبای فیروزه ای رنگ و برج مدوری که دارد اشاره کرد.

مطالب مرتبط

گورستان سنگی اونار

بهترین دیدنی های شهر یئری و مشگین شهر