تور کاشان دیار سهراب (اجرای اول)

میدل باس |

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به تور کاشان دیار سهراب (اجرای اول)

جاذبه های این سفر

باغ و حمام فین - آرامگاه سهراب سپهری - خانه طباطبایی ها - خانه بروجردی ها - حمام سلطان امیر احمد - تپه سیلک

سفر در یک نگاه

اقامت
محل حرکت میدان آرژانتین - خ احمد قصیر - نرسیده به خ 16 - رو به روی بانک توسعه صادرات
وسیله حمل و نقل میدل باس
وسیله حمل و نقل محلی ندارد
مدت یک روزه
تعداد روز مرخصی 0
تاریخ حرکت

1398/01/03 در ساعت 05:00

(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید.)
استان مورد بازدید
درجه سختی درجه سختی 1 (اطلاعات بیشتر درباره درجه سختی 1)

برنامه سفر و گشت های تفریحی

 • روز اول
  حرکت به سمت کاشان - صرف صبحانه - ادامه مسیر - از آرامگاه سهراب سپهری دیدن کرده - در ادامه باغ فین (ثبت جهانی یونسکو) و حمام فین (محل شهادت امیر کبیر) را می بینیم - بازدید از تپه سیلک کاشان خواهیم داشت - صرف ناهار - از خانه طباطبایی ها، خانه بروجردی ها، حمام امیر سلطان احمد بازدید خواهیم داشت و در نهایت کاشان را به مقصد تهران ترک می کنیم

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل
1 رستوران ماهبان تور رستوران مسافر

اقامت ها :

سهم ماهبان تور کلا 1 وعده غذایی : 1 صبحانه ، 0 نهار ، 0 شام

سهم مسافر کلا 1 وعده غذایی : 0 صبحانه ، 1 نهار ، 0 شام

لوازم ضروری تور

 • یک دست لباس اضافه
 • فلاسک چای
 • لیوان و بطری آب
 • دفترچه بیمه
 • لباس مناسب فصل
 • کوله یکروزه
 • کفش پیاده روی
 • دارو و لوازم شخصی
 • کارت شناسایی

اطلاعات تکمیلی این سفر

شهر زیرزمینی نوش آباد

از زیباترین جاذبه های گردشگری کاشان و دیدنی های کاشان ، شهر زیرزمینیِ نوش آباد می باشد که در سه طبقه در عمق 4 تا 18 متری در اعماق زمین ساخته شده، امروزه فقط قسمت هایی از آن قابل دسترس است. این معماری دست کن با واژه "اویی" معروفه. راهرویی باریک به اندازه یک نفر داره. با ورود به شهر، بوی خاک مرطوب به مشام میرسه. دالان های تنگی با ارتفاع کمتر از قامت انسان، که به بخش اصلی شهر، هدایت میکند.

خانه طباطبایی

یکی از زیباترین و دیدنی ترین بناهای تاریخی کاشان، خانه طباطبایی است که در محله سلطان امیر احمد در بافت قدیم کاشان واقع شده است. این خانه که از شاهکارهای هنر معماری قدیم به شمار می رود به وسیله مرحوم سیدجعفر طباطبایی – از تجار معروف فرش آن زمان – در سال ۱۲۵۰هجری قمری ساخته شده است. خانه طباطبایی همچون دیگر بناهای تاریخی آن زمان برخوردار از تزئینات مجلل و باشکوه، اصالت معماری و طراحی متناسب با فرهنگ و اقلیم خاص منطقه است.

خانه بروجردی

محله سلطان میر احمد قدمت این خانه عصر قاجاری به 130 سال قبل باز میگردد. خانه بروجردی ها که هم بخش اندرونی و هم بیرونی دارد فاقد گودال باغچه است. این بنا در سه طبقه و به صورت چهار طرف ساخت، اطراف حیاط های اندرونی و بیرونی بنا گردیده است. این خانه بیشتر فضاهای معماری که در خانه های قدیمی کاشان یافت میشود را دارا می باشد. از جمله دو سرداب، سرپوشیده، شاه نشین، پنج دری، مهتابی، هشتی ورودی، ایوان تابستانی، ایوان زمستانی. ویژگی بارز این بنا سرپوشیده آن است که در کل شهر کاشان منحصر به فرد و استثنائی است.

حمام سلطان امیر احمد

این مجموعه از قدیمی‌ترین حمام‌های ایران به شمار می‌رود که در محله‌ی سلطان امیراحمد (خیابان علوی) شهر کاشان قرار دارد. کارشناسان آثار باستانی، از آثار به جامانده از دوران قبل از زلزله‌ی سال ۱۱۹۲ هجری قمری کاشان، قدمت این حمام را به دوران سلجوقیان می‌رسانند. لیکن بنای فعلی بازمانده دوران قاجاریه است. این حمام از جمله حمام‌های دوگانه یا دوقلو است که شامل فضاهایی از جمله پیشخوان، هشتی، راهروهای ارتباطی، سربینه، اتاق شاه نشین و جز اینهاست. بخش اعظم این بنا را حمام بزرگ تشکیل می‌دهد. ورودی حمام دارای سردری معظم همراه با جلوخانی است که به آن تشخص مضاعف بخشیده است. سردر، پشت بندهای کاشی کاری شده، طاق یزدی بندی و طاقنماهای مقرنس کاری شده‌ی زیبایی دارد. گچبریهای بالای درگاه و دیگر قسمت‌های سردرب بر ظرافت و زیبایی آن افزوده‌اند. بیشتر تزئینات این بخش از نقوش گل و بته و کبوتر و همچنین مجسمه‌ها و تصاویری از زنان و مردان و تصویر شکارگاه‌های اطراف شهر بوده که در گذر ایام از بین رفته‌اند.

 

از نقطه نظر کاربران درباره تور کاشان دیار سهراب (اجرای اول)
نام شما

تورهایی با قیمت مشابه با همین سفر

خرید آنلاین یا رزرو سفر تور کاشان دیار سهراب (اجرای اول) قابل پرداخت با تمامی کارت های عضو شتاب

0 نفر تا کنون این تور را خریده اند
نوع ثبت‌نام
تعداد
قیمت هر نفر
مبلغ قابل پرداخت
نفر
{{ price }} تومان
{{ parseInt(invoice.num_passenger)*parseInt(total_price) }} {{ (parseInt(invoice.num_passenger)*parseInt(total_price))/2 }} --- تومان
لطفا نوع ثبت‌نام خود را انتخاب نمایید.
نام و نام خانوادگی
تلفن همراه
ایمیل