باتومی


تور باتومی

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به باتومی
راهنمای سفر باتومی

باتومی شهری بندری در جنوب غربی کشور گرجستان است که دومین شهر بزرگ گرجستان پس از شهر صوفیه می باشد. این شهر که مهم ترین بندرگاه کشور گرجستان نیز می باشد، از یک سو به دریای سیاه و از سمت دیگر به کوه های قفقاز می رسد.

سواحل چشم نواز دریای سیاه در کنار تپه های سرسبز و مه آلود رشته کوه های قفقاز، سبب شده است که شهر باتومی به عنوان پایتخت توریستی کشور گرجستان شناخته شود. 

باتومی در ناحیه آجارا قرار گرفته و یکی از جمهوری های خود مختار گرجستان محسوب می شود. همچنین باتومی، یکی از زیباترین شهرهای منطقه قفقاز در شرق اروپا است که به آن عروس قفقاز نیز می گویند.

موقعیت: جنوب غربی کشور گرجستان

زبان: گرجی

وسعت: 65 کیلومتر مربع

جمعیت: 163 هزار نفر

 

*** ماهبان گشت بر اساس سلیقه و بودجه شما بهترین هتل های باتومی گرجستان را به شما پیشنهاد می دهد.

هتل آکوا باتومی ،  هتل لگاسی باتومی ، هتل ایفوریا باتومی ، هتل اسکای تاور باتومی

هتل وانیلا باتومی ، هتل رویال پلاس باتومی ، هتل سان رایز باتومی ، هتل ماری باتومی

ما به شما بهترین تورهای باتومی گرجستان را پیشنهاد می دهیم.

تور ترابزون و باتومی تعطیلات خرداد 99، تور تفلیس و باتومی 

آب و هوای باتومی

آب و هوای غالب: نیمه گرمسیری مرطوب

آب و هوای شهر باتومی به شدت تحت تاثیر جریان های دریای سیاه است و به دلیل نزدیکی به دریا، مرطوب ترین شهر گرجستان می باشد. به طور کلی این شهر، آب و هوای معتدل و دلپذیری دارد که در تمام فصول سال میزبان سیر عظیمی از گردشگران می باشد.

بهتر است درباره باتومی بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به باتومی به شما کمک می کند

* بندر باتومی در سال 1878 توسط روسیه ای ها تصرف شد و مجدداً در 28 اکتبر همان سال، طی عهدنامه سان استفانو، به گرجستان واگذار شد.

* این شهر مجددا در سال 1918 به تصرف عثمانیان درآمد و یک سال پس از این اتفاق انگلیسی ها وارد آن شدند. در نهایت، انگلیسی ها در سال 1919 از این شهر خارج شدند و مجدداً به گرجی ها برگشت.

* ایده اصلی و اولیه مجسمه های متحرک عشق واقع در شهر باتومی، از داستان علی و نینو گرفته شده است.

جاذبه های گردشگری:

دلفیناریوم یا پارک دلفین های باتومی، باغ ملی گیاه شناسی، تله کابین باتومی، میدان پیازا، میدان اروپا، برج الفبا باتومی، مجسمه عشق، آکواریوم باتومی، قلعه گونیو، موزه هنرهای آجارا، بلوار باتومی.