تورهای سوئیس

* بلندترین ایستگاه قطار اروپا، Jungfraujoch با ارتفاعی حدود 11330 پا

* داونهیل، زیباترین و مشهورترین پیست اسکی جام جهانی واقع در کوه Lauberhorn

* کارخانه نستله (Nestle)، بزرگ ترین تولید کننده مواد غذایی و آب آشامیدنی جهان

* به ازای هر کیلومتر مربع از مساحت این کشور، 1 کیلومتر مسیر پیاده روی وجود دارد.

* شهر زوریخ با داشتن 65 بانک ملی و اینترنشنال لقب قلب اقتصاد سوئیس را به خود اختصاص داده است.

* بلندترین یخچال طبیعی موجود در کوهستان آلپ 14 مایل طول دارد و در کشور سوئیس قرار گرفته است. همچنین این یخچال طبیعی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

* در سوئیس زبان های آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و انگلیسی بیشتر رایج است اما اشراف این کشور اکثراً به زبان لاتین صحبت می کنند.

* یکی از آخرین کشورهای غربی که در کمال تعجب به زنان حق رای داد، کشور سوئیس بود و این برای چنین کشور پیشرفته ای عجیب است.

* تونلی 57 کیلومتری در زیر کوه های آلپ کشیده شده است که سوئیس را به ایتالیا وصل می کند و طولانی ترین تونل جهان لقب گرفته است.

* نگه داری از سگ ها در سوئیس مستلزم پرداخت مالیات سالانه می باشد و کسانی که تمایل به نگه داری از سگ ها دارند می بایست دوره هایی را  بگذرانند تا مشخص شود که آیا می توانند از آن ها به خوبی نگه داری کنند یا خیر.

* تعداد دریاچه های سوئیس به قدری زیاد است که در هر قسمتی از این کشور باشید با قطعیت می توانید در فاصله 10 مایلی تان یک دریاچه پیدا کنید.

* در سوئیس فستیوال های به یاد ماندنی و رنگارنگی برگزار می شود که از مهم ترین و هیجان انگیزترین آن ها می توان به جشنواره جاز مونترو، جشنواره ملی بالن، کارناوال ماه، جشنواره موتور ژنو، جشنواره موسیقی اینترلکان، جشنواره لوکارنو، جشنواره شکلات و جشنواره ملی سوئیس اشاره کرد.

* در این کشور چهار زبان رسمی وجود دارد و فرهنگ مردم در نقاط مختلف آن گوناگون می باشد. فرهنگ کشورهای ایتالیا، فرانسه و آلمان تأثیر بسیار زیادی در فرهنگ مردم کشور سوئیس گذاشته است. با این حال کشور سوئیس یکی از غنی ترین کشورها در زمینه فرهنگ بوده و هیچ گونه تبعیض نژادی در آن مشاهده نمی شود.

* سوئیس بعد از سوئد، بالاترین سن امید به زندگی در قاره اروپا را دارا می باشد. 82.90 سال، سن امید به زندگی در کشور سوئیس می باشد.

* مردمان کشور سوئیس بسیار قانون مدار بوده و هرکاری را در وقت مشخص خود  انجام می دهند. آن ها احترام زیادی برای آداب و رسوم گذشتگان خود قائل هستند.

* پیست اسکی های سوئیس از محبوب ترین پیست اسکی های جهان به شمار می رود. از این رو بسیاری از گردشگران، کشور سوئیس را جهت تفریحات زمستانی خود انتخاب می کنند.

* شکلات های سوئیسی از بهترین و باکیفیت ترین شکلات های دنیا می باشند. سوئیسی ها هر روز با خلاقیت و ابتکارات خود، ترکیب جدیدی از شکلات را کشف کرده و محصول خاص و ویژه ای را تولید می کنند.

* بزرگترین آزمایشگاه و مرکز تحقیقات فیزیک هسته ای و ذرات بنیادی در کشور سوئیس قرار گرفته است.

نکات برجسته:

* به ازای هر کیلومتر مربع از مساحت این کشور، 1 کیلومتر مسیر پیاده روی وجود دارد.

* تنها در شهر زوریخ تعداد 1200 عدد فواره و آب نما وجود دارد که سوژه هایی خاص برای عکاسان می باشد.

* 1030 عدد چشمه آب معدنی تنها در زوریخ وجود دارد و تعداد چشمگیری نیز در شهرهای دیگر سوئیس وجود دارند.

* صنعت ساعت سازی سوئیس از شهرت و محبوبیت بسیار زیادی در جهان برخوردار است. این کشور توانسته با بهره گیری از تکلنوژی و فناوری، همواره جایگاه اول خود را در ساخت برترین ساعت مچی های دنیا حفظ کند.

 

راهنمای خرید در تور سوئیس

زوریخ پایتخت بانکداری و اقتصادی کشور سوئیس می باشد که مراکز خرید آن از تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده و برترین برندهای دنیا در آن یافت می شود.

شهرهای ژنو، بازل، لوزان، برن، لوسرن، زرمات و اینترلاکن نیز از مراکز خرید بسیاری برخوردار بوده و برای علاقه مندان به خرید در تور سوئیس مناسب می باشند.

معرفی بهترین سوغات سوئیس

همه مردم دنیا عاشق شکلات های سوئیسی هستند و مشهوریت و کیفیت این شکلات ها برای همه آشکار است. بنابرین شکلات، بدون شک یکی از خاص ترین سوغات کشور سوئیس محسوب می شود.

پنیر یکی دیگر از سوغاتی های کشور سوئیس می باشد که به شهرت جهانی رسیده است. پنیرهای سوئیسی عطر و طعم فوق العاده ای داشته و از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. پنیرهای سوئیسی در صورت نگهداری مناسب، گزینه خوبی برای سوغات محسوب می شوند.

ساعت های سوئیسی از کیفیت بسیار بالایی در دنیا برخوردار بوده و لاکچری ترین و شیک ترین سوغات کشور سوئیس محسوب می شود.

یکی دیگر از سوغاتی های کشور سوئیس، اسباب بازی های سنتی این کشور می باشد. این اسباب بازی ها معمولاً چوبی بوده و در اندازه های و شکل های مختلفی ساخته می شوند.

چاقوهای همه کاره سوئیسی کیفیت بسیار بالایی داشته و ابزارهای مختلفی مانند پیچ گوشتی، قیچی، ناخن گیر و... را شامل می شوند. این چاقوها بسیار کوچک و جمع و جور بوده و تمامی ابزارها در آن جاساز شده است.