تورهای تاجیکستان

* در این کشور آب لوله کشی قابل شرب نبوده و برای آشامیدن می بایست آب معدنی تهیه کنید.

* آداب و رسوم مردمی که در قسمت فلات گرجستان زندگی می کنند، منحصر به فرد است. جشن عروسی آن ها هفت شبانه روز است. ماه عسل به مدت چهل روز و در منزل پدر داماد برگزار می شود. آن ها نوروز را با شکوه هرچه تمام تر به همراه غذاها و خوراکی های مخصوص نوروز جشن میگیرند.

* در تاجیکستان به مناسبت رویش گل لاله جشن می گیرند. در این جشن موسیقی و رقص های زیبایی به نمایش درمی آید.·         در تاجیکستان دوچرخه سواری فقط مختص آقایان می باشد و خانم ها حق دوچرخه سواری ندارند.

* مردم تاجیک رک هستند و نظراتشون رو خیلی راحت بیان می کنند. اما اگر متوجه ناراحتی شما شوند، عذر خواهی می کنند.

* لباس سنتی مردان تاجیک بسیار جالب می باشد. آن ها کلاهی مشکی از پوست بره و شبیه به بشکه بر سر می گذارند و شالی برودروی دوزی شده بر کمر می بندند. این شال به نام رومل معروف بوده و خود یک اثر هنری محسوب می شود.

* تاجیکستان کشوری کوهستانی است و برای کسانی که عاشق کوه و کوهنوردی هستند بسیار مناسب است.

* قبل از سفر کنترل کنید که تمامی واکسن های چهارگانه خود را زده باشید. همچنین بهتر است قبل از سفر به کشور تاجیکستان خود را در برابر بیماری های هپاتیت، تب تیفوئید و تب زرد واکسینه نمایید.

* با توجه به هزینه های بالای درمان در این کشور، توصیه می شود برای درمان از بیمه مسافر استفاده کنید.

* به علت شیوع بیماری های مسری مانند ایدز و مالاریا لازم است تمام نکات بهداشتی را رعایت فرمایید.

جاذبه های گردشگری:

پارک رودکی، موزه ملی تاجیکستان، بزرگراه پامیر، مجسمه اسماعیل سامانی، قلعه حصار، کوهستان فان، دریاچه علاء الدین، دره یاگنوب، باغ گیاه شناسی و باغ وحش، دریاچه سریز، دریاچه اسکندرکول، بازار صدبرگ، ارگ خجند، موزه سغد، آرامگاه رودکی، آبشار گوسگارف، بازار شاه منصور، ویکتوری پارک، سالن اپرا، دریاچه آلادین، گیسار فورت، بنای یادبود اسماعیل سامانی، دریاچه تیمور دارا، پنجکنت.