کشتی کروز اروپا


تور کشتی کروز اروپا

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به کشور کشتی کروز اروپا
راهنمای سفر کشتی کروز اروپا

کشتی کروز نوعی کشتی مسافربری غول پیکر است که در آب های آزاد حرکت کرده و درون آن مانند یک شهر کوچک ساخته شده و امکانات و تفریحات فوق العاده و بی نظیری دارد.

اولین کشتی کروز دنیا توسط یک شرکت ناوبری به نام پنینسولار و اورینتال در سال 1822 میلادی ساخته شد که مسیر های کوتاهی را در اروپا طی می کرد.

در سال 1355 محمدرضا شاه در ازای طلبی که از ایتالیا داشت، دو کشتی کروز معروف به رافائل و میکل آنژ دریافت کرد. در این کشتی ها سالن نمایش، سالن ورزش، استخر، رستوران، هتل و تالار های جشن باشکوهی تعبیه شده بود که در آن زمان بی نظیر بود. میکل آنژ در بندر عباس و رافائل در بندر بوشهر پهلو گرفت تا جاذبه ای برای گردشگران ایرانی و خارجی باشد. اما سرانجام در جنگی که میان ایران و عراق درگرفت این دو کشتی مورد اصابت بمب و موشک قرار گرفت و به اعماق آب ها فرو رفت.

امروزه تور کروز در ایران توسط یک شرکت کشتی سازی ایتالیایی به نام «ام اس سی کروز» ارائه می شود و شرکت های «آوای بورالان» و «نیلفام سیر» هم نمایندگی رسمی این شرکت در ایران می باشند. انواع کشتی کروز شرکت ام اس سی کروز: آرمونیا، بلیسیما، دیوینا، فانتازیا، گراندیوسا، لیریکا، مگنیفیکا، مراویلیا، موزیکا، اپرا، ارکسترا، پوئیزیا، پریزیوسا، سی شور، سی ساید، سی ویو، سینفونیا، اسپلندیدا، ویرتوسا.

بهتر است درباره کشتی کروز اروپا بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به کشتی کروز اروپا به شما کمک می کند

بهترین کشتی کروزهای دنیا: سلبریتی ایکیناکس، رویال کاریبین، کارناوال کروز، کروز بلس نروژی، کروز سیبُرن.

بهترین کشتی کروز دنیا

بزرگترین کشتی کروز دنیا متعلق به شرکت رویال کاریبین و معروف به «سمفونی دریاها» می باشد که در کارائیبِ آمریکا می باشد و ظرفیت پذیرش 6680 مسافر را دارد. این کشتی 9 طبقه ای، حدود 228 تن وزن، 362 متر طول و حدود 65 متر عرض دارد. همچنین دارای سوئیت های خانوادگی، 22 رستوران، 24 استخر و پارک آبی، سالن اسپا، حدود بیست هزار گل و گیاه کاشته شده، دیوار سنگ نوردی، زیپ لاین، چندین سالن نمایش، میز هاکی، سالن های بازی، سالن های بدن سازی، انواع زمین های ورزشی، سالن های زیبایی، مراکز خرید، محوطه اسکی روی یخ، چندین مهد کودک و ... می باشد.

جذابیت های کشتی کروز

در سفر با کشتی کروز، جذاب ترین مرحله مربوط به زمانی است که در کشتی کروز سپری می کنید. بنا به درخواست خودتان می توانید سفرتان را تنظیم کنید که کل سفرتان در کشتی باشید و فقط از دور نظاره گر خشکی باشید یا اینکه توقف کوتاهی در مقصدی داشته و دوباره سوار کشتی شوید یا اینکه حتی از کشتی کروز فقط به عنوان یک وسیله مسافربری استفاده کنید و بعد از رسیدن به مقصد، به سفر خود به صورت هوایی یا زمینی ادامه دهید.

تفریحات کشتی کروز

از تفریحات موجود در کشتی کروز می توان به غواصی، تفریح در استخر و پارک آبی، حمام آفتاب بر روی عرشه، موج سواری، اتومبیل رانی، قایق سواری، گلف، کنسرت، شهربازی، تیراندازی، مونوریل، صخره نوردی، زیپ لاین، اسکی، باشگاه، تئاتر، رقص، سینما و ... اشاره کرد.

انواع کشتی کروز

کشتی کروز دارای چهار نوع می باشد: کشتی کروز کوچک، کشتی کروز بزرگ، کشتی کروز مسیر کوتاه، کشتی کروز مسیر بلند

شهرهای کشتی کروز اروپا