لبنان

سوئیس خاورمیانه


راهنمای سفر لبنان

جمهوری لبنان در غرب قاره آسیا قرار گرفته و بیش از 3500 سال قدمت دارد. سواحل دریای مدیترانه با چشم انداز زیبا و رویایی خود در کرانه غربی این کشور واقع شده و 225 کیلومتر درازا دارد. بیروت پایتخت و بزرگترین شهر لبنان است که مهم ترین مقصد گردشگری لبنان نیز به حساب می آید.

دریای مدیترانه، رشته کوه ها و رودخانه های فراوان در این کشور، سبب به وجود آمدن طبیعتی زیبا و دلفریب، با آب و هوایی مطبوع و ملایم شده است و به همین خاطر است که به کشور لبنان لقب عروس خاورمیانه را داده اند.

آثار باستانی کشف شده حاکی از آن است که شکل گیری فینیقی ها حدود 7000 سال قبل از سرزمین لبنان آغاز شده و از آن پس امپراطوری ها و پادشاهان زیادی در این کشور حکمرانی کرده اند. تاریخ و تمدن بسیار غنی و قرار گیری در نقطه اتصال دنیای عرب با دریایی مدیترانه سبب شکل گیری جاذبه های تاریخی شگفت انگیزی در لبنان شده است.

موقعیت: غرب قاره آسیا

زبان: عربی

وسعت: 10٫452 کیلومتر مربع

جمعیت: ۶٫۰۸۲ میلیون

پایتخت: بیروت

ساعت محلی: یک ساعت و نیم عقب تر

کشور لبنان از ناحیه شمال و شرق با کشور سوریه، از سمت غرب با دریای مدیترانه و از سمت جنوب با کشور فلسطین هم مرز است.

شهرهای مهم گردشگری: کشور لبنان شش استان به نان های بیروت، بقاع، جبل، جنوب، نبطیه و شمال داردکه مهم ترین و توریستی ترین آنها استان بیروت است.

آب و هوای لبنان

آب و هوای غالب: مدیترانه ای

لبنان دارای آب و هوایی معتدل، دلپذیر و چهار فصل بوده که میزان بارندگی در آن زیاد است. بین ماه های ژوئن تا سپتامبر هوا گرم و شرجی می باشد و از ماه دسامبر تا مارچ، هوا سرد و بارانی است. بهترین زمان سفر به لبنان بین ماه های آپریل تا نوامبر است.

بهتر است درباره لبنان بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به لبنان به شما کمک می کند

* غار آهکی جعیتا یکی از توریستی ترین مکان های کشور لبنان در شهر بیروت است که طولانی ترین غار مکعبی خاورمیانه می باشد و 9 کیلومتر امتداد دارد.

* کشور لبنان با 10.452 کیلومتر مساحت، سی و ششمین کشور کوچک دنیا محسوب می شود.

* زنان لبنان از لحاظ زیبایی، رتبه نخست در بین کشورهای عربی و رتبه هشتم در دنیا را دارند.

* در گذشته لبنان بخشی از سرزمین شام بوده است.

* حدود 60% از مردم کشور لبنان مسلمان هستند و بیشتر در شهر بیروت مستقر شده اند.

* در سال 2009 روزنامه رسمی و معتبر نیویورک تایمز، شهر بیروت لبنان را به عنوان مهمان نوازترین مقصد گردشگری معرفی کرد.

* کشور لبنان از سال 1975 تا سال 1990 دچار جنگ داخلی بوده است که تلفات زیادی به همراه داشت و منجر شد بیش از یک میلیون نفر این کشور را ترک کنند.

* در سال 2006 جنگی میان اسرائیل و لبنان درگرفت که به جنگ ژوئیه، جنگ تموز یا جنگ سی و سه روزه معروف است. این جنگ با قطعنامه شورای امنیت به پایان رسید

* برای سفر به لبنان نیاز نیست به زبان عربی صحبت کنید چون اکثر مردم آن به زبان انگلیسی تسلط کافی دارند.

* لبنان جشن ها و فستیوال های جذاب بسیاری دارد که در میان آن ها فستیوال هایی نظیر بعلبک، هنری بیت الدین، هفته مد بیروت، جشنواره بین المللی جونیه، جشنواره فیلم بیروت، فستیوال بیروت و آشپزی بسیار معروف می باشند.

جاذبه های گردشگری:

بعلبک، غار جیتا، بیبلوس، فارایا، بیت الدین، جنگل سروهای لبنانی، آبشار باتارا جرج، موزه ملی بیروت، بقاع، دره قادیشا، صخره روشه، پیست اسکی کفر دبیان، معبد ژوپیتر، خیابان حمرا، حریصا، صور، ناحیه جبیل، صیدا، دیر القمر، زحله، جزین، الباروک، اشرافیه، برمانا، الدامور، بعقلین، ناقوره، راشیا، الهرمل، مغدوشه، جزین، معبد باکوس، بیبلوس، کورنیش، صخره های کبوتر، موزه سرسق، حمام های رومی، روستای سیفی، مقبره شیث پیامبر، مجسمه مریم مقدس

شهرهای لبنان