کویر کاراکال

تور کویر کاراکال | پاییز 1401 | قیمت تور کویر کاراکال از تهران


تور کویر کاراکال

امتیاز 4.75 از 5 | از بین 44 امتیاز دهنده به کویر کاراکال
راهنمای سفر کویر کاراکال

تور کویر کاراکال یکی از تورهای کویری پر طرفدار در بافق یزد است. اگر می خواهید مقصد تور کویر کاراکال را روی نقشه پیدا کنید و با مسافت تهران تا کویر کاراکال آشنا شوید با ماهبان تور همراه شوید.

کویر کاراکال نام منطقه ای کویری در کویر مرکزی ایران در استان یزد در محدوده شهر بافق است. علت نام گذاری کویر کاراکال آن است که نوعی گربه وحشی سیاه‌گوش یا منگوله‌گوش در این کویر زندگی می کند. گربه هایی که به دلیل هوش بالا و قابلیت اهلی شدن همیشه مورد توجه مردم محلی و گردشگران بوده اند و با فرهنگ سازی برای شکارچیان، به عنوان حیوانات شکاری محبوب مورد توجه اند.

بهتر است درباره کویر کاراکال بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به کویر کاراکال به شما کمک می کند

تفریحات کویر کاراکال

از تفریحات هیجان انگیز کویر کاراکال می توان به شترسواری، سافاری، موتورسواری روی شن های طلایی، پیاده روی در نخلستان ها اشاره کرد. در این کویر همچنین اقامتگاه سنتی قرار دارد که برای شب مانی می توانید از آن استفاده کنید.

از جمله تفریحات رایگان اما با ارزشی که در همه کویرها می توان انجام داد، تماشای آسمان شب است اگر هم که وسایل رصد را همراه داشته باشید که خیلی بهتر خواهد بود.

دیدنی های اطراف کویر کاراکال

در کویر کاراکال علاوه بر تفریحاتی که در بخش بالا به آن ها اشاره کردیم شما می توانید در نخلستان ها قدم بزنید و از جاذبه هایی مثل خانه وحشی بافق، آب انبار کاکامیر، قلعه باقر آباد بافق و مجموعه رفاهی شهید برزگری بازدید کنید و یک سفر کویری متفاوت را برای خود رقم بزنید.

دسترسی به کویر کاراکال

برای رسیدن به کویر کاراکال ابتدا باید به سمت یزد بروید و پس از طی یک مسافت 100 کیلومتری به بافق برسید بعد از بافق طی یک مسافت 15 کیلومتری به روستای صادق آباد خواهید رسید، ادامه مسیر شما را به کویر کاراکال در شهر بافق خواهد رساند.